folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Bir Şehit Kaç Dolar?

Bir Şehit Kaç Dolar?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iptal007
    iptal007's avatar
    Erkek
    AntiOksidan bunu yazdı:
    -----------------------------

bundan öncede amerikayla müttefik olundu ama kimse abdnin günü yalamadı tayyip gibi.

"büyük ortadoğu projesinin eş başkanıyım"

"amerikan askerlerinin evlerine sağ salim dönmesi için dua ediyorum"

bu sözleri tayyip söyledi.0 alınan terör bu itin döneminde arttı.bişey yazmıcam  başka felsefeniz belli zaten "tayyip donun olayım osur osur parçala"

imf'den dilenci gibi para dilenen ecevit değilmiydi yada bahçeli değilmiydi apo'yu eline verdiklerinde asamayan sonrada tayyipe ip yollayan=) yada bu adamlar sokmadımı ülkeyi krize, ülkeyi milyonlarca dolar dolandıran bankları hortumlayan sonra mitinglerde döner ekmek verdi, çaldığı paralarla bi baraj dikti diye adam sandığnız kişi cem uzan değilmiydi? g*t yalamayan bi başbakan göster bana yada yalamayacak olan? akp'nin bunu fazlamı yaptığnı sölüorsun bu fazla g*t yalama değil ilişkileri ileri götürme bence bundan örnek wereyim;önce 1 milyar dolar kredi zor alınıyordu imf'den şimdi 10 milyar dolar hemen alınabiliryor sonuçta kredi her zaman alınıyordu  olayın özüne bakmak lazım o yüzden az yaladı çok yaladı muhabbeti gayet saçma eğer şu an piyasada kredi almayacak bi adam warsa imf'den göster onu destekleyelim...  he bide şehitler arttı diosun eet akp döneminde arttı peki nedeni ne sence? yada bunu akp'ye bağlamak ne kadar mantıklı? ben akp ve terör arasında bi bağ göremiyorum gören varsa söylesin bu hükümetin gevşekliğiyle alakalı demekte saçma olur bundan öncede çok daha fazla terör wardı araştırıp sayılara bakabilirsiniz akp'nin ilk dönemlerinde terör warmıydı??? yoktu kesilmişti bi süre... ama önceki dönemlerde bundan daha fazla terör wardı we insanlar bu tür haberlere alışık oldukları için tepki wermiyorlardı şimdiki gibi ama akp nin ilk dönemlerinde (ilk 2yıl) terör pek piyasadan azda olsa kalkmıştı şehit haberleri eskisi gibi gelmeiyordu we insanlar buna alıştılar ama terör yeniden hortlayınca "akp terörü hortlattı" denildi...peki niye kimse akp iktidarının ilk dönemlerinde terör azalmışken çıkıpta "akp terörü bitirdi" yada azalttı demedi yada şu an hiç terör olayı olmasa sen kalkıp akp'ye helal olsun ya adamlar terörür bitirdi dermiydin yada o terör az oldğu dönemlerde dedinmi böyle bişey bize bizim felsefemizden bahsediyorsunda senin felsefen ne acaba hiç düşündünmü? eğer bizim felsefemiz "tayyip donun olayım osur osur parçala" ysa seninkide "tayyip ağzınla kuş tutsanda bana yaranamazsın" olmuyormu sence??

selametle...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herseysanal
    herseysanal's avatar
    Erkek

Türkiye'nin katkısının önemi ABD için Mehmetçik'in çok kahraman, ama çok çok da mütevazı çok çok da fedakar görülmesinden kaynaklanıyor.Mehmetçik bundan tam 50 yıl önce de Amerika'nın gözünde böyleydi.Kore Savaşı günlerinde de bir Amerikalı yetkili (Mr. Dulles) Türk askerini,'Çok masrafsız, günlük masrafı 23 Cent'i aşmıyor' diye övmüştü.Ankara'da o günkü iktidar Mr. Dulles'ın bu iltifatıyla (!) ilgili hiçbir yorum yapmamıştı.

Tek yorum büyük ustadan geldi...O zamandan bu zaman ne değişti yoruma açık.

