folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Bir Proje Yapsam Ama Ne Yapsam Diyenlere Bir Android Uygulaması Öneriyorum

Bir Proje Yapsam Ama Ne Yapsam Diyenlere Bir Android Uygulaması Öneriyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    asiminnesli bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    DE5TROY3R bunu yazdı

Fikir çok güzel fakat uygulamanın masrafı ve emeği çok. Sponsor şart

mesela ortalama ne kadar.

bu maliyeti programın kendinden kazanılamaz mı

cüzzi bir ücret reklam falan

görme engelli ? reklam ? 

yardımcı olan ?  reklam :)

Not: görme engelliler duyuyor sen telefonları nasıl kullandıklarını düşünüyorsun.

futurist tarafından 22/Şub/17 21:49 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Şimdi benim anlamadığım konu şu .

Mesela ben birini aradım aradığım kişi AHMET (Aileden biri diyelim evi iyi biliyor) Olsun.

AHMET'e ben kalemimi bulamıyorum yardımcı olur musun dedim.

Ön kamera acıldı ben telefonu havaya kaldırdım .

Aramızda geçen dialog Örneği

+Kamerayı az aşağıya indir

-Yeterli mi ?

+Az daha

-Şimdi

+Tamam Yeterli şimdi 3 adım ileri git

+Sağa dön

+Sola dön

+Bak masanın üstünde sola doğru kolunu uzat bi 20 cm aşağıda hemen 

-Tamam teşekkür ederim .

Gibi bişey mi olacak ? Şayet böyle birşey olacaksa herkesin dediği gibi 1. si Streaming 2. si Internetsiz ortamda iş görmeyecek 3. sü görme engelli olan bir kişi telefonu bu kadar rahat kullanabilecek mi ? 4. sü Evi bilmeyen kişiler iş görmeyecektir. 

Fikir güzel ama daha basite indirgenebilir. Şöyle ki.

Minimap olayı var evi tanıtıyorsun telefona ve Belirli (alet malet tahta falandı filandı) bir entegrasyon vardı beacon mu ne tam hatırlamıyorum ürünün konumunu veriyor ( IOT da var) bunun yol tarifini sesli yapılabilirse daha kolay ve kullanışlı olur..

Olay örgüsü.

Kişi telefonu açtı Sesli komut gönderdi (Service ile yapılabilir telefon acıldığı anda sesli dinleme açılır) Anahtar Kelime Benim odam nerede diye seslenir ve sesli olarak yol tarif edilir.

Bunun hem sürekli olarak verilecek bir ücreti yok.

WebRTC bilgim çok ama çok zayıf olduğundan yardımcı olamayacağım

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

Büyük sorumluluk gerektirir. Cinayete kadar yolu var la

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    MhmdAlmz bunu yazdı

Şimdi benim anlamadığım konu şu .

Mesela ben birini aradım aradığım kişi AHMET (Aileden biri diyelim evi iyi biliyor) Olsun.

AHMET'e ben kalemimi bulamıyorum yardımcı olur musun dedim.

Ön kamera acıldı ben telefonu havaya kaldırdım .

Aramızda geçen dialog Örneği

+Kamerayı az aşağıya indir

-Yeterli mi ?

+Az daha

-Şimdi

+Tamam Yeterli şimdi 3 adım ileri git

+Sağa dön

+Sola dön

+Bak masanın üstünde sola doğru kolunu uzat bi 20 cm aşağıda hemen 

-Tamam teşekkür ederim .

Gibi bişey mi olacak ? Şayet böyle birşey olacaksa herkesin dediği gibi 1. si Streaming 2. si Internetsiz ortamda iş görmeyecek 3. sü görme engelli olan bir kişi telefonu bu kadar rahat kullanabilecek mi ? 4. sü Evi bilmeyen kişiler iş görmeyecektir. 

Fikir güzel ama daha basite indirgenebilir. Şöyle ki.

Minimap olayı var evi tanıtıyorsun telefona ve Belirli (alet malet tahta falandı filandı) bir entegrasyon vardı beacon mu ne tam hatırlamıyorum ürünün konumunu veriyor ( IOT da var) bunun yol tarifini sesli yapılabilirse daha kolay ve kullanışlı olur..

Olay örgüsü.

