folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Bilgisiyar Müh. M.T.O.K Bilgisi Olan Varsa

Bilgisiyar Müh. M.T.O.K Bilgisi Olan Varsa

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bryce
    Bryce's avatar
    Erkek

sizce MTOK elektrik elektronik yada bilgisayar müh mi yoksa mühendislik fakültesi makine müh mi ? özellikle mtokta okuyan arkadaşların fikirlerini alabilir miyim?

RESPECT !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bryce
    Bryce's avatar
    Erkek

Bryce bunu yazdı:
    -----------------------------

sizce MTOK elektrik elektronik yada bilgisayar müh mi yoksa mühendislik fakültesi makine müh mi ? özellikle mtokta okuyan arkadaşların fikirlerini alabilir miyim?

up . fikri olan yok mu?

RESPECT !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Egemen54
    Egemen54's avatar
    Erkek

Bryce bunu yazdı:

Bryce bunu yazdı:

up . fikri olan yok mu?

Sorduğun bu soru mantıklı değil bence. En azından ilerisi için değil. Sen fakültem düzgün olsunda mesleğim ne olursa olsun derdindesin gibime geliyor. Her neyse o kısım beni alakadar etmez zaten. Sana şu fakülteye git demek yerine durumu izah edeyim de sen seç. Ben bu kararda taraf olmak istemem. Sadece bu iki fakülte arasındaki seçimde değil, aynı fakülte içerisinde farklı bölümlerde dahi taraf olmak istemem. 

Teknoloji fakültesinin durumu ortada. Yasal olarak önünde engel olmasa da istemeyen kişi/kurum/kuruluşlar mevcut. Daha mezun vermediği için de işverenler nasıl bakacak bilinmiyor. Kısacası önü şu anlık bulutlu. Diğer fakülteye göre daha pratiğe dayalı eğitim veriyor ve son senede zorunlu staj var. Mühendislik fakülteleri de yıllardır verdiği eğitime devam ediyor. 

Bu şartlar altında önce hangi mesleği istediğine karar ver ondan sonra da o doğrultuda bir tercih yap. Bunları da iyi düşün sonra pişman olma. Buradan kimse de sana kalkıp şunu seç diyemez çünkü bu senin hayatın. Diyen çıkarsa da bence hakkı yoktur. 

Bilginin efendisi olmak için, çalışmanın kölesi olmak gerekir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

memlekette bir ton makina mühendisi var lan :D

Boş İşler Uzmanı..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

HeadBanger bunu yazdı:

memlekette bir ton makina mühendisi var lan :D

memleketde herşeyden bir ton var ama kalifiye adam yok.Millet bekliyor ki ben hiçbişey bilmediğim halde beni diplomamın hatrına 2.5 milyar maaşla başlatsınlar.Ha sektörde onu bulamayıncada işsizlik var diyorlar.

Toplam Hit: 4807 Toplam Mesaj: 46