23 Sentlik Askere Dair

Mister Dallas,
    sizden saklamak olmaz,
    hayat pahalı biraz bizim memlekette.
    Mesela iki yüz gram et alabilirsiniz,
    koyun eti,
    Ankara'da 23 sente,
    yahut bir kilodan biraz fazla mercimek,
    elli santim kefen bezi yahut,
    yahut da bir aylığına
    yirmi yaşlarında bir tane insan
    erkek,
    ağzı burnu, eli ayağı yerinde,
    üniforması, otomatiği üzerinde,
    yani öldürmeye, öldürülmeye hazır;
    belki tavşan gibi korkak,
    belki toprak gibi akıllı,
    belki gençlik gibi cesur,
    belki su gibi kurnaz,
    (her kaba uymak meselesi)
    belki ömründe ilk defa denizi görecek,
    belki ava meraklı, belki sevdalıdır.
    Yahut da aynı hesapla Mister Dallas,
    (tanesi 23 sentten yani)
    satarlar size bu askerlerin otuzbeşini birden
    İstanbul'da bir tek odanın aylık kirasına,
    seksen beş onda altısını yahut,
    bir çift ıskarpin parasına.
    Yalnız bir mesele var Mister dallas,
    herhalde bunu sizden gizlediler.
    Size yirmi üç sente sattıkları asker,
    mevcuttu üniformanızı giymeden önce de,
    mevcuttu otomatiksiz filan,
    mevcuttu sadece insan olarak,
    mevcuttu,
    tuhafınıza gidecek,
    mevcuttu
    hem de çoktan mı çoktan
    daha sizin devletin adı bile konmadan.
    Mevcuttu, işiyle gücüyle uğraşıyordu,
    mesela Mister Dallas,
    yeller eserken yerinde sizin New York'un,
    kurşun kubbeler kurdu o,
    gökkubbe gibi yüksek,
    haşmetli, derin.
    Elinde Bursa bahçeleri gibi nakışlandı ipek.
    Halı dokur gibi yonttu mermeri
    ve nehirlerin bir kıyısından öbür kıyısına
    ebem kuşağı gibi attı kırk gözlü köprüleri.
    Dahası var Dallas,
    sizin dilde anlamı pek de belli değilken henüz
    zulüm gibi,
    hürriyet gibi,
    kardeşlik gibi sözlerin,
    dövüştü zulme karşı o,
    ve istiklal ve hürriyet uğruna
    ve milletleri kardeş sofrasına davet ederek
    ve yarin yanağından gayri her yerde,
    her şeyde,
    hep beraber
    diyebilmek için,
    yürüdü peşince Bedrettin'in;
    O, tornacı Hasan, köylü Memet, öğretmen Ali'dir,
    Kaya gibi yumruğunun son ustalığı,
    922 yılı 9 Eylül'üdür.
    Dedim ya, Mister Dallas,
    Herhalde bütün bunları sizden gizlediler.
    Ucuzdur vardır illeti.
    Hani şaşmayın,
    yarın çok pahalıya mal olursa size
    bu 23 sentlik asker,
    yani benim fakir, cesur, çalışkan milletim,
    her millet gibi büyük Türk milleti.

16.07.1953

Nazım Hikmet Ran

"Söylesem Tesiri Yok ; Sussam Gönül Razı Değil."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek

adam gibi ibşiey yapsın destekleyelim.MHPli değilim ama MHPli tüm vekiller "idam cezası"nın kalkMAMASI yönünde oy verdiler ; ) .eknoomik krize sokulduk ama sence neden?amerikanın uşaklığını yaptığımız için mi yapmadığımız için mi : )

AKP ile PKK arasında bağlantı göremiyosan yuh!DTP ile bile koalisyon olur mu olmaz mı bişey demeyen bi parti,başbakanın dnaışmanı Cüney Zapsu en büyük kürt aşiretlerinden birine mensuptur bu olabilir tmm ama bu adamın akrabalarından biri öldüğünde apo bağşsağlığı mesajı yollamıştır.Forum searchü kullan bizzat ben koydum diğer danışmanlarıyla ilgili bilgiler "pkkya yardım yataklıktna alınan" danışmanları var bu adamın.bu adam gidip barzaniyle  talabniye yavşamıyor mu?cumhurbaşkanını,TSKyı dinleme sen bize bak demiyo mu?bu  ülkede kürt sorunu var diyerek pkkyı bi derece haklı bi mücadele yapıyor  diye göstermiyor mu?neden barzani,talabani bu adamın yeniden başa gelmesini istiyo.ve neden pkk dökümanlarında  dtpnin olmadığı yerlerde akpye oy verin diyo.hala kredi alma derdindesiniz.kredin almanın başarı olduğunu sanıyosunuz.admaların gtnü yalarsan alırsın kredi.alırsın alırsın sonunda arjantinin bi zamanlar düştüğü duruma düşersin :) .leyla zanalar hapisten çıktığında onları konuk eden,talabni ve barzaniyle görüşen ama ırak türkmen cephesi liderlerinin görüşme taleplerini almıyor bu adam.ne kadar ilinç di mi  :) .pkklı belediye başkanlarını görevden almıyor? neden şemdinlide bomba patladığında PKKlı kitapçının sırtını sıvazlıyor bu adam?neden bu adam Türkiye-Irak sınırını kapatmıyor,barzaninin talabaninin kaynaklarını kesmiyor?nedne barzaninin serbest bölgedeki şirketlerinin ortakları AKPli?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

fistan dikkatini çekerim terör denen pislik meclis tatil olduktan sonra hortladı 2 ay yada 2,5 ay sırf seçimler için

hiç bk atmayın terör 24 yıldır var tüm başa gelen bşbkanlar aynı bktur en çok 93- 97 yıllarında görülmüştür

abd nin a.q heşeysanal c.p lerden bıktım mister dallasın a.q banane mistter dallastan.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek

@mayrip:

canm arkadaşım meclis tatile yazın girer.örgütlerde yazın faaliyete girer ama meclisle alakası yoktur bunun : ) .iklim şartları,ağaçların yarpaklanması vs vs ile  pusu olanağının artması bunda etkendir bu bir :  ) .terör yoktu demiyo kimse ama bak bundan bi öncey azdığım mesajda terörün nasıl hortlatıldığı yazıyo.0 km alınan terörü ne hale getirdikleri yazıyo.bk attığımız yok kimseye

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    utu
    utu's avatar
    Başarı Madalyası
    Erkek

AKP hükümetini destekleyen arkadaşlara sesleniyorum.
    cüneyit zapsu T.C. vatandaşı olmadığını biliyormusunuz?
    Yine AKP zamanında;

bankalarımızın %43 yabancılara satıldığını
    güneydoğu anadolunun israillilere satıldığını
    zonguldak kömür cennetine yurt dışından ithal kömür getirilecek yasasının AKP tarafından çıkartıldığını
    Misyonerliğin %500 Arttığını
    Eğitim sistemimizin ve sağlık sektörümüzün çöküş noktasına geldiğini
    1 milyona yakın esnafın akp hükümeti yüzünden kepenk kapattığını
    Türklerin şeref ve haysiyetlerinin barzani önünde yerlerde gezdiğinin
    AKP'nin amerikan hükümeti olduğundan

Avrupa birliğine girilecek diye yapılan yasalar doğrultusunda devletin ve milletin parçalanmaya gittiğinden

.......

Lütfen bunları görmezden gelmeyin

http://i45.tinypic.com/1zbte0j.jpg
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dragomilow
    dragomilow's avatar
    Erkek

bizim afganistan'a,lübnan'a gidenlerin akıbetini soran yok.

ben size sölim lübnan'daki askerimizin günlüğü 34 dolara geliyo.

pkk diye diye ülkede kürtlere düşmanlığı körüklüyolar burda o.ç olanlardan başı çeken talabani, barzani ,abd,akp (pkk şu zamanda piyondur) ve iktidara kim gelirse gelsin abd'ye rest çekmezse bi bok yiyemez.

ilker başbuğ son açıklamasında ordu profesyonelleşecek diyor. bizde de askerleri paralı yapıp halktan koparacaklar  demek bu. sonra biz nereye girersek girelim kimse zükünü kıpırtmaicak.çünkü askerler büyük ölçüde toplumdan kopacak.

www.kodki.net
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    dragomilow bunu yazdı:

bizim afganistan'a,lübnan'a gidenlerin akıbetini soran yok.

ben size sölim lübnan'daki askerimizin günlüğü 34 dolara geliyo.

pkk diye diye ülkede kürtlere düşmanlığı körüklüyolar burda o.ç olanlardan başı çeken talabani, barzani ,abd,akp (pkk şu zamanda piyondur) ve iktidara kim gelirse gelsin abd'ye rest çekmezse bi bok yiyemez.

ilker başbuğ son açıklamasında ordu profesyonelleşecek diyor. bizde de askerleri paralı yapıp halktan koparacaklar  demek bu. sonra biz nereye girersek girelim kimse zükünü kıpırtmaicak.çünkü askerler büyük ölçüde toplumdan kopacak.

adamın ne dediğini anlamamışsın.profesyonel ordu demek askerlik kalkçak demek değildir .orda dediği şey komando  birlikleri ve bazı birliklerin profesyonel olması.halktan kopmasıyla alakası falan yok.sen gene gidiceksin eğitimini alıcaksın,gerektiğinde teröristlede çatışacaksın.adamın dediklerini iyi dinleyin
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

dragomilow;

ilker başbuğ un söylediklerini anlamamışsın milletle kopma filan da senden duyuyorum yani. nerden çıktıysa. askerler profesyonel olursa süper olur ki zaten öyle olacak dedi konuşmasında milletten ne demeye kopsun 

kimseye bk attığınızı demedim atsanızda beni ilgilendirmez ben dedimki... hepsi aynı bktur dedim 

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ErK
    ErK's avatar
    Erkek
    oLM O 1 milyar dolar fln saçma öle bişeye kimse cesaret edemez  baykal yumurtlamış yok dubai de fln bu kadar da olmaz yaws...

hangi çılgın beni banlayacakmış şaşarım...
Toplam Hit: 4077 Toplam Mesaj: 28