Kişi telefonu açtı Sesli komut gönderdi (Service ile yapılabilir telefon acıldığı anda sesli dinleme açılır) Anahtar Kelime Benim odam nerede diye seslenir ve sesli olarak yol tarif edilir.

Bunun hem sürekli olarak verilecek bir ücreti yok.

WebRTC bilgim çok ama çok zayıf olduğundan yardımcı olamayacağım

aceleye geldi ben uygulamayı kulllanmadım . android indireyim dedim sadece iphone da var deyince kaldım.

bir dahaki sefer denemeyi düşünüyorum ama anlatılan tamda en üstte dediğin gibi kamerayı açarak oluyor

Bunu illa evde birşey kaybettime mevzusuyla kısıtlamayalım. mesela daha farklı bir zor durumda kalındığında da kullanılabilir. ( bir binada yolunu kaybetti gibi)

Gerçi sonradan aklıma 3g meselesi geldi ayı işi görür diye ama tam hikmeti ne?

hiç tanımadığın birine rastgele bağlanıyormuş. ancak ben sakıncalı dedim. belirli kişilerle sınırlı olsun diye düşündüm.

futurist tarafından 22/Şub/17 21:58 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Benim de aklıma böyle çok proje geldi hatta bi ara bi profu bu şekilde sürekli rahatsız ediyordum aklımdaki proje ile. Gerçekleştirdim sonra baktım ki kimsenin ihtiyacı yok.

Yani demem şu ki . Acaba ihtiyaçları var mı böyle bişeye sormak lazım. Görme engellilere özel okul vs var diye biliyorum bunun gibi.. Oraya gidip hocalara bu öğrenciler neyde zorluk çekiyor ?

Hayatlarını zorlaştıran olaylar nedir diye sorup bir liste çıkarıp bu listeye göre olur olmaz hareket etmek gerekiyor..

Dediğin gibi 3g muhabbedi de aynı sonuçta aç kamerayı o söylesin sana aramak istediğin kişi. 

fikirler güzel de acaba ihtiyaç varmı diye düşünmek gerekiyor prof öyle demişti bana :D Bende o gün bu gündür her düşündüğüme atlamıyorum :/

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Skype? Whatsapp? Baska videolu arama programlari bu isi gormezmi? 

Ins projeyi dogru anlamisimdir

delimiyim ben?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    MhmdAlmz bunu yazdı

Benim de aklıma böyle çok proje geldi hatta bi ara bi profu bu şekilde sürekli rahatsız ediyordum aklımdaki proje ile. Gerçekleştirdim sonra baktım ki kimsenin ihtiyacı yok.

Yani demem şu ki . Acaba ihtiyaçları var mı böyle bişeye sormak lazım. Görme engellilere özel okul vs var diye biliyorum bunun gibi.. Oraya gidip hocalara bu öğrenciler neyde zorluk çekiyor ?

Hayatlarını zorlaştıran olaylar nedir diye sorup bir liste çıkarıp bu listeye göre olur olmaz hareket etmek gerekiyor..

Dediğin gibi 3g muhabbedi de aynı sonuçta aç kamerayı o söylesin sana aramak istediğin kişi. 

fikirler güzel de acaba ihtiyaç varmı diye düşünmek gerekiyor prof öyle demişti bana :D Bende o gün bu gündür her düşündüğüme atlamıyorum :/

Senin istediğin liste olsun. Zaten sende benim listemdesin :) yazarım sana.

3g yeni aklima geldi :(   sorarım

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    ayhun bunu yazdı

Skype? Whatsapp? Baska videolu arama programlari bu isi gormezmi? 

Ins projeyi dogru anlamisimdir

Geç olmasa yazardım. Hakikaten niye o uygulama bilmiyorum. Çok ilgimi çekti. Android yok yapan olsa denilince yazdım. Ama soracağım neymiş

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Aslında Be My Eyes için çalışmalar devam ediyor, official Android uygulamasını kendileri duyuracaklar.

Twitter: @CanKirca
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    CanKirca bunu yazdı

Aslında Be My Eyes için çalışmalar devam ediyor, official Android uygulamasını kendileri duyuracaklar.

Peki yukarda arkadaşların sorduğunu sana soralım

WhatsApp ve Skype aynı işi görürken bunun özelliği nedir. 

Toplam Hit: 2392 Toplam Mesaj: 23
android iphone iphone görme engelliler be my eyes