folder Tahribat.com Forumları
linefolder Kriptoparalar & Blockchain
linefolder Binance (Üyelikler Açıldı), Bitcoin Ve Diğer Altcoinler Nasıl Alınır? Soru-CevapBinance (Üyelikler Açıldı), Bitcoin Ve Diğer Altcoinler Nasıl Alınır? Soru-Cevap

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  alicem
  alicem's avatar
  Kayıt Tarihi: 03/Ocak/2006
  Erkek

  Arkadaşlar şu an popüler olan binance borsası hakkında forumda konu göremedim üye olmayı düşünen veya sorusu olan varsa buradan tartışabiliriz.

  Binance linkimiz: www.binance.com (üyelikler bugün tekrardan açıldı) (refle girenlere teşekkür)

   

  Binance refsiz linkimiz: www.binance.com kucoin refsiz linkimiz: www.kucoin.com 

  Bitcoin dururken neden daha önce adını duymadığımız altcoinlere para bağlayalım?

  Bitcoin bu sektörün ilki ve şimdilik en büyüğü. Ancak işlem ücretleri ve hızı gibi sıkıntıları olduğu herkesçe kabul ediliyor. Bu sıkıntıların önüne geçmek için bitcoingold, bitcoincash gibi forklar yapıldı. Bu arada altcoin dediğimiz diğer coinler de farklı teknoloji ve özelliklerle(tangle, smart contracts) finans sektöründe büyük potansiyelleri olduğunu iddia ediyorlar. Bu nedenle altcoinlere yatırım yapmak sanıldığı gibi kumar, şans değil, finans sektöründe iddiası olan projelere yatırım yapmış oluyorsunuz. Bir startup'a yatıım yapıyormuşsunuz gibi düşünebilirsiniz. Paranızın batma ihtimali de var katlanma ihtimali de. İşin kilit noktası etraftan duyup yatırım yapmak yerine, coini araştırıp, dolaşımda kaç coin var, kimlerle anlaşma yapabilmişler, verdikleri bilgiler doğru mu, nasıl bir teknoloji sunuyorlar, ne kadar güvenli, bunları araştırıp coin seçmekte.

  İkna olduysak altcoin almak için artık binance'ı tercih edebiliriz :)

  Peki binance'nin ne avantajı var?

  -Şimdilik güvenilir

  -2 BTC'ye kadar doğrulama yapmadan işlem yapılabildiği söyleniyor, ancak hesabınızı doğrulamanızda fayda var(selfie, kimlik istiyor)

  -Hesaplar kısa sürede doğrulanıyor(1-2 saat)

  -Komisyonlar düşük(%0.05 şuanda)(BNB, yazı sonuna bakınız)

  -İşlem hacmi yüksek

  -Çoğu altcoin mevcut

  -Forklarda coinlerinizi sıkıntısız şekilde veriyor

  -Destek için telegram linki : binance_support

  -Coin çekme yatırma işlemleri de gayet hızlı işliyor

  Binance'de işlem yapabilmemiz için öncelikle Türk borsalarından bitcoin almamız gerekiyor. Türk borsaları olarak paribu.com, btcturk.com ve koinim.com var. Şuanda üç site de güvenilir, ben düşük komisyondan dolayı btcturk'ü tercih ediyorum.

  Üyelik için alıntı yapıyorum.

   

  ALINTI

  1. Kayıt sayfasında mail adresi, şifre giriyorsunuz. Sayfanın altında kaydırma çubuğu bulunmaktadır. Kaydırma çubuğu sağa kaydırınca görünen kutulara sağdaki harfleri gireceksiniz. En son Sayfa Altındaki Regiter basarak kayıt olacaksınız. E -posta adresinize onay maili gelecektir.

  1. Onay mailinde yazan Verify Email ibraresine tıklayarak biance giriş ekranına tekrar yönelendireleceksiniz. Burada tekrardan kullanıcı adı ve şifresini girip, bir altta bulunan kaydırma çubuğunu hareket ettirerek açılan kutudaki harfler girip login olacaksınız.

  2. İlk girişte hesabınızı doğrulmak için sms yada google auth giriş yönetemlerinden hangisi ile giriş yapmak istediğinizi soracaktır. Sms sistemi çin dışında başka bir ülkeye sms GÖNDERMEDİĞİ için mecburen google auth yöntemini seçiyoruz.

