BES Enayilik Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tranceport
    tranceport's avatar
    Erkek

anadolu hayat emeklilik ile çalışıyorum. giriş ücreti 2018 de 150 TL mi neydi.Başarabilmek istiyorsan yatırım tavsiyesi olamamakla birlikte maaşın %10nunu bese koyman gerekebilir.

aldıgım Fon da AHL

fonların agırlıklarını inceleyip, o anki şartlara göre fonlarda değişiklik yaparsan kazanç getirebilir.

Bütün bunlar kendi şahsi fikirlerim olup yatırım tavsiyesi değildir.

AGE AHE AŞ
    KATILIM STANDART EMEKLİLİK YATIRIM FONU
    AH0 AHE AŞ
    ATAK DEĞİŞKEN EMEKLİLİK YATIRIM FONU
    AH1 AHE AŞ
    İKİNCİ BORÇLANMA ARAÇLARI EMEKLİLİK YATIRIM FONU
    AH2 AHE AŞ
    PARA PİYASASI EMEKLİLİK YATIRIM FONU
    AH3 AHE AŞ
    BİRİNCİ KAMU DIŞ BORÇLANMA ARAÇLARI EMEKLİLİK YATIRIM FONU
    AH4 AHE AŞ
    İKİNCİ KAMU DIŞ BORÇLANMA ARAÇLARI EMEKLİLİK YATIRIM FONU
    AH5 AHE AŞ
    HİSSE SENEDİ EMEKLİLİK YATIRIM FONU
    AH6 AHE AŞ
    BİRİNCİ DEĞİŞKEN EMEKLİLİK YATIRIM FONU
    AH8 AHE AŞ
    TEMKİNLİ DEĞİŞKEN EMEKLİLİK YATIRIM FONU
    AH9 AHE AŞ
    DENGELİ DEĞİŞKEN EMEKLİLİK YATIRIM FONU
    AHC AHE AŞ
    ÖZEL SEKTÖR BORÇLANMA ARAÇLARI EMEKLİLİK YATIRIM FONU
    AHB AHE AŞ
    İKİNCİ HİSSE SENEDİ EMEKLİLİK YATIRIM FONU
    AHL AHE AŞ
    AGRESİF DEĞİŞKEN EMEKLİLİK YATIRIM FONU
    AG1 AHE AŞ
    İKİNCİ BORÇLANMA ARAÇLARI GRUP EMEKLİLİK YATIRIM FONU
    AG2 AHE AŞ
    BORÇLANMA ARAÇLARI GRUP EMEKLİLİK YATIRIM FONU
    AG3 AHE AŞ
    HİSSE SENEDİ GRUP EMEKLİLİK YATIRIM FONU
    AG4 AHE AŞ
    TEMKİNLİ DEĞİŞKEN GRUP EMEKLİLİK YATIRIM FONU
    AET AHE AŞ
    KATKI EMEKLİLİK YATIRIM FONU
    AER AHE AŞ
    KATILIM KATKI EMEKLİLİK YATIRIM FONU
    AEA AHE AŞ
    ALTIN KATILIM EMEKLİLİK YATIRIM FONU
    ABE AHE AŞ
    S&P 500 YABANCI BYF FON SEPETİ EMEKLİLİK YATIRIM FONU

Atatürkçülük ölmez bir hedef, yükselen bir şereftir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek

anadolu emeklilik güzel, 14 kere değiştirebiliyormuşsun. benim arkadaşım merkez şubede taksimde. o önerdi aslında 15 bin ile giresim var aylık bin lira çekse etkilemez. Güncel bilgi vereyim minimum 460 TL ile başlıyormuş anadoluda şuan. Arkadaşın fonlarıda şuraya koyayım daha varda detaylı 1 eylülde atacak bana.

15k ile girmiş 68 bini var şuan. 8 bin devlet katkısı 45 bin civarı fonlardan gelmiş

https://prnt.sc/YY66BeFzH5Ab

insidae tarafından 26/Ağu/23 21:34 tarihinde düzenlenmiştir

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Normal de birikim yapamayan biriysen, uzun vadeli birikim yapmayi dusunuyorsan gir derim.

Kartindan 100-200 (veya durumuna göre) kesinti yapilacak ve senin belirledigin fonlara yatirilacak.

