folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Bilgisayar Mı Yazılım Mühendisliğimi

Bilgisayar Mı Yazılım Mühendisliğimi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    geniuss
    geniuss's avatar
    Erkek

TeRRoR bunu yazdı:
    -----------------------------
    Hem okuyup hem çalışacağım için derslere ders dışında fazla zaman bulamayacam (Sabah okul, gece iş). Bu yüzden okuyacağım bölüm kolay olmalı.
    Sayısalım iyi değil hiç matematik çalışmadım.

yazilim munhendisligini bilmem  de bilgisayar muhendisligine gireceksen bidaha dusun

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    th317
    th317's avatar
    Erkek

matematik bilmiyorum demişsin, ama eğer mühendis olucaksan sayısal düşünmeyi bilmen gerek. bunu becerebilecek misin?? matematiği laf olsun diye öğretmiyolar. kaldıki matematik; mühendislik öğrencilerinin 1. sınıfta aldıkları mat1 ve mat2'den ibaret değil. hatta onlarla alakası bile yok. ben şu an 7. senemdeyim, 7 sene önce gördüğüm türev ve integrallerin hiçbirini hatırlamıyorum ve hatırlamama gerek bile yok. ama sayısal düşünebiliyorum ve bunun artılarını bütün hayatımda çok net görebiliyorum.

Duyuyor musun yeğen??? Suyun sesini duyuyor musun?? Yapamam diyordun. Gücün yetmez sanıyordun... Anlarlar, yaptırmazlar, bir daha yenerler diye korkuyordun. İmkansız diyordun... Ama suyun sesini duyor musun yeğen?? Deniz sonunda yarıldı; bize sadece içinden yürümek kaldı......
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek

HeadBanger bunu yazdı:

saqeslanger bunu yazdı:

ikisindede para var ama bilgisayar mühendisleri toplumda daha saygın bence, ayrıca yazılımlamadan zevk alıp almadığın bu sorunun cevabını belirlemeli

abi sence kimin umrnda toplum ?

ben fikrimi söyledim hoca toplumun umrunda olmaması olumsuzluklara karşı olmalı bence, tabiki yazılım istiyosa kim takar toplumu... ama adam soruyor ben de fikrimi söylüyorum o da senin fikrine katılıyosa

şu sorunun cevabını kendine versin o zaman hangisini seviyorum ve hangisinde kendimi daha başarılı görüyorum.Sonuçta mesele kendi işinde iyi yere gelebilmek.

abi sence kimin umrnda toplum ? haklısın aslında bir yandan da :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    Andrei bunu yazdı:

TeRRoR bunu yazdı:
    HeadBanger bunu yazdı:

saqeslanger bunu yazdı:

ikisindede para var ama bilgisayar mühendisleri toplumda daha saygın bence, ayrıca yazılımlamadan zevk alıp almadığın bu sorunun cevabını belirlemeli

abi sence kimin umrnda toplum ?

açıkçası toplum bizim umrumuzda değil dostum AMA biz toplumun umrundayız. Önyargıda etiket çok önemli ne yazıkki.

hocam böyle sacma yaklasım olmaz. bilgisayar mühendisligi senelerdir var ve vana ya da bitlise gitsen belki orada bile bulacaksın bu bölümü. yazılım mühendisligi daha yeni, aradaki farkları bilmek lazım.

sen ileride ne yapmak istiyorsun önce ona bi karar ver. simdi baktıgımızda bilgisayar mühendisleri yazılım alanında yüksek lisansa basvuruyor son zamanlarda, ben öyle biliyorum en azından.

ben sahsen yazılım mühendisligini sectim, cünkü oyun programlama ve tasarım alanında gelistirmek istiyorum kendimi, gerekirse bunun icin yurtdısına da cıkacagım yani.

ayrıca yazılım mühendisi olmak, saatlerce bilgisayar basında mal gibi kod yazmak degildir, gelistirme & test sürecini disiplinli bir sekilde koordine eden kisidir.

ben simdi matematik ögretmeni ya da cevre mühendisi olsaydım, cok mu sikimde olacaktı toplumun bana ne dedigi ? zerre umrumda olmazdı.

kisi kendisi icin yasar, kendisi icin kazanır, bu kadar basit. biz parayı kazanmaya bakalım ne isimiz olur milletle ?

sana yorum yapan insanlar para da verecekler mi ? hayır.

