folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Beyinin Madem Küçük Kısmını Kullanıyoruz

Beyinin Madem Küçük Kısmını Kullanıyoruz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Hocalar şöyle laflar vardır hani yok beynimizin %3u yok %12'sini yok şu kadarını bu kadarını kullanıyoruz denmiş. Gerisi ne için var. Madem en zeki insan bile %12 sini kullanmışsa geriye kalan %88'i nedir? Bunu kim nasıl tespit etmiştir. Madem kullanılmıyor niye vardır. Veya %12 asıl %12 değilde %100 müdür. ? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

bence sen şuan overclock ile %110u filan görüyorsun.

http://www.leyladansonra.com/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Öyle birşey yok beyninin tamamını kullanıyorsun. Muhabbet kralında nöroloji üzerine bir muhabbet vardı nörolog doktor telefondaki hatuna aynen böyle çat diye yapıştırmıştı cevabı :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

BarisYigit bunu yazdı:
    -----------------------------

bence sen şuan overclock ile %110u filan görüyorsun.

:D devreleri yaktım sanırım hocam. Aklıma takıldı, millet bilim adına sallıyormu. Yoksa gerçeği bu mu

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

http://www.tahribat.com/Forum-Insan-Beyninin-Kacta-Kacini-Kullanir-145693/2/#1707570

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HuwelAsK
    HuwelAsK's avatar
    Erkek

İslami olarak üst boyuta geçiş için alamet olabilir.

Duyular olmadan saf bilgiye haiz olmak durumu için.

Bence insan önce madde-enerji dönüşümünü ışık hızıyla gerçekleştirecek.Sonra Allah'ın kadere işlemci gibi gömdüğü zaman olgusundan bağımsızlık kazanır mı kazanmaz mı onu çözemedim daha.Bulunca yazarım: D

Wordpressten tiksiniyorum
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

bunu birde üroloji uzmanlarina sormakmak lazim

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

paylaştığınız makaleleri okudum lakin onlarda kişilerin kendi yorumlarına dayandırılmış. tamamen kişi yorumu. Ellerinde bir veri yok. Sadece kişisel yorum üzerinden gidiyor bu olay nedense

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Humanka
    Humanka's avatar
    Dişi

HanDsomE bunu yazdı:

paylaştığınız makaleleri okudum lakin onlarda kişilerin kendi yorumlarına dayandırılmış. tamamen kişi yorumu. Ellerinde bir veri yok. Sadece kişisel yorum üzerinden gidiyor bu olay nedense

Tony Buzan'ın beynin sınırları üzerine yazdığı bir çok makale ve deney gözlem raporu var. Deneylerinden bir tanesinde beynin hiçbir sınırının olmadığını keşfetmiştir. Bu yüzden %2 'si %80 'i gibi tezlerin hepsi çürümüştür. Beyin , aldığı her yeni bilgiyi var olan bilgilerin saklı bulunduğu nöronlarla birleştirerek yeni ağlar kurar , bunu bir bilgisayar ağına bağlanan sınırsız altağlara benzetebiliriz. Bunlar sınırsız sayılara ulaşabilir ,  ve beyin her yeni bilgi için kurduğu yeni ağlarla dahada gelişir. Einstein'in beyni üzerinde yapılan incelemelerde beynin kütlesinin diğer insanlarla benzer boyutlarda olduğunu yalnız , diğer insanların aksine çok fazla nörona sahip olduğu ve bu nöronların edinilen yeni bilgilerle kendiliğinden oluştuğu ortaya koyulmuştur. 

Burada size link atmam saçma olur , çok geniş bir inceleme gerekli çünkü çok farklı bilimadamlarının çalışmaları var bu konuda. Beyin üzerine belgesellerle işe başlayıp makalelerle destekleyerek kısmen aydınlanabiliriz 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    delimanyak87
    delimanyak87's avatar
    Erkek

öyle birşey yok insan beyninin tamamını kullanıyor. frontal pariatel temperal occisipal lop diye ayrılıyor... kimi konuşma ki mi hafıza ki mi görme kimi duymayla ilgileniyor. beynin iç kısmındada uzun süreli hafıza bölümü var.. bu yani %2 %5 ini kullanıyor yalan onlar

Irmaklarından şaraplar akacak diyorsun, Cennet-i ala meyhane midir? Her kuluna iki huri vereceğim diyorsun, Cennet-i ala kerhane midir?
Toplam Hit: 4142 Toplam Mesaj: 29