  1. Telefonumuzda google auth uygulaması yok ise google playe gidip indiriyoruz. 5 mb boyutunda basit bir program. Praogramı kurduktan sonra biancedeki karekodu telefonuma okuttuğumuz zaman google auth bize bir şifre verecek. Önce Login şifremizi alttaki kutuya da google auth şifresi girerek onayımızı yaparak 2 btc lik işlem kapasitesi ile borsaya girişimizi yapıyoruz. 

  Onemli: Google auth 2fa problemi yaşarsanız ; google aut programının sağ üst tarfata 3 tane üst üste nokta var. Oraya tıklayınca menü açılacak. Açılan menüde ayarlara tıklayınız . Açılan sayfada Kodlar için zaman düzeltme bulunmaktadır. Ona da tıklayınca problem çözülecektir.

  1. Siteden çıkıp tekrar girmek istediğimiz de kullanıcı adı , şifremizi girip aşağıdaki çubuğu sağa kaydırdıktan sonra telefonumuza yüklediğimiz google auth programını açıyoruz. Orada çkan 6 haneli kodu binance sayfasına girince login olup işlemleri yapabiliyoruz.

  2. Gelişmiş hesap onayı için pasaport istendiği yere kimlik fotonuzu yukleyerek ve en sonda bir kagida binance yazip gunun , tarihini atip, kimliginiz ile foto cekip yukler iseniz hesabiniz bir kac gun icinde onaylanacaktir. Google auth kapatılırsa otomatikman hesap onayı yapmadan red ediliyor.
   Mobilden girdiğinizde sitenin bazi özellikleri kullanılamıyor

  3. Binencedeki Btc ve diger cuzdan adreslerinizi asagidaki cuzdan adresinizden gorebilirsiniz.
   https://www.binance.com/userCenter/depositWithdraw.htmld

   

  ALINTI SONU

  Coin alıp satarken istediğiniz fiyattan teklif verebilirsiniz veya işlemi o anki kurdan anında yapmak için trade menüsünden market'i seçebilirsiniz.

    

  Referans linkinizi arkadaşlarınızla veya internette paylaşarak sitenin aldığı komisyonun yarısını size vermesini sağlayabilirsiniz, arkadaşınız için bir değişiklik olmayacaktır.

   

   Binance komisyonu alım yaptığınız coin üzerinden kestiği için küsüratlı coin kalabiliyor elinizde. Bunun önüne geçmek ve daha az komisyon ödemek için,

  frq23 bunu yazdı

  Ek olarak tavsiyem Binance e btc yolladıktan sonra ufak bir miktar mesela 1 adet Bnb almanız ve fee olarak Bnb kullanmanız. bu hem fee yi yarıya düşürür hem de atıyorum 10 Gvt aldınız fee olarak Bnb kullandığı için 10 Gvt olarak hesabınıza geçer küsürat kalmaz hesabınızda

   

  Soru veya eklemek istediğimiz bir şey olursa buradan tartışalım.

   

  Soru Cevap

   

  binancede 66k olan 1 bitcoin neden iç piyasada 76k oluyor ve bide üstüne komisyon ödeniyor? 

   

  doğrudan yurtdışından bitcoin alabilme imkanımız yok maalesef. bazı siteler kredi kartı kabul ediyor ancak %7-15 komisyon alıyorlar, yurtdışından bitcoin alabiliyorsanız arbitraj yaparak Türk borsalarında satabilirsiniz, güzel de kazanç sağlarsınız :)

   

  NaZi_ bunu yazdı

  Bu altcoinlerde paramızı bekletmemizin + ları veya - leri nelerdir ? 

  yatırım yapmayı planlıyorsanız bitcoinin artışı yavaşladı, ancak altcoinlerde günden güne %100'e kadar artış görebilmek mümkün, tabii bununla birlikte ciddi düşüşler de olabiliyor. altcoinler bitcoin trenini kaçıranlar için riskli bir fırsat gibi düşünülebilir.

   

  RaAmLis bunu yazdı

  Hocam peki 1000dolarlık usd yatıracağız diyelim. Paribu ve ya btcturke attık. Buradaki kesinti + buradan binanceya atarken gelecek kesinti + binancedan geri dönerken ki kesinti ve banka hesabımıza yollarken ki kesinti miktarları nelerdir? Arada çok fazla yerde kesinti yapılıyor. Bu yüzden ne kadar değer kazanmalı ki coin biz kara geçelim?

  1000tl'yi btcturk'e yatırıp, oradan binance'a atıp, aynı fiyattan al sat yapıp, btcturk'e geri çekip bozdurup banka hesabımıza istediğimizde 920.54tl'miz kalıyor.

