folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Bilgisayar Kursu Olan Veya Çalışan, Çocuklara Kodlama Dersi Veren

Bilgisayar Kursu Olan Veya Çalışan, Çocuklara Kodlama Dersi Veren

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Selam millet.

Nasipse kurs isine girebiliriz bir abiyle.

Su anda arastirma aşamasındayız. Cocuklara kodlama dersi vermek asil amacimiz ama degisik derslerde olabilit. 

Ogrenmek istediğim bu kurslarin isleyisi nedir ? Ne yur dersler var bilhi verebilecek var mi ? 

Veya yerinde gel gor diyen varsa kalkip Yunanistandan gelebiliriz fkkir alma acisindan

Tesekkurler

EDIT : Birder robotik dersi varmis cocuklar icin bilgisi olan var mi ?

dhmm tarafından 15/Tem/19 09:58 tarihinde düzenlenmiştir

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seminerist
    Seminerist's avatar
    Erkek

Benim yıllardan beri aklımda olan buna benzer bir projem var. Orta seviye zihinsel engelli çocukları toplucaksın abi , bunları bir şekilde kodlamayı ve pratik düşünmeyi , çözümleme mantığını öğreticeksin. Bu zihinsel engellilerin beyni bembeyaz bir kağıt gibi , beyinlerini sadece bu iş için kullanmayı öğretilirse iyi şeyler çıkabilir. Hem maddi olarak para kazanabilirler , ailelerine ve kendine katkısı olur. Hem de Ülkeye faydaları olur.

Seminerist tarafından 14/Tem/19 16:24 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

2017 eylül ayından beri tegv bünyesinde algo dijital eğitimlerine katılıyorum. yılda 2 dönem sınıflarım oluyor.Kendi eğitim materyallerimiz var, derslerde onları kullanıyoruz gidişat belli zaten kullanmasan  da ilerliyorsun. çocukalr çok seviyor. eğleniyor. bendeki pdf'leri bulabilirsem atayım hocam

başlangıcı  bu oyun ile yapıyoruz, çocuklar giriş olarak az çok idrak edebiliyorlar.

https://algodijital.com/oyun

uyguama olarak scrapp kullanıyoruz biz. anlaması, kavraması kolay.

https://scratch.mit.edu/

burada kullanıp yararlanabileceğin neler var diye birşeyler yazılmış. bi bak istersen.

http://www.kodluyoruz.org/cocuklaricinacikkaynak.pdf

KotomineKirei tarafından 14/Tem/19 16:54 tarihinde düzenlenmiştir

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

eskiden rüzgar sörfü dersi verdiğim zamanlar çocuk geldimi direkt bana salarlardı sebebi bi ben öğretebiliyordum

hocam şöyle bir sistem yap bak nasıl işe yarayacak

level sistemi

diyecen bunu yaparsan level atlarsın ben şu seviyeyim de bill gates 4300 seviye de 

çocuk 4300 seviye atlarsam bill gates gibi olcam kafasına girecek

beni sörf yaparken görmüş abi sen çok hızlı gidiyon sen kaç seviyesin dedi 560 dedim

ben 560 seviye atlarsam senin gibi sörf yapcam mı dedi evet dedim

tamam abi ne yapcam şimdi demeye başladı birazda sıkıntılıydı çocuk hatta suyu sevmiyordu

bu sörfler ben botla yanından gidiyodum atla suya level atlayacaksın dedim suyu sevmeyen çocuğu suya atlattım :D

kısacası çocuklarda level sistemi deli iş yapıyor dene istersen 

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ayrıca discordta mee6 diye bir bot var

mesaj attıkca exp veriyor !rank diyip seviyene expne sunucuda kaçıncı olduğunu görüyon

hatta bir sistem yap çocuklar doğru kod yazdıkça exp versin aralarında yarışsınlar diğerinden fazla level olmak için heveslenip kod yazarlar

ama sen şunu yaparsan misal bunu böyle yazcanız yaz bakim oğlum dersen yazmak istemez ama konuyu anlatıp şunu yapın de misal ( iki değer girsin program toplasın bunu yazsın çocuk diyelim örnek!!!)

bu kodları yazarsa çalışırsa misal sen kendi bilgisayarında çocuğa 50 exp at :D

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    Https bunu yazdı

@KotomineKirei 

Hocam sınıfınızdaki çocukların yaşları ortalaması kaç? 

5-6-7-8. sınıflar hocam. yaş olarak değişiyor, ne desem bilemedim..     hepsi cin gibi maşallah

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Cevaplar icin sagolun. 

@KotomineKirei hocam bu katildiginiz kurslar  devlet tarafından mi veriliyor ? Orasini tam anlamadım. 

Kullandiginiz isletim sistemi , dil vs neler var. Uygun gorursen pm den atayim nomu WhatsApp kullanıyorsan sormak istediklerim bayagi var

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    dhmm bunu yazdı

Cevaplar icin sagolun. 

@KotomineKirei hocam bu katildiginiz kurslar  devlet tarafından mi veriliyor ? Orasini tam anlamadım. 

Kullandiginiz isletim sistemi , dil vs neler var. Uygun gorursen pm den atayim nomu WhatsApp kullanıyorsan sormak istediklerim bayagi var

Hocam eğitimler biz gönüllü eğitmenler tarafından veriliyor. Devlet tarafından destekleniyor ama devlet veriyor diyemeyiz. Vakfımızın adı Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı . Linki aşağıya bırakıyorum. Gönüllülük ve bağışlarla devamlılığını sürdürüyor. Sadece algo dijital eğitimi değil içeriğimiz. Mesela ben dönem içerisinde  sadece Algo dijital ve Matematik eğitimlerini tercih ediyorum. Başka arkadaşlarım yaratıcı drama, düşler atölyesi, drama atölyesi,  okuyorum oynuyorum, yaratıcı okuma yazma, renkli kalemler, fen bilgisi eğlenerek öğren gibi derslerimiz var.  haftada bir gün 2 saat bilgisayar, 2 saat matematik dersim var. Lakin hiçbir zaman böyle olmadı çünkü çocuklar kesinlikle eve gitmek istemiyorlar :D :D  

https://tegv.org/

Bilgisayar sınıflarımızda bir ana makina var, ona bağlı diğer bilgisayarlar.

Edit : pm attım

KotomineKirei tarafından 14/Tem/19 22:29 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

ARkadaslar bilgliler icin cok tesekkur ederim. Baska bilgi verebilecek varsa onlarida incelemek isterim.

Birder robotik dersi varmis cocuklar icin bilgisi olan var mi ?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blmrt
    blmrt's avatar
    Erkek

Hocalar 10 yaşında Antalya’da bir oğlum var , bende böyle öğrensin diye kursa göndermek istiyorum varmı Antalya’da gönderebileceğim bir yer ?

İnsanlar çok değişti, dikkat etmek lazım. Biriyle el sıkıştıktan sonra beşi de yerindemi diye parmaklarını saymak zorundasın
Toplam Hit: 1888 Toplam Mesaj: 14
kurs