folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bir Köpeğin Sokakta Hayatta Kalabilme Mücadelesi

Bir Köpeğin Sokakta Hayatta Kalabilme Mücadelesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Çok ilginç bir şekilde video çekmişler, açıkçası köpeğin haline çok üzüldüm.. Bu açıdan bakınca bir tuhaf göründü gözüme..  Maalesef bizim gibi ülkelerde sokak hayvanlarına pek önem verilmiyor.  

http://www.youtube.com/watch?v=hnzcIgDXRjs

Avrupa'da sokak köpekleri yok genellikle (yunanistan'da vardı), bir şekilde bu tarz olaylardan korunuyorlar. ama ne kadar doğru olur orasını da bilmiyorum... 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hayvanları sevelim tamamda hocam geceleri köpekler yanına arkadaşlarını alıp sokaklarda terör estiriyorlar. Hele bi tek yakalasın sizi nasıl kovalıyorlar. Fakat sabahları kuzu gibiler.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam bahsettiğin olay başka bir şey.. Bunlarla ilgili pek çalışmamız yok maalesef. Yani etkin yolları olması lazım. Mesela burda herkesin bir köpeği varsa herkes adam gibi bakıyor, günlük bakımlarını yaptırıyorlar, gezdiriyorlar, yemlerini veriyorlar iyi besliyorlar.. sıkılıp atma olayı yok. Ama vermek zorunda olunca da ilgili kuruma verebiliyorlar. Ama ortada hiç başı boş köpek göremezsin. Otobüslere v.s. binerken de hayvana bilet alma zorunluluğun var, hayvanın tehlikesine göre ağızlık takmak zorundasın v.s.

Böyle kurallar getirilirse problem olmaz, tabi bu sefer de sokak köpekleri "bir şekilde" ortadan kalkmış olacak ama çözüm bu mudur? bilmiyorum

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Hayvanları sevelim tamamda hocam geceleri köpekler yanına arkadaşlarını alıp sokaklarda terör estiriyorlar. Hele bi tek yakalasın sizi nasıl kovalıyorlar. Fakat sabahları kuzu gibiler.

İşte bu durumda; onlardan daha üstün ve akıllı olduğunu düşünen bazı ırkdaşlarımızın bu durumu engelleyebilecek fikirlere ve yeteneklere sahip olabilmesi, ve bunun için hayvanlara zarar vermeden kendini ve onları korumaya alabilmesi gerekir, medeni toplumlarda bu böyle yürür.

Medeni olmayan toplumlarda da (örneğin biz), hayvanın içgüdüsel olarak yaptığı, yapmak zorunda olduğu davranışları hiç bir şekilde önceden düşünülüp tedbir alınmadığı için, gerek insanların gerek (çoğunlukla) hayvanların vahşi şekilde zarar görmesiyle sonuçlanır, çünkü yapılan tek şey kulaktan kulağa "ama sokakta terör estiriyorlar" diye konuşmaktan öteye gitmemektedir.

Videolarda görüyorum, umarım bir gün canlı bir şekilde de hayvanlara böyle eziyet çektiren birileriyle sokakta karşılaşırım, kendisine altıncı duyu organını açıp, aynı zamanda da komaya sokacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum, takipteyim.

Ehl-i Byte
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Sen hayvanı aşağılarsan, sopayla kovalarsan. O da sana öyle davranır.. 

O hayvanlara neler yapmışlardır, biliyor musun ki..

Hiçbir canlı, zarar vermez durduk yere insan değilse

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

yavrulamış veya kuduz köpek dışında çete köpekler bile olsa bir şey yapmıyorlar diye düşünüyorum tecrübelerime dayanarak...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Sen hayvanı aşağılarsan, sopayla kovalarsan. O da sana öyle davranır.. 

O hayvanlara neler yapmışlardır, biliyor musun ki..

Hiçbir canlı, zarar vermez durduk yere insan değilse

eğitilmiş köpekleri yada bir başkası tarafından aşağılanmış köpekleri ayrı değerlendirmek gerekli. yani bir canlıya zarar vermeyen kişiye köpek saldırıyorsa o zaman kim sorumlu olur? Bazende grup halinde dolaşınca terör estiriyorlar sokakta..

essan tarafından 27/May/15 21:39 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

şu meşhur köpek eğitmeninin bile elini ısırıyorsalar insan arasında gezinmeleride sağlıklı değil.

10 yıllık sahibini ısırıp sakat bırakanmı dersin, 3 yaşında çocuğu durduk yere parçalayanmı dersin, yaşlı amcayı oturduğu sandalyeden parçalamaya çalışanımı dersin. bu hayvanların cinsine ve sağlık durumuna göre önlemi alınmasa hem kendilerinin hemde insanların canı çok yanar.

bana kalırsa gördüğüm yerde gelişine destekli bir tekme sallamak.

çünkü bu köpekler ne beni seviyor nede ben onları seviyorum. kaniş cinsi bile gördüğü yerde bana saldırıyor arkadaş.

dişleride iğne gibi topuk üstümü delik delik yaptı şerefsiz. tekmeyi vurduğum gibi hatun ayrıldı benden. köpek benden daha değerliymiş onun gözünde :(

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

bizim gibi ülkelerde çok ciddi sorun, kedi,köpük sokaklar dolu.Yemek yetişdirmek mümkün değil.Bu konuda her konuştuğumda sonunda hippie ünvanı aldığım için artık bu mevzulara çokta girmiyorum.Bence her kes az çok sokak hayvanlarına yemek,su gibi basit şeyleri vermeli.Sonuçta insanların sorumsuzluklarının sonucu.

Homer tarafından 27/May/15 22:10 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

bunca zamandır köpek sahibiyim ne kendi köpeğim ne başka köpek tarafından ısırıldım ki sokaktaki köpekleride sevmeden bırakmam, kaç yaşında adamların iki tane diş görünce korkması bana komik geliyor, devletin ciddi yatırımlar yapması gerekiyor sokak hayvanlarını kontrol altına alabilmek için, düzgünce toplama merkezleri kurulabilir vs. hayvanları toplayıp dağın başına bırakınca olmuyor bu iş

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

şu meşhur köpek eğitmeninin bile elini ısırıyorsalar insan arasında gezinmeleride sağlıklı değil.

10 yıllık sahibini ısırıp sakat bırakanmı dersin, 3 yaşında çocuğu durduk yere parçalayanmı dersin, yaşlı amcayı oturduğu sandalyeden parçalamaya çalışanımı dersin. bu hayvanların cinsine ve sağlık durumuna göre önlemi alınmasa hem kendilerinin hemde insanların canı çok yanar.

bana kalırsa gördüğüm yerde gelişine destekli bir tekme sallamak.

çünkü bu köpekler ne beni seviyor nede ben onları seviyorum. kaniş cinsi bile gördüğü yerde bana saldırıyor arkadaş.

dişleride iğne gibi topuk üstümü delik delik yaptı şerefsiz. tekmeyi vurduğum gibi hatun ayrıldı benden. köpek benden daha değerliymiş onun gözünde :(

İstanbul Bakırköy'e beklerim seni.

Ehl-i Byte
Toplam Hit: 4857 Toplam Mesaj: 44