Bir Fikir..?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BozcaN
    BozcaN's avatar
    Erkek
    GLaDio bunu yazdı:

yaratici du$unmu$ ama bilgisi yetmemi$. bu kadar ustune gitmeyin :)

+1 adam düşünmüş dai yane sonucta yaratıcı 1 kişilik

√ βǾź¢ẵŋ ® //\\ ~ Türkiye"de yaşayan Türk"e biat edecek !!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    aga bence güzel düşünmüş ama aga onu düşünmek benim söylediğimden daha zor(o resim kendi bilgisayarındada açılacak) adam zoru başarmış walla benim aklıma ilk o gelirdi kendi pc açılacağı

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    wert hacim, hic mi bilgin yok, serverla jpeg i birlestirince, sonuc .exe olur yada .bat yada herhangibi .exe turevi, sen bana bi .exe yi goruntu resmi yap ben ne istiyosan vericem...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VisualBoy
    VisualBoy's avatar
    Erkek
    w98 ve xp sp1 e kadar çalışan bir meseleydi bu. Bu açığı atmaca bulmuştu ve hemen yayınlandı. bu program exe yi sadece jpg gibi görünmesini sağlıyodu. sp2 çıktı açık kapandı. ama sp1 ve w98 de hala geçerli. ------- kısaca exe nin jpg olduğunu zannediyosunuz ve kurbana da zannettiriyosunuz. ama o hala exe :D. inanmayan atmacanın sitesinden kod ları alıp derleye bilir.

HolyOne'a ulasinca, bildirecegim...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    deli_gaffur
    deli_gaffur's avatar
    Erkek
    CLK-J35 bunu yazdı:

Serveri oluşturdun , jpg yanı resimlede birleştirdin.Buraya kadar her şeyıo anadımda  msnde konuşurken görüntü resmi de yaptın  nasıl olacak şimdi adama trojan mı bulaşıtaracksın sen bu şekılde

HolyOne ve tahri keyi veren adminlere  seslenıyorum bunun gibi arkadaşları  bize bilerek yolluyorsunuz kesin gerçekten  ya ne düşünce a.q adamın kısın gerizekalı arkadaşım  o şekıl olmaz ancak karşı tarafa msn yolluyacaksın anadın mı beni.Oyle kendi resmin yapmıyacaksin budala.. 

hoca adam fikir beyan etmiş, olur veya olmaz demen yeterle bence ! üstüne gidip aşağlamanın ne alemi var !!!!

link'e bir bak istersen sende aynı durumu düşmüştün zamanında

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?Sayfa=1&folderid=14898

ve ben senin içinde benzer şeyler yazmıştım

Ülkücüler için "sokak ortasında adam dövüyor" diyorlar. Yalan hoca, inanma sen! Bizim adam olanı dövdüğümüz nerde görülmüş?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    detay
    detay's avatar
    Erkek
    adamı dövseydiniz birde :D belki bildiği çok iyi bir konu var yardım istediğinizde o size cevap verirmi birdaha yada yaratıcı düşünce ile başka bişey buldu mantıklı doğru bişe o zaman açar mı konu? köreltmeyin kimseyi adam sordu cevabını bildiğiniz kadarıyla verin yeter bence ama yinede siz bilirsiniz

maaasebeci....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edicoo
    edicoo's avatar
    Erkek

Dostlar şimdi kimse annesinin karnında öğrenmiyor bunları..Bakın,şimdi o şekilde bir *jpg dosyasını *exe vs. olduğu için MSN'in kabul etmeyeceğini öğrenmiş olduk,eyvallah ...
    Bu arada yafs ben anlamıyorum,birisi öyle basit birşey sordu mu (pardon ama ) kendini bi halt zanneden çok bilmişler aşağılamaya kalkıyor,nedir bu kardeşim doğarken de biliyor muydun bunları ??
    Bu arada trojanın aynı zamanda bana da bulaşacağını tabi ki düşündüm de karşı taraf yesin de beni boşverin :)
    Sağolun...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    Mesaj Musket tarafindan 29 Ocak 2006 (Pazar) tarihinde yazildi.
    wert hacim, hic mi bilgin yok, serverla jpeg i birlestirince, sonuc .exe olur yada .bat yada herhangibi .exe turevi, sen bana bi .exe yi goruntu resmi yap ben ne istiyosan vericem.

hacim walla hiç aklıma gelmedi öyle oluyordu

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Bu tip arkadaşlar Toplum ve Tahribat için gerçekten yararlı müritlerdir. Nedenmi?

Sorduğu soruda bile zekanın var olduğu gözlenebiliyor... Yani yaratıcı ve mantıklı bir düşünce aslında ve bu ışık bu müridimizde var...

Tek sorun bilginin eksikliği o da insana ana karnında verilmiyor....

Hocam forumları biraz daha araştırırsan konuya acıklık getirebilirsin...

Çalıştırılabilir dosyalar Exe Com yada Bat uzantılıdır. Windowsda.... Scr ve kısayol gibi uzantılar ilede windowsda dosya calıştırılabilir ama bunlar dolaylı yoldan olur...

Şimdi sen jpg dosyası ile exe dosyasını Trojan vs yadımı ile birleştirdiğin zaman, exe dosyası calışır, sonrada jpg dosyası büyük bir ihtimalle geçiçi bir dizini cıkartılıp oradan windows registysinde *.jpglerin acılması için hangi programın kullanıldığına bakılır ve o exeya bu yoldaki dosyanın gösterilmesi için komut yollanılır...

Buradan biraz mantıkda kullanırsak eğer hiç wirus yada trojan exe den başka bir uzantıya sahip olmaz(Deminki com bat vs uzantıları tabiki bu uzantılar dışında) çünkü bir dosyanın kendisi exe yapısına sahip olsa bile uzantısı .jpg vs yapıldığı zaman o zaman windows o dosyanın uzantısına bakar, ve o uzantının registyde hangi programa kayıtlı olduğunu tesbit edip onunla calıştırmayı dener...

Ör: server.exe nin uzantısını server.jpg yaparsak eğer o zaman bizim trojanı windows , windows resim görüntüleyicide acmaya calışacak ve sonuç itibari ile acılan hiç bişey olmayacaktır...

Şimdi ilk bölümü acıkladığımıza göre gelelim 2. kısıma yani Msn bölümüne...

Üst tarafdada acıkaladığımız gibi bi jpg yi trojan ile birleştirdiğimizde gerçekte o dosya bir exe olmakta idi ve jpg yi geçiçi bir dizine cıkartmakta idi... Aynı mantıkla düşündüğümüzde msn Messenger jpg yada herhangi bir resim dosyasını görüntüye koyamk istediğinde gerçekte dosyanın uzantısı exe olduğunda secilemeyecektir bile... kaldıki uzantıyı jpg yada bmp vs yapsan bile o zamanda exe dosyalarına resim formatı muamelesi yapılacak ve resim gene acılmayacaktır...

biraz karışık sırdan buyrdan anlattım sanırım ama sanırım anlaşıldı...

Ama hocam bu mantık ve düşünce içeren soru için teşekkür ederim...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sorcerer
    sorcerer's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

haklısın : ) diğer yazıyı editliyim.

Coco cola gibiyim hayatın tadıyım, rocco gibiyim çok şekerim, albeniyim bahanem çok, çikolatalı gofretim beni sevmeyen yok!...
Toplam Hit: 6659 Toplam Mesaj: 26