folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Bilim Ve Din Mantığı Arasındaki Farklar!

Bilim Ve Din Mantığı Arasındaki Farklar!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Z-CHAN
    Z-CHAN's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Tanrı ve Aspirin 'in yaratıcılarından...

http://img410.imageshack.us/img410/9555/7122gk8.jpg

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek
    Z-CHAN bunu yazdı:
    -----------------------------

Son günlerde TBT de yaşadıklarım canımı sıktığı için bu özür metnini yazıyorum. Aslında yabancı bir siteden dini eleştiri içerikli bir makaleyi türkçeye çevirecektim, fakat iki hafta önceki insanları anlamaya çalışan Sinan yerine karşıdakinin hatalarını kollayan z-chan peydah olduğunu farkettiğimde dehşete kapıldım ve alttakine benzer birşeyler karaladım. Yaptıklarımın bir hesabını çıkarmak ve kırdığım insanların kalbini yeniden onarmak istiyorum; yoketme hırsımın beni yiyip bitirmesine engel olabilmek için...

Haklıydınız; eleştirilerimi bir amaç doğrusunda yapıyordum ve bunu da "islamdan, Allahtan ve Hz.Muhammed'densoğutma" ideolojisiyle destekliyordum. Yöntemim kurnazca sayılırdı, eleştiriye açtığım en temel dini prensiplere gelen küfürlü yorumları kullanarak kendime "reyting" ve "yoldaş" kazanacaktım. İkisi de tuttu tabi, çünkü bu niyetlerimi sanki bu konuları bilmiyormuş da bilgi almaya çalışan biriymiş havasında yaptım. Eğer aldığım eleştiriler beni övüyorsa günümü egomu tatmin etmiş olarak geçiriyordum. Ama şimdi iyi ki de başarısız olmuşum diyorum. Başardığım tek şey insanların kafalarını karıştırmak oldu.

Sakın yanlış anlaşılmasın, beni destekleyen arkadaşlar da (yukarıda belirttiğim gibi) "amaç taşımaktan çok eleştiye açma" niyetinde olduğumu düşündüler. Bu yanlış anlaşılmaya düşen arkadaşlara ayrıca özürümü iletiyorum. Kendimi hırsla zehirledim, konuşmalarımdaki kucaklamalar bile yokoldu. Bu nedenlerle uğradığım hakaretleri şimdi tekrar tekrar okuyarak bana anlatmak istediklerinizi anlamaya çalışacağım.

Tahribat.com'a ramazan ayı boyunca girmeyerek hatalarımı unutturabilirim belki; bilgisizce yaptığım yorumlar için özür dilerim. Sağlıcakla kalın müridler.

Sinan (Z-CHAN)

En kibar tabirle,senden bir CACIK olmaz.

Çekil,Önümden Çekil...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

bkz : http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?Sayfa=3&folderid=79115

---------------------------------

Tüm konular ve içerikler bi kenara konuyu açan arkadaşa bişey sormak istiyorum sanırım ateist bi arkadaş .. Ateist lik nedir ?

bkz : vikipeda .

Ateizm veya tanrıtanımazlık, tanrı veya tanrıların varolmadığını kabul eden ve dinsel öğretiyi kabul etmeyen felsefi görüş. Bu fikri savunanlara ateist veya tanrıtanımaz denir. Ateizm, tanrı inancının yanısıra diğer metafizik inançları ve tüm ruhani varlıkları da reddeder.[1]

Ateizm sıklıkla "dinsizlik" ile özdeşleştirilse de, Theravada Budizm'i gibi bazı dinlerde de tanrının varlığına rastlanılmaz. Bu yönüyle ateizm ile dinsizlik örtüşmez. Deist akımlara bakıldığında da, tanrıya inancın olduğu ancak dinlerin kabul edilmediği görülür.

Ateizm, evrenin nasıl oluştuğunu veya işlediğini açıklayan görüş değil, tanrı inancını reddeden görüştür.

Ve blog sitende gözüme çarpan bir yazı 

bkz..  "Şükürler olsun, ...."  http://benimblog.com/nyuu/204402/Code+Geass+%3A+13.html 

peki hocam ateizme göre kime şükredilir  ? 

-----------------------------------------

Ego'nu tatmin etmek için akış diagramlarından oluşan konular açıp gitme hoca eğer mantik düzeyinde tartışmak istiysan gerçekten .. Söylediğin ide'lerin karşısına gelenleride es geçme düzeyli bi şekilde tartışalım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Z-CHAN
    Z-CHAN's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

TxT bunu yazdı:

Ego'nu tatmin etmek için akış diagramlarından oluşan konular açıp gitme hoca eğer mantik düzeyinde tartışmak istiysan gerçekten .. Söylediğin ide'lerin karşısına gelenleride es geçme düzeyli bi şekilde tartışalım.

