folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Bir Kürt Arkadaşımla Sohbetim....

Bir Kürt Arkadaşımla Sohbetim....

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    drexler
    drexler's avatar
    Erkek

hemşerim olduğunu yeni öğrendiğim bir kişi ile arkadaşlarım vesilesiyle bugün konuşma imkanı buldum. çocuğun sohbetlerinde bir gariplik, bir farklılık vardı. sanki benim içimden geçenleri anlatıyor dillendiriyordu yeri geldikçe. cidden inanılnmaz derecede saçma bir düşünce diyordum içimden sonuçta o bir kürt, ben ise kimilerine göre faşist, gerici, bağnaz olarak nitelendirilen ancak bana kalırsa milliyetçi fikirkleri üst safhada bir kişiliğim.

sohbet ilerledikçe arkadaşımın bir milliyetöçi olduğunu öğrendim. hayatımda bunu duduğum kürt kökenli kişiler olmuştu ama bu onlardan değildi onlar genellikle asimile olmuş bazı milli değerlerini kaybetmiş insanlardı. arkadaşım hem kürtçe konuşuyor kürt olmaktan övünç duyuyor hem de vatan milletle ilgili o kadar güzel sohbetler yapıyordu ki anlatamam. '' ben bir kürtüm ve bundan gurur duyuyorum. budnan utanacak değilim tabikide ancak bu demek değildir ki bu vatan benim değil milletimin değil. bu bayrakta, millette , vatanda; benim ,senin, hepimizin. birbirimize düşürek ancak ve ancak kendimize zarar veririz. ne mutlu türküm diyene..... '

sadece burada yazdıklarım olayların yüzde biri belki de hiç o kadarı bile değil. çok uzun olupta sıkıcı olmasını okunma sayısının az olmasını istemiyorum. belki birileri bunları okur da ders çıkarır ve 'Sen ne mutlu Türküm dersen o da ne mutlu Kürdüm der. Türklük yerine Türkiyelilik bilinci yerleştirilmelidir.'
    Tayyip Erdoğan

Tarzı konuşmaların ne kadar tutarsız ve geçersiz olduğunu anlar, anlatır ....

NOT= amacım ne bir partinin yandaşçılığını gütmek ne de bazı kişileri eleştirmektir. aşırı siyasi meseleye çeviripte konunun silinmesine neden olmayalım lütfen. sadece benim gözlerimi yaşartan olaylardan bir nükte bırakmak ve bana kalırsa düştüğümüz apaçık bataklığın ne kadar da rezil ve yanlış eylemlerimizden kaynaklandığını göstermektir.

İTİNA İLE torrentleech davetiyesi aranır. ama kefil bulunamaz :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Evet Olay budur işte Arkadaşım. Asıl Ben Teşekkür ederim. Bende Kürdüm, Aslen Diyarbakırlıyım, Kürtlüğümle Övünüyorum, Çünkü Atamı Dedelerimi Seviyorum. Ama Gözlerimi Dünyaya Türkiyede Açtım, Türkler le Askerlik Yaptım, Türk Filmleri İzlerken Her kes Gibi Yeri Geldi Ağladım, Yeri Geldi Güldüm. Her kesle Aynı Yaşadım. Ve Biliyorumki, Olası Bir Türk Kürt Savaşında Türk ve Kürde Dünya Dar ve Zindan Olacaktır. Sonumuz olacak Bir Macereya Girişmemelerini Kürt Kardeşlerimle Daima Paylaştım.

Asla Olmayacak Hayaller Uğruna İnsanlara Kıymamak Gerektiğini Anlatırım, Anlayabilecek Durumda Olanlara. Allah Anlayamayacak Durumda Olan Kürtlere de Hidayet Versin. İnsanlarımız yazıktır. Günahtır. Hepside Pırıl Pırıl. İyi Niyetli Vede Hoş Görülüdür. Tahriklere Kapılmamak Vatana Şu anda Yapılabilecek En Büyük Hizmettir.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dengesiz
    dengesiz's avatar
    Erkek
    bende şahsen kürdüm ve arkadaşınla aynı gorüşlere sahibim bu vatan bayrak hepimizin nede olsa çanakkalelde atalarımız beraber carpiştı bu vatanı krtarmak için