  1000tl’miz cebimizde.

  Bankatry                  -1000tl banka hesabımıza attık         1000tl

  Btcturktry                 -1000tl’yi btcturk’e yolladık                1000tl

  %0.35*+kdv            -4.13tl komisyon ödedik                      -4.13tl     

  btcturkbtc               -995.87tl’lik btc’miz var                      995.87tl

  0.0005btc               -33.5tl komisyon ödedik                     -33.5tl

  binancebtc              -btc’yi binance’a yolladık                    962,37tl

  %0.05                     -0.48tl komisyon ödedik                    -0.48tl

  binanceusdt             -961.89tl’miz var                                 961.89tl

  %0.05                     -0.48tl komisyon ödedik                      -0.48tl

  binancebtc              -961.41tl’lik btc’miz var                        961.41tl

  0.0005btc               -33.5tl komisyon ödedik                       -33.5tl

  btcturkbtc               -927.91’lik btc’miz var                           927.91tl

  %0.35*+kdv        -3.83tl komisyon ödedik                          -3.83tl

  btcturktry                -924.08tl’miz var                                   924.08tl

  3try+kdv                 -3.54tl komisyon ödedik                      -3.54tl

  banka                     -1000tl’miz 920.54tl olarak banka hesabımıza döndü

  *komisyonlar piyasa alıcı olarak hesaplandı(%0.35), kısa bir süre takip ederek piyasa yapıcı emir verirseniz %0.2+kdv ödersiniz.

   **borsalar arası btc transfer ücretleri 0.001btc (66.5tl) tutuyor, bu ücretler sabit olduğundan 5000tl de yatırsanız ödeyeceğiniz toplam komisyon çok fazla değişmeyecektir.

   

  alicem tarafından 09/Oca/18 13:18 tarihinde düzenlenmiştir
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  alicem
  alicem's avatar
  Kayıt Tarihi: 03/Ocak/2006
  Erkek

  bura da kalsın. soru cevap olursa aktarırım

   

  binancede 66k olan 1 bitcoin neden iç piyasada 76k oluyor ve bide üstüne komisyon ödeniyor? 

  doğrudan yurtdışından bitcoin alabilme imkanımız yok maalesef. bazı siteler kredi kartı kabul ediyor ancak %7-15 komisyon alıyorlar, yurtdışından bitcoin alabiliyorsanız arbitraj yaparak Türk borsalarında satabilirsiniz, güzel de kazanç sağlarsınız :)

   

  alicem tarafından 20/Ara/17 13:27 tarihinde düzenlenmiştir
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  iLLuMiNaTi
  iLLuMiNaTi's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Mart/2007
  Erkek

  Evet buralar değerlenir :)

 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  walwo
  walwo's avatar
  Kayıt Tarihi: 14/Ağustos/2012
  Erkek

  binancede 66k olan 1 bitcoin neden iç piyasada 76k oluyor ve bide üstüne komisyon ödeniyor? 


  Arkadaşa bakıp çıkıcam :|
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  alicem
  alicem's avatar
  Kayıt Tarihi: 03/Ocak/2006
  Erkek
  walwo bunu yazdı

  binancede 66k olan 1 bitcoin neden iç piyasada 76k oluyor ve bide üstüne komisyon ödeniyor? 

  doğrudan yurtdışından bitcoin alabilme imkanımız yok maalesef. bazı siteler kredi kartı kabul ediyor ancak %7-15 komisyon alıyorlar, yurtdışından bitcoin alabiliyorsanız arbitraj yaparak Türk borsalarında satabilirsiniz, güzel de kazanç sağlarsınız :)

 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  RaAmLis
  RaAmLis's avatar
  Kayıt Tarihi: 23/Eylül/2005
  Erkek

  Hocam peki 1000dolarlık usd yatıracağız diyelim. Paribu ve ya btcturke attık. Buradaki kesinti + buradan binanceya atarken gelecek kesinti + binancedan geri dönerken ki kesinti ve banka hesabımıza yollarken ki kesinti miktarları nelerdir? Arada çok fazla yerde kesinti yapılıyor. Bu yüzden ne kadar değer kazanmalı ki coin biz kara geçelim?


  Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  TheBattal
  TheBattal's avatar
  Kayıt Tarihi: 11/Şubat/2015
  Erkek

  Güzel ve öz anlatım olmuş, keşke 10 gün önce de olsaydı da tırmalamasaydım heryeri :D Teşekkür hocam

 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  alicem
  alicem's avatar
  Kayıt Tarihi: 03/Ocak/2006
  Erkek
  RaAmLis bunu yazdı

  Hocam peki 1000dolarlık usd yatıracağız diyelim. Paribu ve ya btcturke attık. Buradaki kesinti + buradan binanceya atarken gelecek kesinti + binancedan geri dönerken ki kesinti ve banka hesabımıza yollarken ki kesinti miktarları nelerdir? Arada çok fazla yerde kesinti yapılıyor. Bu yüzden ne kadar değer kazanmalı ki coin biz kara geçelim?

   akşam bakınca yazarım

   

  TheBattal bunu yazdı

  Güzel ve öz anlatım olmuş, keşke 10 gün önce de olsaydı da tırmalamasaydım heryeri :D Teşekkür hocam

  ne demek, sorunuz veya paylaşabileceğiniz bir şey varsa tartışalım

  alicem tarafından 20/Ara/17 17:47 tarihinde düzenlenmiştir
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  NaZi_
  NaZi_'s avatar
  Kayıt Tarihi: 15/Şubat/2010
  Erkek

  Bu altcoinlerde paramızı bekletmemizin + ları veya - leri nelerdir ? 


  Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  alicem
  alicem's avatar
  Kayıt Tarihi: 03/Ocak/2006
  Erkek
  NaZi_ bunu yazdı

  Bu altcoinlerde paramızı bekletmemizin + ları veya - leri nelerdir ? 

  yatırım yapmayı planlıyorsanız bitcoinin artışı yavaşladı, ancak altcoinlerde günden güne %100'e kadar artış görebilmek mümkün, tabii bununla birlikte ciddi düşüşler de olabiliyor. altcoinler bitcoin trenini kaçıranlar için riskli bir fırsat gibi düşünülebilir.

  alicem tarafından 20/Ara/17 23:51 tarihinde düzenlenmiştir
 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  alicem
  alicem's avatar
  Kayıt Tarihi: 03/Ocak/2006
  Erkek
  RaAmLis bunu yazdı

  Hocam peki 1000dolarlık usd yatıracağız diyelim. Paribu ve ya btcturke attık. Buradaki kesinti + buradan binanceya atarken gelecek kesinti + binancedan geri dönerken ki kesinti ve banka hesabımıza yollarken ki kesinti miktarları nelerdir? Arada çok fazla yerde kesinti yapılıyor. Bu yüzden ne kadar değer kazanmalı ki coin biz kara geçelim?

  1000tl'yi btcturk'e yatırıp, oradan binance'a atıp, aynı fiyattan al sat yapıp, btcturk'e geri çekip bozdurup banka hesabımıza istediğimizde 920.54tl'miz kalıyor.

  1000tl’miz cebimizde.

  Bankatry                  -1000tl banka hesabımıza attık         1000tl

  Btcturktry                 -1000tl’yi btcturk’e yolladık                1000tl

  %0.35*+kdv            -4.13tl komisyon ödedik                      -4.13tl    

  btcturkbtc               -995.87tl’lik btc’miz var                      995.87tl

  0.0005btc               -33.5tl komisyon ödedik                     -33.5tl

  binancebtc              -btc’yi binance’a yolladık                    962,37tl

  %0.05                     -0.48tl komisyon ödedik                    -0.48tl

  binanceusdt             -961.89tl’miz var                                 961.89tl

  %0.05                     -0.48tl komisyon ödedik                      -0.48tl

  binancebtc              -961.41tl’lik btc’miz var                        961.41tl

  0.0005btc               -33.5tl komisyon ödedik                       -33.5tl

  btcturkbtc               -927.91’lik btc’miz var                           927.91tl

  %0.35*+kdv        -3.83tl komisyon ödedik                          -3.83tl

  btcturktry                -924.08tl’miz var                                   924.08tl

  3try+kdv                 -3.54tl komisyon ödedik                      -3.54tl

  banka                     -1000tl’miz 920.54tl olarak banka hesabımıza döndü

  *komisyonlar piyasa alıcı olarak hesaplandı(%0.,kısa bir süre takip ederek piyasa yapıcı emir verirseniz %0.02+kdv ödersiniz.

  **borsalar arası btc transfer ücretleri 0.001btc (66.5tl) tutuyor, bu ücretler sabit olduğundan 5000tl de yatırsanız ödeyeceğiniz toplam komisyon çok fazla değişmeyecektir.