folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Bilgisayar Mı Yazılım Mühendisliğimi

Bilgisayar Mı Yazılım Mühendisliğimi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    Bu konuda hakkında bir konu açacağım hiç aklıma gelmezdi ama o gün geldi. DGS ile Bilgisayar yada Yazılım Mühendisliğine geçiş yapmak istiyorum. Şimdi durumumu ve düşüncelerimi özet geçiyim sonrasındada konu hakkında bilgisi fikri olan müridlerde bana biraz fikir versin.
    Hem okuyup hem çalışacağım için derslere ders dışında fazla zaman bulamayacam (Sabah okul, gece iş). Bu yüzden okuyacağım bölüm kolay olmalı.
    Sayısalım iyi değil hiç matematik çalışmadım.
    Önümüzdeki dönem Bilgisayar Mühendisleri odası kurulacak gibi çalışmalar var. Bu bağlamda Yazılım Mühendisleri odasız kalıp ortada piç olabilirmi?
    Dünya üzerinde Yazılım Mühendisliği denkliği nedir?
    Yazılım Mühendisliğinde sayısal dersler Bilgisayar Mühendisliğine göre daha mı az?
    Yazılım Mühendisliği Bilgisayar Mühendisliğinden daha mı kolay?
    Her türlü bu çileyi çekecem ve okula para bayılacam (yazılım müh. konusunda anlamışsınızdır zaten vakıf üniversitesi olduğu) Bilgisayar ve Yazılıma girme şansım var hangisini seçsem?
    MaviGözlüDev ile iftar buluşmasında konuştuğumuzda Bilgisayar Mühendisi mezununun çok Yazılım Mühendislerinin az bu yüzden daha değerli olabileceğini söylemişti.
    Hali hazırda yazılımcı olarak çalışmaktayım ve birikim tecrübem var.

Şimdilik aklımdakiler bunlar top sizde hacılar.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moi
    moi's avatar
    Erkek

hangi üniversite?

Sadece paranoyaklar hayatta kalır...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SARI
    SARI's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bilgisayar Mühendisliği Okuyorum.. Sana Yazılımı Tavsiye ederim Bilgisayar Mühendisliği iyi güzel hoşta Yazılım Mühendisliği denenince kenara çekilip 5 düşünecen.. Devir yazılım devri..

Ban Sebebi : Molrada Haarket Eiğtti için Bdnlaanı... Türkçe öğretmenliği okuyan arkadaşım sana ders verebilir admin arkadaş :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    tıp fakultesı mı yoksa direkt olarak jinelokoloji yüksek lisans eğitimi alma fırsatın olsa 6 yıllık egıtım olmadan hangısını alırsın ?

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    LasTMohicaN bunu yazdı:
    -----------------------------

hangi üniversite?

Atılım üniversitesi düşünüyorum hacı.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

TeRRoR bunu yazdı:
    LasTMohicaN bunu yazdı:

hangi üniversite?

Atılım üniversitesi düşünüyorum hacı.

ayber ameyt e pm at orda pc müh okuyor o

Boş İşler Uzmanı..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    MrSari bunu yazdı:

Bilgisayar Mühendisliği Okuyorum.. Sana Yazılımı Tavsiye ederim Bilgisayar Mühendisliği iyi güzel hoşta Yazılım Mühendisliği denenince kenara çekilip 5 düşünecen.. Devir yazılım devri..

Hacı Yazılım Mühendisliği dediğimiz şeyde aslında yazılımcı yetiştirmiyor tam olarak. Yanlış bilmiyorsam bir Yazılımın geliştirilmesi süreçlerinde yönetici(manager) adamları yetiştiriyor gibi daha çok.

hipokondriyak bunu yazdı:

tıp fakultesı mı yoksa direkt olarak jinelokoloji yüksek lisans eğitimi alma fırsatın olsa 6 yıllık egıtım olmadan hangısını alırsın ?

Hacı bende onu bilmiyorum işte sonradan nasıl dezavantajlar yaşarım vs diye.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı:
    MrSari bunu yazdı:

Hacı Yazılım Mühendisliği dediğimiz şeyde aslında yazılımcı yetiştirmiyor tam olarak. Yanlış bilmiyorsam bir Yazılımın geliştirilmesi süreçlerinde yönetici(manager) adamları yetiştiriyor gibi daha çok.

hipokondriyak bunu yazdı:

Hacı bende onu bilmiyorum işte sonradan nasıl dezavantajlar yaşarım vs diye.

yazılım tabıkde ıyıdır bılgısar muhendıslıgı cok kapsamlı bu arada ıssız kalırım dıye uzulme ben senın yerınde olsam pc okuyup yazılım uzerıne calısırım ama kasar pc muhendıslıgı networkundan donanıma fılan kolları genıs yanı sonucta

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madcrazy
    Madcrazy's avatar
    Erkek

bilgisayar mühendisliği okudugum için bu diyorum :D

Hardcore Gamer - Android Game Developer
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

valla bu soru eşşek mi yoksa ziki mi gibi bişi olmuş.

puanım yetse pc mühendisliği okurdum

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek

ikisindede para var ama bilgisayar mühendisleri toplumda daha saygın bence, ayrıca yazılımlamadan zevk alıp almadığın bu sorunun cevabını belirlemeli

Toplam Hit: 5856 Toplam Mesaj: 48