folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Bir Bilgisayar İki Ethernet Kartı ??

Bir Bilgisayar İki Ethernet Kartı ??

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

gece gece aklıma bir şey geldi :| download yaparken diyorum ki şimdi elimde iki tane ethernet kartı var ben bu ikisinide baglayacam pc ye  ayrı ayrı dsl hatlarıda  bunlara bağlayacam iki ayrı hattan net e girebilir miyim? girebilirsem nasıl?

birde iki ethernet kartına aynı dsl hat uzerındekı switch ten cıkan farklı ıkı kabloyu baglasam iki farklı netim varmış gbi performans alabilir miyim ? ve ya bunları bu sekilde kullanabilir miyim ? 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mamii
    mamii's avatar
    Erkek

Sanırım oluyor. Şundan bahsediyorsun değil mi:

Bir ethernete 1024 kbps, diğerine de 1024 kbps'lik kablo bağladın. 2048 kbps'lik internetim olur mu?

Evet olur. Windows'taki Bağlantıları Köprüle seçeneği bu işe yarıyordu galiba.

Ama Türkiye'de buna engel olduğunu da duymuştum. Yani bu işe izin verilmiyor sanırım.

ÖSS maratonu başlıyor. Dershane de başladı. Bir süre TBT"de yokum. Seneye kaldığım yerden devam =)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jayde
    jayde's avatar
    Erkek
    ip adresleri aynı oluyor sonuçta değişen bişi olmaz gibi
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

mamii bunu yazdı:
    -----------------------------

Sanırım oluyor. Şundan bahsediyorsun değil mi:

Bir ethernete 1024 kbps, diğerine de 1024 kbps'lik kablo bağladın. 2048 kbps'lik internetim olur mu?

Evet olur. Windows'taki Bağlantıları Köprüle seçeneği bu işe yarıyordu galiba.

Ama Türkiye'de buna engel olduğunu da duymuştum. Yani bu işe izin verilmiyor sanırım.

evet böyle bir seyden bahsediyorum..

aslında yapmayı dusundugum sey suydu birisinden download yaparken dıgerınden normal hızda internette surf yapmaktı ama aynı seye tekabül ediyor

peki bu olay farklı ıkı dsl hat uzerınden mı gerceklesır yok sa switch olayıyla gerceklestırebilir miyim? sanmıyorum ama 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    iki ayrı dsl alırsan evet bir performans artışın olur ama iki etherneti tek adsl baglayıp artış saglamak fantaziden öteye gitmez:)ana borun 10lt su taşırken 1 tane 10 lt kapasiteli musluk taksan yine 10lt su alırsın dimi buda o olay....

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4snake
    4snake's avatar
    Erkek

jayde bunu yazdı:
    ip adresleri aynı oluyor sonuçta değişen bişi olmaz gibi

ayrı dsl hat bağlarsan ip adresleri aynı olmaz bağlarsın 2 sinide köprülersin 2 ıp den birini alır köprüleme bu işe yarıyor zaten 

Kavanoz dipli dünya
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Olmaz hocam. Yalnızca birini kullanabilirsin. Ama 2 hattı birleştirip tek bir hatmış gibi kullanabilmeni sağlayan donanımlar var. Load-balancing di yanlış hatırlamıyosam.

Zimbabwe
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

sandman bunu yazdı:
    iki ayrı dsl alırsan evet bir performans artışın olur ama iki etherneti tek adsl baglayıp artış saglamak fantaziden öteye gitmez:)ana borun 10lt su taşırken 1 tane 10 lt kapasiteli musluk taksan yine 10lt su alırsın dimi buda o olay....

tamam farz edelim ki aldım ve dediğim gbi bagladım nasıl kullanacam ? sadece baglantıları köprüle demek iyeterli mi? 

Kreston bunu yazdı:
    Olmaz hocam. Yalnızca birini kullanabilirsin. Ama 2 hattı birleştirip tek bir hatmış gibi kullanabilmeni sağlayan donanımlar var. Load-balancing di yanlış hatırlamıyosam.

hocam karar verin kullanamaz mıyım kullanabilir miyim ? :|

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

sLeymN bunu yazdı:

sandman bunu yazdı:

tamam farz edelim ki aldım ve dediğim gbi bagladım nasıl kullanacam ? sadece baglantıları köprüle demek iyeterli mi? 

sana bir tavsiye verim bence hiç ugraşma direk 2 katı dsl al 2 tane alıcagına daha ucuza gelir:) Dedigin şeyi windowsta hiç yapmadım ama linuxta evet yetiyor

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legion_of_doom
    legion_of_doom's avatar
    Erkek

yaptığım bir şeyi örnek vermek istiyorum.üniversitede hem wireless hem de ethernet kartını kullanarak  ağa bağlanıyorum.Sonra ikisini seçip köprülüyorum ve bu iki bağlantıyı tek bağlantı gibi yapıp daha hızlı bir şekilde girebiliyorum. Aynı şekilde bunu iki ethernet ile de yapılabileceğini düşünüyorum. Bağlantı kurulduktan sonra ağ bağantılardan iki bağlantı seçenğini seçip sağ tıklayıp köprüle derseniz iki bağlantıyı yada daha fazla bağlantıyı köprüleyebilirsiniz

Biraz bilmek tehlikelidir. Ya derinliklerden iç ya da bilgeliğin tadını tatmaya kalkma! Çünkü sığ sular beyni zehirler, bol sular insanı temizler....-------------------pompey--------
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Emin değilim ama bildiğim kadarıyla load-balancer ucuz bi alet değil. Yani sen önce bi aleti alda yapması kolay hocam :)

Zimbabwe
Toplam Hit: 3181 Toplam Mesaj: 23