folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Bilgisayar Mühendisliği İle Bir Kaç Soru

Bilgisayar Mühendisliği İle Bir Kaç Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erngnctrk
    erngnctrk's avatar
    Erkek
    FCN bunu yazdı
    JPriest bunu yazdı

21. yüzyılda üniversitede bilgisayar mühendisliği öğrencileri olarak laboratuvara inmiştik. Hoca hadi açın bilgisayarları dediğinde bilgisayarın nasıl açıldığını bilmeyen, ya da "ya bozulursa acaba, aman ben açmayayım" vs düşünceleri olan birden fazla kişi vardı(k) sınıfta. 5 yıl sonra herkes bir yerlerde çılgınlar gibi development yapıyordu.

3 veya 4. sınıfta kasa açmamış içindeki kartları somut olarak görmemiş mühendis olcak insanlar var şahit olduğum. :|

4. sınıfa gelmiş ama 1 satır kod yazmamış öğrenci bilirim :D

donanımdan bahsetmiyorum hiç.

Her lafa verecek cevabım vardır. Ama bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adamı mı diye.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akustikelektrik
    akustikelektrik's avatar
    Erkek
    nuMan01 bunu yazdı

kalkülüs te trigonometri çok mu onemli ?

calculus 2 de daha çok türev ve integral uygulamaları vardı diye hatırlıyorum. Bilgisayara merakın varsa, birşeyleri araştırıp öğrenmeyi seviyorsan, bölüm tam sana göre :)

gerçi ilgini çekmeyen dersleri de geçmen gerektiği için bazen lanet edebilirsin 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek
    erngnctrk bunu yazdı
    FCN bunu yazdı
    JPriest bunu yazdı

21. yüzyılda üniversitede bilgisayar mühendisliği öğrencileri olarak laboratuvara inmiştik. Hoca hadi açın bilgisayarları dediğinde bilgisayarın nasıl açıldığını bilmeyen, ya da "ya bozulursa acaba, aman ben açmayayım" vs düşünceleri olan birden fazla kişi vardı(k) sınıfta. 5 yıl sonra herkes bir yerlerde çılgınlar gibi development yapıyordu.

3 veya 4. sınıfta kasa açmamış içindeki kartları somut olarak görmemiş mühendis olcak insanlar var şahit olduğum. :|

Hocam peki bunlar mezun olunca ne yapıyor ak?

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    abds
    abds's avatar
    Erkek

Fizik 1 ve Mat 1 bir şekilde hallediliyorda. 2.dönem fizik2 mat2 kasar müridim demedi deme.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    rajooonn bunu yazdı
    erngnctrk bunu yazdı
    FCN bunu yazdı
    JPriest bunu yazdı

Hocam peki bunlar mezun olunca ne yapıyor ak?

Torpille bir yerlere gelip senden benden fazla maaş alıyor.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nuMan01
    nuMan01's avatar
    Erkek
    abds bunu yazdı

Fizik 1 ve Mat 1 bir şekilde hallediliyorda. 2.dönem fizik2 mat2 kasar müridim demedi deme.

o derslerle aram güzelde siz diyosanız zorlar abi yapcak bişi yok :D

Öldü aşk biter sigortası; senle ben siyah beyaz kadar netiz ; yok ortamız - Allame.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nuMan01
    nuMan01's avatar
    Erkek
    akustikelektrik bunu yazdı
    nuMan01 bunu yazdı

kalkülüs te trigonometri çok mu onemli ?

calculus 2 de daha çok türev ve integral uygulamaları vardı diye hatırlıyorum. Bilgisayara merakın varsa, birşeyleri araştırıp öğrenmeyi seviyorsan, bölüm tam sana göre :)

gerçi ilgini çekmeyen dersleri de geçmen gerektiği için bazen lanet edebilirsin 

tm saol abi dediklerini hatırlarım o zman :D

Öldü aşk biter sigortası; senle ben siyah beyaz kadar netiz ; yok ortamız - Allame.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek

Anlık heveslere kapılıp seçmeyin bu bölümü . Gerçekten araştırın ve " ben bunu yapabilirim " diyebilin. Severek yapmazsanız sizin için daha farklı sonuçlar doğurabilir .

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

peki beyler bu bölümde biraz okuduktan sonra evde gerekli şeyleri falan alıp kendi çapımızda kendi robotumuzu yapabilir miyiz ? 

düşümde bir kelebek görüyorum. peki ya kelebek de düşünde beni görüyorsa? ya kelebeğin düşünde kendini gören bi adamsam ben. ya da ben, her üçünü de düşünde yaşayan kelebeksem ?..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutum
    tutum's avatar
    Erkek

calculus çok önemli bence ezberlemekten öte çalışmanı öneririm.

evde yapılır tabii neden olmasın bazı şeyleri hallettikten sonra fpga araştırmanızı tavsiye ederim

yağmurlar dinmeden ıslanmayı bil, zira her istediğinde yağmur yağmayabilir...
Toplam Hit: 1250 Toplam Mesaj: 21