Buyrun eleştirinizi bekliyorum

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek

en basit, beyni çok az çalışan bir ateist gibi düşünmeye çalıştım. bakalım empati yapabilecekmiyim.

zzzzzzzzzztttTTTTT evet düşünceler oluşmaya başladı :)

inanan insanları bundan vazgeçirmeliyim. neden inansınlar ki? bu bana acayip bi şekilde batıyor:S  nedenin bilmiyorum ama saldırmak istiyorum devamlı.. işi gücü bırakıp sadece saldırmak.. teorilerimin doğru olduğumun kanıtlanması umrumda değil.. tek istediğim onların teorilerinin yanlışlığını ıspatlamak..  

evet bu şekilde çıkıyor arkadaşlar tanıdıklarımızdan edindiğimiz tecrübe bu yönde yani :) anlam veremedim gene de :) bu insanlar neden böyle  bir kaygı taşırlar ki?? hadi inanan insanlara vadedilmiş bişey var ve buna ulaşmak için inandıklarını yaymaları gerek.. bu inançlarının gereği:)

sizin inancınız ne ki :) bu yaptığınızın karşılığında size vadedilen ne yani onu çözemedim. diyeceksiniz ki aydınlık bir gelecek için.. geçin bu hikayeleri.. görüyoruz inançsız insanların çoğunlukta oldukları yerlerin sosyal yapısını.. ve daha karanlık yer görmüyorum..

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    bu kavganın sonu yok henüz hocalar :D boşuna birbirinizi kırmayın.

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Z-CHAN
    Z-CHAN's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Cihat

Haçlı seferleri

Pan#$½#$

Şeriat

Terör

Kadınları toplum hayatından dışlayıp erkeğin malı yapan bir anlayış

Geri kalmış toplumlar

Bağnazlık

En ufak bir eleştiriyle karşılaşınca öfkesinden kuduran doli insan sürüleri

-------------

Din bize bunları miras bıraktı. Dünyanın hali ortada. Karanlıkmış peh...

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

Din miras bırakmaz.. Din'in kuralları bellidir,çizgileri bellidir..

Fakat Nankör, Çıkar cıolan insan baız şeyleri alet ederek farklı amaçlar güder.Din'i kullanıp işine gelenleri yaptırmak için elinden geleni yapar bu söylediklerimde senin miras bıraktı değiklerinden bi kaç tanesi için geçerli..

Unutmaki Kabil ilk kan döktüğü andan itibaren insan tarihi boyunca savaşlar ve terör eksik olmamıştır. Din siz savaşın kim galipse o yaşar en güçlü olur gibi vaatleri yok haksız yere savaş çıkartın taşkınlık yapında demiyor demez hiçbir din !Senin söylediğin cihat'ın manasını bi açıklarmısın arkadaşım anlattıklarım karşımadikinin anlayacağı kadar olacağı için senin ne derece bilgin old. merak ediyorum.

O söylediğin maddelerin ana temasi din değildir insandır . Her İnsan maddi herşeye sahip olabilir ama inanç'sız yaşayamaz din bu noktada devreye girer 

sana sadece belli bir din olarak söylemedim ister büyük dinler olsun ister krempeynire yada herhangi bişeye tapmak olsun bişeye inanmadan yaşayamaz.. ! ve şunu öğrenmek istiyorum 

peki sen neye inanıyosun ? Ateizm de tanrı tanımamazlığın ötesinde neye inanç vardır ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Durqrimast
    Durqrimast's avatar
    Erkek

ellesmeyin z-chan ime ...

bir defa adm  haklı burda dini gorus haydo hodo ... herkez islam dio ??

eee hani burda ayrimcilik yoktu ?  ? o zaman bu zihniyet ne ?

adm bir konu paylasio hede hodo hemen bagirmalar cagirmalar ?? 

Yapmayin bole cahillik !!!! 

Din insanlar uyusturan en ii uyusturucudur .. 

Nerede o eski günler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek
    sanırım islam karşıtı olmak burda ateizmin sanılan manası :/ sanki sadece islam dini var dünyada ona karşı olunca yetiyor ateist olmaya:) aşın bunları.. hiç örnek alacağınız bir ateist yok mu ? böyle biraz daha geniş bakabilen filan..?

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek

ve bu arada bu örneği verirken bile keşke gerek olmasaydı diyorum ama..

bugün en içiçe olduğumuz terör, pkk nın terörüdür. ve ne adına yapılıyor ? ırk<<

kimler tarafından yapılıyor? cahil cühela, ateist insanların tarafından.. bunu da inkar edin hadi.

amerikan terörü.. ne için yapılıyor ? para için. kendi kulelerini yıkan ve sonra bunu başkalarına yıkan bir sistem.. ne için? para.. bunu da inkar edin..

Toplam Hit: 13683 Toplam Mesaj: 87