Bir Bilgisayardan Birden Fazla Üye Olabilmek?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    expertx
    expertx's avatar
    Erkek

Merhaba.

Bu sitenin ismi iyinet forumda geçti,şöyle bir gezeyim dedim.Oldukça yararlı bilgiler var.

Hazır gelmişken,[hoşbulduk bu arada : ) ] bir soru sorayım.Eğer vaktiniz olur da cevaplarsanız sevinirim.

Diyelim internetten bir program download ediyorsunuz ve üye oluyorsunuz.Ama bir pc'den sadece birkez üye olunabiliyor.Birden fazla kişi üye olduğunda hemen anlaşılıyor(nasıl anlıyorlar bilemiyorum) ve hemen o üyelik iptal ediliyor.Bunu anlamalrını engellemek için ne yapabilirim?Birden fazla kişi aynı pc'den indirip nasıl üye olabilir ve karşı taraf bunu anlamaz.

İkinci soru;sanırım bunu yapanlar var.Yani birileri yukarıdaki sorumun cevabını öğrenmiş.Ve bu yüzden bahsi geçen download yaptığımız site,Türkiye'den üye alımını durdurmuş.Bu durumda,benim Türkiye'den olduğumu anlamamaları için ne yapabilirim?

Bu iki sorunun cevabını çok araştırdım(yaklaşık 6 aydır) ama bir netice bulamadım.Sorunu kesin olarak halledecek olanlara (işin maddi getirisi de olduğu için) hakettiği ücret verilecektir.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Cevap verenlere,vermese de okuma lütfunda bulunanlara teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sorcerer
    sorcerer's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

şöyle söyliyim..

ilk başta cookies den tanır cookieslerini silebilirsin

ondan sonra cookies gibidir ama kaydedilmez session birda milyonda bir olasılık user agentlere bakarak tanır seni..

turkiye banlanmışsa ip sponfig yaparak üye olabilirsin tabi engel koymadılarsa

159 dolar yeter bana server alacamda :D:D:D:D

Coco cola gibiyim hayatın tadıyım, rocco gibiyim çok şekerim, albeniyim bahanem çok, çikolatalı gofretim beni sevmeyen yok!...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek

Internet Explorer / Properties / Bağlantılar / Yerel Ağ Lan Ayarları / Proxy sunucusu , oraya http://www.proxy4free.com/page1.html tut burdan 1 tane IP adresini yapış üstteki saturda Proxy sunucusuna yapıştır ve tamam de sorunun hallolur olmadı cookieleride siliceksin her user değişirken..Merak ettim hangi site bu?

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheOutlaw
    TheOutlaw's avatar
    Erkek
    Sanırım cw'den bahsediyor...

Nerde Gençliğim:(
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sorcerer
    sorcerer's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

cw den nasıl bahsedecek cw nin turkiye ip leri banlımı ki ?

banlıysa bile salakmı bunlar tr den başka nerden girecekler onların hazır portallarına :D

Coco cola gibiyim hayatın tadıyım, rocco gibiyim çok şekerim, albeniyim bahanem çok, çikolatalı gofretim beni sevmeyen yok!...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MitNickKevin
    MitNickKevin's avatar
    Erkek

Adamlar her üyeye download sınırı bırakmışsa aynı ip ile birden çok üye olmayıda yasaklamıştır, eğer aldığın bütün ikinci ve üçüncü üyelikler banlanıyorsa demekki otomatikmen işliyor bu sistem yok eğer bazıları banlanıyorsa demekki yönetici aynı ipyi kullanan üyeleri gözüne kestirdikten sonra banlıyor...

girilen birçok sitede ip, işletim sistemi, browser gibi bilgileri log tutuluyor...

Bilgi ceza, Bilgi suç ve Taşımak ağır. Unutmak ise öğrenmekten daha çok zaman alır...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Kayıt olunan her bilgisayarın ipsi db ye kaydedilip yeni bir üyelik sırasında kontrol ediliyordur.

Adslde dinamik ip ise modemi resetleyip yeni ip alarak bağlan sorun gidrecektir. ama decanın dediği gibi proxy kullanarakda çözersin sorunu.. Proxy hakkında ayrıntılı bilgi istiosan forumlarda uzun uzun yazmıştık zamanında bak istersen...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bahoo_27
    bahoo_27's avatar
    Erkek
    bazı siteler cookie değilde hard disk seri nosunu alıyor buna ise çare yok değil ama biraz pahalıya malolur yeni har dsik alacaksın :D
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MitNickKevin
    MitNickKevin's avatar
    Erkek
    bahoo_27 bunu yazdı:

bazı siteler cookie değilde hard disk seri nosunu alıyor buna ise çare yok değil ama biraz pahalıya malolur yeni har dsik alacaksın :D

Oha çüş yani, ne asp ne php nede diğer web programlama dillerinde o kodlama daha yapılmadı, yani bildiğim kadarı ile...

Bilgi ceza, Bilgi suç ve Taşımak ağır. Unutmak ise öğrenmekten daha çok zaman alır...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    woodoo
    woodoo's avatar
    Erkek

ohaaa hdd.seri no nasıl alıyolar yaw  uheuheuheuheuhu o biraz kasar dostum henüzdeğil belki 10 sene sonra arkadaş ya proxy kullanacak yada her downloaddan sonra cookie leri silip modemi resetleyerek tekrar bağlanacak başkada çare yok  modemin harici ise işler daha kolay proxy felan uğraşma çalışan proxy bulanakadar 1 prog fazladan indirirsin...

yahu şu sitenin adını sölede bizde nasiplenek kardeşşşş. :))))

hack'e giden hack'lenir..:)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    expertx
    expertx's avatar
    Erkek

Bu cookie olayını başka yerler de söylemişti.Her girişte sildim,hatta her üye için internet kafeye gidip farklı kafelerde farklı masalarda oturdum ama sorun çözülmedi.Yani cooki silmeyle,proxy kullanmayla,modem açıp kapatmayla olmuyor.Hard disk değiştirmekle de olmuyor,çünkü sonuçta farklı kafelerin farklı bilgisayarlarına oturuyorum,yine olmuyor.Evde kendi makineme host filan çekiyorum olmuyor.

Altı aydır denemediğim yöntem kalmadı.Bu iş için bizzat  farklı ilçelere gidip farklı bilgisayarlardan denediğim oldu.Siteye giriyorum,download ediyorum,download ettiğim yazılımın üzerinde üye oluyorum,''kullanıcı oluştur'' diyorum,önceleri hiçbir sorun çıkmazken,şimdi ''üye olamazsınız'' yazısı çıkıyor.Müşteri temsilcisine sebebi sorduğumda,yasaklı ülkeler listesindesiniz diyor.

Daha önce giriş yapnların bilgileri,vs. otomatik olarak kayıt ediliyor.Açıkçası ortadaki para büyük olduğu için,alınabilecek her önlemi almışlar.Ama yine de mutlaka bir çaresi olmalı diye düşünüyorum.

Bu iş için kıbrısa gitmeyi düşünen arkadaşlar var.Çünkü en yakın yer orası,ve orası yasaklı değil.

@İlk cevap yazan arkadaş: Sen bu işi hallet,bahsettiğin paranın 5 katı helal olsun.

Toplam Hit: 3937 Toplam Mesaj: 18