Uzun vadede kar ediyorsun.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

@tranceport , @insidae cevapladığınız için teşekkür ederim.

Peki sizce hangi bes firmasından hesap açmalı ?  Allianz, AXA, Anadolu hayat, garanti emeklilik vs.

Ben Allianz'a çok yakın hissediyorum kendimi. Müşteri hizmetlerini aradığımda en iyi cevapları onlar vermişti. Üstelik Almanlar. Anadolu Hayatta zorluk çıkabiliyor diye okudum internette.

Bu arada bu yönetim giderleri sıkıntılıymış dikkat etmek lazım.

samato tarafından 27/Ağu/23 02:09 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Bugün baktım senin konuyu görünce 40k birikmiş. Enayilik pazartesi çıkıyorum.

arbeit macht frei
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek
    1234567B bunu yazdı

Hocam biraz detay verirmisin. Hangi fonları seçmiştin, aylık ne kadar yatırıyordun, ne zamandır sistemdesin ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek
    samato bunu yazdı
    1234567B bunu yazdı

Hocam biraz detay verirmisin. Hangi fonları seçmiştin, aylık ne kadar yatırıyordun, ne zamandır sistemdesin ?

2.5 yıl önce yeni işe başlamıştım. Otomatik katılım olmuş. İptal ettim sanıyordum. Bugün baktım duruyor. 32k yatırmışım 12k getirmiş. Karar verdim. Kesilen miktar kadar borsada seçtiğim birkaç şirketin düzenli yatırımcısı olacağım.

arbeit macht frei
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek
    1234567B bunu yazdı
    samato bunu yazdı
    1234567B bunu yazdı

2.5 yıl önce yeni işe başlamıştım. Otomatik katılım olmuş. İptal ettim sanıyordum. Bugün baktım duruyor. 32k yatırmışım 12k getirmiş. Karar verdim. Kesilen miktar kadar borsada seçtiğim birkaç şirketin düzenli yatırımcısı olacağım.

Peki hangi fon giriş yapmış sistem ve Devlet katkısı ne kadar gelmiş. Şimdi bir hesap kitap yapıyorum. Bu bes olayı hakikatten yalan dolan olabilir.

Halka acık en iyi borsa fonu 1 senede %255 getirmiş bes fonu %212. 

Bes %30 devlet katkısı var deniyor ama devlet katkısı enflasyona göre korunmuyor. Devlet tahvili alıyorlar ağırlıkla bu yüzden zamanla bu katkı eriyor. 

Ve sistemden 56 yaşında çıktığında Tüm getiri üzerinden %5 stopaj alıyor.

+ diğer yönetim giderleride var.

samato tarafından 27/Ağu/23 02:44 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek
    samato bunu yazdı
    1234567B bunu yazdı
    samato bunu yazdı
    1234567B bunu yazdı

Peki hangi fon giriş yapmış sistem ve Devlet katkısı ne kadar gelmiş. Şimdi bir hesap kitap yapıyorum. Bu bes olayı hakikatten yalan dolan olabilir.

Bes %30 devlet katkısı var deniyor ama devlet katkısı enflasyona göre korunmuyor. Devlet tahvili alıyorlar ağırlıkla bu yüzden zamanla bu katkı eriyor. 

Ya şimdi standart birşey ben fon seçmedim. Muhtemelen en dandiğini seçiyordur. Nerden bakılıyor e-devletten mi türkiye hayat emeklilik uygulamasında göremedim. Zaten fonu değiştiremiyorumda yetki yok filan diyor. Yalan dolan işler. 

arbeit macht frei
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek
    1234567B bunu yazdı
    samato bunu yazdı
    1234567B bunu yazdı
    samato bunu yazdı
    1234567B bunu yazdı

Ya şimdi standart birşey ben fon seçmedim. Muhtemelen en dandiğini seçiyordur. Nerden bakılıyor e-devletten mi türkiye hayat emeklilik uygulamasında göremedim. Zaten fonu değiştiremiyorumda yetki yok filan diyor. Yalan dolan işler. 

Anladım hocam. Muhtemelen 2'sinden birinde bulunur ama boşver uğraşma belliki standart fon seçmiş.

Toplam Hit: 2481 Toplam Mesaj: 34
bes bes enayilik