Hacı hangi üniversitesin bilmiyorum ancak sen dedikten sonra ders programlarını karşılaştırdım ve yazılım mühendisliğinde bilgisayar mühendisliğine nazaran daha az programlama vs dersleri gördüm. Daha çok yönetim ve tasarım ağırlıklı derslere yer verilmiş.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    Aytekinet bunu yazdı:

Atalım üniversitesiyse MaviGözlüDev adlı muride ulaş sor bence :)

hacı iftar yemeğinden sonra kendisiyle bu konuyu konuşma fırsatı bulmuştum o yüzden onun tarafından yeterli bilgiyi almış vaziyettim. Ama kayıtlara geçmesi açısından konuya bir daha yorum yazarsa iyi olur başkaları için.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    th317 bunu yazdı:

matematik bilmiyorum demişsin, ama eğer mühendis olucaksan sayısal düşünmeyi bilmen gerek. bunu becerebilecek misin?? matematiği laf olsun diye öğretmiyolar. kaldıki matematik; mühendislik öğrencilerinin 1. sınıfta aldıkları mat1 ve mat2'den ibaret değil. hatta onlarla alakası bile yok. ben şu an 7. senemdeyim, 7 sene önce gördüğüm türev ve integrallerin hiçbirini hatırlamıyorum ve hatırlamama gerek bile yok. ama sayısal düşünebiliyorum ve bunun artılarını bütün hayatımda çok net görebiliyorum.

Matematiksel düşünme konusundan bahsediyorsan (Determinz, Analit düşünme) o konudan yana bir sıkıntım yok hocam. Ama sayısal dersler konusunda eğitim eksikliğimden ve dandikliğinden kaynaklanan temel eksiliği en büyük sıkıntım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    Cosmic bunu yazdı:

yazılıma ne kadar kafan basıyor?

ekmeğimi bu işten kazanıyorum hocam.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hacı Okuma okayanda okumayanda bu ülkede aynı olmuş birde sen bölüm aryon hayırlısını istiyosan kendine sor... =))

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    YasamaK bunu yazdı:

Hacı Okuma okayanda okumayanda bu ülkede aynı olmuş birde sen bölüm aryon hayırlısını istiyosan kendine sor... =))

okuyanda okumayanda bir değil Bkz:Ben... Bölüm arıyorum çünkü geleceğimin temellerinin dayanağı bir şekilde diploma olacak ne yazıkki.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

abicim şimdi sadece mantık yürüterek bakalım olaya ;

istersen hiçç okul okumadan hayvan gibi projelerle para kazanabilirsin.Fakat ülkemizde doktor, mühendis  ; özellikle bilgisayar mühendisi dendiğinde fiyatlar artar.Aralarında bilgisayar ve yazılım mühendisliği dersen ; bilgisayar mühendisini elektronikçi, bilgisayar tamircisi vs.. sansalar bile ooo iyi süper meslek , geleceğin mesleği falan diyorlar.Yani toplumsal sygı var.

Eğitim konusuna gelmek isterdim ama son yıllarda Türkiye de ne derece eğitim görürüz bilemiyorum.

--

Geri kalan yazılım mühendisliği vs bilgisayar mühendisliği kısmındea pek birşey yazamam.Eğitim kısmını ne işe yarayacaklarını arkadaşlar anlatmış.

edit:

ufak bi ekleme yapayım.Sen ne istiyorsun ?? Yazılım mühendisliği biraz daha IT kısmı gibi duruyor.Benim bir kaç arkadaşım son senelerinde, keşke bilgisayar mühendisliği okusaydım diyor.

Sen ne yapmak istiyorsun bilgisayarda ?? Blgisayar mühendisliğinde seçtiğin derslere göre sağlam şeyler gösteriyorlar.Donanım , yapay zeka , yazılım konusunda.SAece yazılım istiyorsan yazılım mühendisliği ne derece olur bilmem.

FAkat yazılım mühendisliği vs bence ülkemizde yeni.Bilgisayar mühendisliği oturmuş gibi olabilir.Buda sadece fikir yürütme.Sen ne yapmak istiyorsun ? Yazılım dewnince phpde yazılım, windowsta, parmak izi taramada, gömülü sistemlerde de yazılım var.Donanım , yapay zeka vs.. vs.. bunların bi ton ayrımı var.

Aklındaki, yada daha önceden yaptğın dil proje varsa onlar nedir ?

Toplam Hit: 5843 Toplam Mesaj: 48