folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Bilim Ve Din Mantığı Arasındaki Farklar!

Bilim Ve Din Mantığı Arasındaki Farklar!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

ltcelik bunu yazdı:
    -----------------------------

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

"Ey Muhammed de ki ; "senin dinin sana benim  dinim bana" " 

Aynen öyle herkesin inançsızlığı da inancı da kendine. Ama bazılarının boş kaldıkça bir tarafları gıdıklanıyor ki bunların inançlarıyla nasıl alay etsek diye düşünüyorlar.

Bir insan çıkar din Allah adına konuşur

Dünya küp şeklindedir buna inanmayan zinhar kafirdir der

Ona inanlar da dünya yuvarlaktır diyenleri keser

O konuşanın Allah adına konuştuğunu sanan dinle ilgili hiçbirşey bilmiyordur. Ben de çıksam desem Allah vazgeçti tekrar peygamber gönderiyorum dedi ve beni seçti. Ben dinin tüm gereklerini yerine getiriyorum ey insanlar son peygamber artık benim desem insanlar buna inansa burada suç dinin mi, dinini bilmeyen insanların mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı:

Böyle diyen insanlar çıkmamış mıdır sanıyorsun güzel kardeşim... Dürziler , bahailer...  

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    Çıkmamıştır demiyorum işte. Din mi dedi onlara böyle yapın diye. Suç dinde değil dini çarpıtan, dini bilgisi olmayanları din hakkında yanlış bilgilendiren insanlarda. O insanlar yüzünden bizim dinimize hakaret ediliyor. Din bilimden uzak gerici birşey gibi sanılıyor. Diğer dinleri çok iyi bilmem ama İslam öyle bir din değil.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bolvadinli
    Bolvadinli's avatar
    Erkek

Z-CHAN bunu yazdı:

Cihat

Haçlı seferleri

Pan#$½#$

Şeriat

Terör

Kadınları toplum hayatından dışlayıp erkeğin malı yapan bir anlayış

Geri kalmış toplumlar

Bağnazlık

En ufak bir eleştiriyle karşılaşınca öfkesinden kuduran doli insan sürüleri

-------------

Din bize bunları miras bıraktı. Dünyanın hali ortada. Karanlıkmış peh...

Hoca bi dakka ben seninle tartışan arkadaşlara sesleniyorum. hiç tartışmayınız, çünkü cahile tartışılmaz.

Sen islamın geldiği zaman en çok sıkıntı çektiği noktaları bilmiyorsun ben söyleyim;

kadınları ve köleleri adam yerine koyduğu  için yanaşmak istememişler.

Sen git ilk önce kitap oku. Yazı yazmadan okumak lazım hoca, senin gibi papağanları çok gördük.

ben senle tartışmayacağım sadece aklını başına alman için bi uyarı yaptım takdir senin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Z-CHAN
    Z-CHAN's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ben senle tartışmayacağım sadece aklını başına alman için bi uyarı yaptım takdir senin.

---

Doğru dedin hoca derhal alayım.

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    illision
    illision's avatar
    Erkek

Müslüman bilim adamları ve yapmış olduğu keşifler:

Müslüman bilim adamlarının yapmış olduğu önemli keşif ve icatlar
    Konu, âlet veya metot Müslüman bilim adamı Yaşadığı tarih
    Galilei 'den 600 yıl önce dünyanın döndüğünü söylemiştir. Birûni 973 - 1051
    Yoğunluk aleti piknometre, matametikte kosinüs formülü, sekant, kosekant kavramaları ve üçgenin alan formülleri Ebu'l-Vefa 940-988
    İlk göz ameliyatı, bağırsağın ameliyat dikişlerinde kullanılması, ameliyat sonrası oluşan iltihapları çıkaran seton (kıl fitili) Petrolün ilk defa damıtılıp naft adı altında kullanılmaya başlanması Ebu Bekr Zekeriyya Râzi 865-925
    İlk robotlar ve sibernetik ilmi. Ayrıca pistonlu motorlarda kullanılan ve doğrusal hareketi dönme hareketine çeviren krank mekanizması. El Cezeri 1136-1206
    Çeliklerde paslanmanın önlenmesini sağlama.Maddenin en küçük parçasının cüz-ü la yetecezza (atom) olarak tarifi ve parçalandığında Bağdat'ın altını üstüne getirebilecek enerjiyle yüklü olduğunun tespiti Cabir Bin Hayyan 721-815
    Barutla çalışan iki katlı ve yedi kollu bir roketle, 2.5 km yol katederdek uçuş denemesi yapılması Lagari Hasan Çelebi 1633
    Dünya'nın Güneş etrafındaki dönüşünün 365 gün 6 saat 9 dakika 6 saniye olduğunun günümüzdeki değerden sadece 58 saniyelik farkla hesaplanması Uluğ Bey 1393-1449
    Newton'dan 500 yıl önce yerçekimi ivmesinin bulunması Hazini 1100-1155
    Görme hâdisesi ve anatomisinin açıklanması; karanlık oda, mercek, prizma, aynalar, optik, atmosfer basıncı, atmosfer tabakasının kalınlığı gibi konularda öncü çalışmalar Ebu'l-Heysem 965-1051
    Einstein'dan 1100 yıl önce rölativite (izafiyet-görecelik) teorisinin ortaya atılması Ebu Yusuf El Kindi 796-872

Yapan yapıyor yapmıyanda bunları dine alet etmesin lütfen 

birgün olmasada birgün mutlaka
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek
    yeter bıktık ama ya , tamam din saçmalık bilmem ne sonuna kadar hakveriyorum dinin hiç bir mantıklı izahati olmayacağna da %100 katılıyorum. ama sttin senedir niye tartışıyoruz ki , bırak adam inansın benim bi arkadaş var vazoya inanıyor mesela - inanma devresi yanmış döveyim mi öldüreyimmi napayım ? -  napalım bırak öbürküde arapların dine inansın  ( ampüller çıkıp burda alemlere gönderildi o din cahil kefere diye tezahurat yapmassa hatrım kalır bak şindi ) ama sorun bu değilde zaten kıçımızın dibinde ayı bağrıyo niye bu salak konuyu tartışıyoruz  zchan kardeşim?

herşeyin bir şeyi vardır
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

Z-CHAN bunu yazdı:

Kendi bilgilerim ve gözlemlediklerimi diyagram haline getirip sundum. Bunun neresi hakaret oluyor şimdi? Peki bugüne kadar ses etmediğim çamur at izi kalsın hakaretlere ne olacak?

Empati yapmaktan bahsedenler var bir de... Umarım beni anlıyorlardır.

--------------------------

bencede hakaret değil, din hususunda  dediklerine de katılıyorum ama burası fıkıh kürsüsü yada felsefe meydanı da değil. sürekli dini konulara parmak atıp ortalığı provake ediyorsun.  millette zatenaksiyon arıyor.biz müridler kendi aramızda bu işe bir çözümbulamazsak bu tartışmalar sittin sene uzayıp gitçek.

yönetim uyuyor kardeşim ne bu ? 

herşeyin bir şeyi vardır
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gfb_soldier
    gfb_soldier's avatar
    Erkek

Burdan yönetime.

Az önce gerzek akplinin biri hakettiği cezayı banlanarak aldı.

Eğer burada aşırı dinciler,aşırı uç noktadakiler kurallara uymuyor diye banlanıyorsa devamlı olarak insanları tahrik edecek şekilde aynı sonuçlara çıkan din ve felsefe konuları açan birileri varsa lütfen bu kişileride banlayın.Eğer banlamazsanız iki yüzlülük yapmış olursunuz.

http://twitter.com/#!/yasiinergul
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamazingo
    zamazingo's avatar
    Erkek

Z-CHAN hocam ateist sin sanırım galiba Ölünce Direk cennete gidiceni sanıyosun ? kendini buna inandırmıssın iyice bende oyle sanıyorum ama o burda bellii olmaz aşağıda anlarız ;)

Yol Güzeldir. Odak Bilgi İşlem
Toplam Hit: 13718 Toplam Mesaj: 87