Doğru kişi olmak meselenin yarısıdır, diğer yarısı; doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişilerle karşılaşmış olmanızdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PyramiD
    PyramiD's avatar
    Erkek

tayyip gene laf arasında kaynadı   aq onun

hoca bos işler bunlar kafanı takma rahat ol geniş takıl tahribat ruhunu hisset,

Merhabaaaaa
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamgibi
    adamgibi's avatar
    Erkek

hay senin o arkadaşının taşşağını yiyim :| bende kürdüm hocam ve böle kürtler  diğerlerınden fazla  emin olun hemde   cok cok  fazla  meydanlara  cıkıp 

biji apo  diyen vatandasların  kürtlerin bütününü oluşturdugunu sanmayın  ben kürdüm ve bu  toprakların cocuguyum babamda öle  dedemde ve onun babasıda 

kontra bisiklet
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    drexler
    drexler's avatar
    Erkek
    vay be kürt müritlerden yorum geleceğini tahmin etmemiştim :O ben de aslen ığdır lıyım orada büyüdüm yetiştim şimdi üniv için izmir de yim. kürt değilim türk üm anamda babamda onun babası da..... bu düşüncelere sahip kürt görmedim  ben bizim oralarda bir sürü de arkadaşım oldu belki bana denk gelmemiştir diyeyim ama şu varki böyle düşünen insanların olduğunu görmek hem milletimle gurur duymama neden oluyor hemde milli ruhumun tekrar tekrar coşmasına neden oluyor. bilmem inanan olur mu gözlerim doldu kürt arkadaşlardan bunalrı duyunca birkaç damla da yaş geldi bunalrı yazarken. yorumlarınız ve düşünceleriniz için teşekkürü bir borç bilirim.....

İTİNA İLE torrentleech davetiyesi aranır. ama kefil bulunamaz :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

drexler bunu yazdı:
    -----------------------------
    vay be kürt müritlerden yorum geleceğini tahmin etmemiştim :O ben de aslen ığdır lıyım orada büyüdüm yetiştim şimdi üniv için izmir de yim. kürt değilim türk üm anamda babamda onun babası da..... bu düşüncelere sahip kürt görmedim  ben bizim oralarda bir sürü de arkadaşım oldu belki bana denk gelmemiştir diyeyim ama şu varki böyle düşünen insanların olduğunu görmek hem milletimle gurur duymama neden oluyor hemde milli ruhumun tekrar tekrar coşmasına neden oluyor. bilmem inanan olur mu gözlerim doldu kürt arkadaşlardan bunalrı duyunca birkaç damla da yaş geldi bunalrı yazarken. yorumlarınız ve düşünceleriniz için teşekkürü bir borç bilirim.....

Eyvalla Kardeşim bende Duygulandım. Gözümsün Kardeşim. Sonuna Kadar Türkiye Sonuna Kadar Ne Mutlu Türküm. 

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esrardede
    esrardede's avatar
    Erkek
     Adam gibi durmayan kendi başını yer,yoksa memlekette herkese,hepimize yer var,adam gibi yaşamak istemek gerekli sadece.

Yakınınızdan geçerken tıslayan kaç şey sayabilirsiniz?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tLG
    tLG's avatar
    Erkek

valla süper bişey hacı... böle düşünenleri görmek güzel... kendini türk hisseden herkes türktür... ötesi berisi yok bunun...

hepimiz farklı biyerlerden geliyor olabiliriz ama sonuçta bu vatanda yaşıyoruz... kim ne derse desin inadına kardeşlik... 

"Geri geri çıkarken, biiip biiip sesi çıkaran araçların seslerini zil sesi yapmayı sevenlerin buluşma noktası" diye bi grup açsam katılır mısın lan feysbuk"ta?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onur35
    onur35's avatar
    Erkek

adamgibi bunu yazdı:

hay senin o arkadaşının taşşağını yiyim :| bende kürdüm hocam ve böle kürtler  diğerlerınden fazla  emin olun hemde   cok cok  fazla  meydanlara  cıkıp 

biji apo  diyen vatandasların  kürtlerin bütününü oluşturdugunu sanmayın  ben kürdüm ve bu  toprakların cocuguyum babamda öle  dedemde ve onun babasıda 

hoca sen ve senin düşüncene sahip olan kürtlere eyvallah.ama senin gibi düşünen kürtler azınlıkta die düşünüyorum.ben Türküm.hangi kökenden olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin kardeşçe yaşamasından yanayım.ancak şu kürtçe kanal konusu canımı iyice sıktı.Türkiye Cumhuriyetinde yaşıyoruz ve bence Türkçe dışında bir dilin kullanılması dahi yanlıştır.kürtçe kanal açılmasının amacı nedir.neden çerkeze,laza değişik ayrıcalıklar tanınmıyorda kürtlere tanınıyor.yanlış siyasetçilerin yanlış politikalarıyla kötü günler bizi (kürt ve türk kökenli vatandaşlarımızı) bekliyor.

Tedariksiz sıçmaya giden domala domala taş arar...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamgibi
    adamgibi's avatar
    Erkek
    hiçbirşey olmaz  hocam canını  sıkma kürtçe kanalda  hiç bir  sıkıntı çıkarmaz daha kanalı görmedim  bile:| ....bunun  akp tarafından bi seçim hazırlıgı oldugunu  biliyoruz ama  bunun kime zararı var ki

kontra bisiklet
Toplam Hit: 18463 Toplam Mesaj: 151