folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Bir Şirket Kurduğunuzu Hayal Edin.

Bir Şirket Kurduğunuzu Hayal Edin.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murdery
    murdery's avatar
    Erkek

ithalat ihracat olurdu benim şirketim.

türkiyede yerel bazda -hem ülke çapında hem de uluslararası düzeyde- tanınmayan ürünleri bulup pazarladım.

sonra sistemini de kurmak önemli tabi.bölgelere göre ayrım yaparsak her bölgede bir büyük il seçer ofis açardım.

sonra tanıtım da önemli marka kimliğini ve ürün tanıtımlarını en iyi reklam ajansına yaptırırdım.marka bilinirliği sağlanınca ohhh gelsin paralar :D

BİR TIKLA BE https://www.youtube.com/watch?v=I5DOCwqBuzk
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

1-Aile şirketi başlı başına bir hata olurdu nedeni çok sen babana yanlışta yapsa laf söyliyemezsin!!! ama genel müdürünün deyim yerinde ise ağzına sıç.rsın

2-Yurd dışından Türkiye'de pek bulunmayan malları özellikle deri vb modelleri yazın turizim bölgelerinde fahiş fiyata satardım.

3-Yine turizim sektöründe 1-2 dükkan kiralar köylerden ucuza el dokuma halı alır yine turizim bölgelerinde fahiş fiyata satardım

4-Piyasa takibi yapardım elimdeki nakiti teknoloji ürünlerine yatırırdım hard disk fiyatları malum birden fırladı öyle şeyleri asla kaçırmaz 1-2 ayda müthiş bir patlama yapardım

5-Yazın turizim bölgelerinde araç kiralayan,motoriatv motorisu sporları vs,kışın da kar motoru kiralayan bir şirket kurabilirdim 

6-Otellerde fotografcı,market,kuyumcu,kuaför,hamam-sauna işleri yapardım

bu saydıklarımı çoğaltabilirsin ama bu yazdıklarımın yatırım maliyeti (5-6.madde hariç) pek yoktur ama kazancı çoktur.

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek
    silah sektörü. geri kalan bütün cevapları ve soruları sektörün kendi belirliyor.

ZzZzZzZ...!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    Hocam soruların hepsine cevap veremeyeceğim ama sadece bildiklerimi söyleyeyim.. A.S. Kurarsan kapatılması çok uzun sürüyormuş ama Ltd kapanması uzun sürmüyormuş bunu muhasebeci bir abimiz söylemişti şirket kuracaksan Ltd kur baktın isler düzgün gitmezse yarın kapat demişti a.s. Ltd gibi hemen kapanmıyor maliye çok uğraştiriyor demişti..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    streetw1se
    streetw1se's avatar
    Erkek

ltd de zor kapanıyor 1 yıl vergi odemeye devam ediyorsun. en basit açma kapama şahıs şirketi.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cholpa
    cholpa's avatar
    Erkek

Ben parayı borsaya yatırırdım

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Uluslarası ticaret okuyorum.

İlk başta uluslarası lojistik işine girerdim ki 3-4 tır lazım en kötü. İşletmelere mantıklı çözümler sunardım taşımacılıkta, fark yaratırdım kısa sürede.

Sonra Bi bakmışız benim 4 tır olmuş 4000 tır. İşletmelerin yanında bu sefer ülkelere mantıklı taşımacılık çözümleri sunardım.

Sonra kendime 3-4 tane gemi alırdım (roro, tanker felan farketmez.) Sonra Airbus felan alırdım kendime.

En önemlisi bu işleri yaparken hiç yorulmazdım. Umarım fırsatım olur. 500.000 - 700.000  arası bir fon ihtiyacım var başlangıç için.

Aile şirketi kurmazdım ama belli bir süre sonra riski yaymak için ailemin ferdlerine şirketler açabilirim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Aracılık hizmetlerine benzer bir şirket olabilirdi. En basit örneği oto alım satım vs. Ne mal çıkıyor senden ne mal giriyor. Sadece satıyorsun alıyorsun sakalı. Kârlı iş maliyetin yok. Ama yok gıda kuracaksın yok iso bilmem ne belgesi yok sağlık bakanlığı yok ambalaj ohooo ayrıca diğer firmalara karşı tutunman çok zor.

Malı satan veya alandan çok, kârı; aracı olan kazanıyor bu devirde.

Aile şirketini aklımdan bile geçirmem. Tanıdıkla iş yapılmaz hocam öğrenemedin mi hâlen. :)

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Bir gün köşeyi dönersem bir gece kulübü açma hayalim var.. Şöyle en süperinden.. Yavaş yavaş tasarlıyorum kafamda :D

Ya da Organizasyon şirketi de olabilir..

Kendine İyi Bak ..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

100 binim olsa sigorta şirketi kurarım

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 3145 Toplam Mesaj: 29