folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Bilimsel Bir Din Olarak İslam

Bilimsel Bir Din Olarak İslam

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreampark87
    dreampark87's avatar
    Erkek
    "islam bilim dinidir" şeklinde cümle kuran insanlarımız var. bunların yanında daha mütevazi "en bilimsel din islamdır" şeklinde diğer dinlerin de bilimsellikten nasip aldığını vurgulayıp, o dinlere haksızlık etmediğini gösteren ancak müslüman kimliğinden ötürü "en" sıfatını islama layık gören romantik bi tayfa da mevcut. yine bunların yanında islamın bilime önem verdiğini söyleyen bu nedenle bilimsel olduğunun da su götürmeyeceğini düşünen ancak islamın bilime önem vermesinin bilimsel olmasını gerektirmediğini anlayamayan veya bunun farkında olamayan daha kendi halinde bir tayfa da mevcut. bilimin hiç bir dini kabul etmediğini hatırlatarak kucaklıyorum sizleri.

bu kardeşlerimizin bilimsellik ve bilim kavramlarını tam olarak anlamadıklarını veya bilmediklerini düşünüyorum yada umuyorum...

örnek olarak meşhur kurban bayramı hikayesini hatırlayalım:

hz ibrahim ilerleyen yaşına rağmen çocuğu olmayınca tanrıdan dua yoluyla çocuk ister. tanrıda hz ibrahim'i kırmaz ve hz ibrahim'e bir çocuk verir. hz ibrahim birgün rüyasında çocuğunu boğazladığını görür ve bunu, çocuğunu tanrıya kurban etmesi gerektiğine yorar. sonra alır çocuğunu kesmeye gider. çocuğu kesecekken tanrı, "ey ibrahim!" şeklinde seslenir, çocuğu kesmemesini onun yerine cebrail melek koyun getirmiştir onu kesmesini söyler ve kurban bayramı bu vesileyle gelenekleşir.

kuran-ı kerim in saffat suresinin ayetlerinde de durumun kısa bir özetini görüyoruz:

"100. o(hz ibrahim) : "rabbim! bana sâlihlerden olacak bir evlat ver", dedi.

101. işte o zaman biz onu uslu bir oğul ile müjdeledik.

102. babasıyla beraber yürüyüp gezecek çaga erişince: yavrucuğum! rüyada seni bogazladığımı görüyorum; bir düşün, ne dersin? dedi. o da cevaben: babacığım! emrolunduğun şeyi yap. inşallah beni sabredenlerden bulursun, dedi.

103. her ikisi de teslim olup, onu alnı üzerine yatırınca:

104.biz ona: " ey ibrahim!" diye seslendik.

105. rüyayı gerçekleştirdin. biz iyileri böyle mükâfatlandırırız.

106. bu, gerçekten, çok açık bir imtihandır.

107. biz, oğluna bedel ona büyük bir kurban verdik. " (diyanet mealinden alıntı)

kadın üreme yoluna erkeğin üreme organının sperm bırakması ve bırakılan spermlerin uygunluk aşamasını geçmesi sonucunda değil dua ederek çocuk sahibi olmak, günlük veya geçmiş yaşantıların etkisiyle görüldüğü bilimsel olarak kanıtlanmış rüya ile mesajlar vererek, "çok açık" imtihanlar yapmak, gökten koyun inmesi... işte karşımızda bilim dini islam!

konu dışı ayrıntı: rüyasında çocuğunu boğazladığını gördüğü için çocuğunu ciddi anlamda kesip öldürmeye götüren bir peygamber hikayesi baya yaratıcı bir hikaye olmuş.

Zifir:10 mg nikotin:0.8 mg karbon monoksit:10 mg WINSTON
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snooper
    snooper's avatar
    Erkek

bana göre semavi dinlerden bilimi destekleyen (senin de üstüne bastığın gibi "en çok önem veren") din islamdır. ancak milyonlarca insanın inandığı kutsal saydığı şeyleri küçümsemen senin ayıbındır. diğer dinleri de konu alan bi yazı olsaydı belki de bu ileti yi yazmayacaktım.

sana çirkin dediler düşmanı oldum güzelin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    parvati
    parvati's avatar
    Dişi

islam birşey-sel olamayacak kadar herşeyin üstündedir

doğru cümle şudur:

bilim çok islami.. sonuçta bilim sadece allahın yeryüzündeki tecellisini anlamaya çalışan insan oğlunun gittiği bir yoldur.

allahütealanın zatı ve dolayısıyla da gönderdiği kelamı,dini herşeyin üstündedir tartışmaya tabi tutulamaz özellikle de insan oğlunun sınırlı aklıyla.. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

benim bildiğim çocuğu olmuyordu dua ediyor çocuğum olsun en sevdiğim şeyi kurban edicem diyor ******* çocuğunu kesmeye gidiyor kesmek istediğinde bıcak kesmiyor meleklerden biri koyunla geliyor onu kurban ediyor felan filan 

şimdi olaya baktığımızda senin hikayende yıldızlardan öncesi yok 

burada bir adak adama var senin gibi bir arabam olsun kurban kesecem diye havada kalmış bir laf değil

verdiği sözü yerine getirirken oluyor bu olay vsvsvsvs 

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    snooper bunu yazdı:
    -----------------------------

bana göre semavi dinlerden bilimi destekleyen (senin de üstüne bastığın gibi "en çok önem veren") din islamdır. ancak milyonlarca insanın inandığı kutsal saydığı şeyleri küçümsemen senin ayıbındır. diğer dinleri de konu alan bi yazı olsaydı belki de bu ileti yi yazmayacaktım.

Peki müslümanların diğer inanışları küçümsemesini nasıl karşılayalım?

Örneğin Hinduizmi?...  Adamlar ineğe tapıyor diye küçümsüyoruz... Ya da diğer dinleri dağa taşa tapıyorlar diye... ya da benim inancıma göre insan kesmek mübahtır diyene n'apıcaz?

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    ilahi dinlerden olmadığı için olabilirmi

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    İyi de bu bizim kabulümüz... Onunki de başka...

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

ltcelik bunu yazdı:
    İyi de bu bizim kabulümüz... Onunki de başka...

hoca kendi eliyle yaptığı şeye tapanı ne diyelimki :) onu yapan kendi olduğuna göre mantıken onun tanrısı o oluyo :)

her kitapda sonra gelecek kitap hakkında bilgi vermiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Neyse ne yani sonuçta onun kutsalı da o

Üstelik onlar da biz puta değil onun temsil ettiğne tapıyoruz demişlerdi

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    Eğer bir gün hanımınla çocuk ypamaya çalıştığnızda, spermler döl yatağına düştüğü halde çocuğunuz olmaz ise anlarsın durumu. ;)

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreampark87
    dreampark87's avatar
    Erkek

ZoRKaYa bunu yazdı:
    Eğer bir gün hanımınla çocuk ypamaya çalıştığnızda, spermler döl yatağına düştüğü halde çocuğunuz olmaz ise anlarsın durumu. ;)

Anlayacak bişey yok sen kendi çocuğunu kesermisin tanrıdan geldiğine inanarak ve saçmasapan bi rüya yüzünden

Zifir:10 mg nikotin:0.8 mg karbon monoksit:10 mg WINSTON
Toplam Hit: 8928 Toplam Mesaj: 70