folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bisiklet Alımı İçin Tavsiye.

Bisiklet Alımı İçin Tavsiye.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kiNki
    kiNki's avatar
    Erkek

hocam aynı şekilde ben de aynı sebepten bisiklet arıyorum. gaziantep çevresinde satan varsa alabilirim.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

https://www.facebook.com/tuncergulsah.nigdeli

bu arkadaşa ulaş elinde kron vardı.. fiyatta güzellik yapar

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mxmax
    Mxmax's avatar
    Erkek
    evsiz bunu yazdı

hocam amörtisörlü alma yoruyor birde hızı kesiyor sadece ön amörtisörlü alırsan daha iyi olur 

İfadeler sözlerden daha seslidir ve sago sessizlerin sesidir.... -----https://www.youtube.com/watch?v=bXEPvzsGu5w
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek
    Mxmax bunu yazdı

http://www.salcano.com/bisiklet.php?cesit=4&sira=25      bi bak hocam buna

Bu arada 3-4 yıl bianchi kullandım tavsiye etmiyorum

hocam 2 tane 20 yıllık bianchi var hala taş gibi, tekerler mecbur değişiyo

tht hocam arkadaşa mesaj attım ama ne zaman telefonu eline alıp cevap atabilir bilmiyorum en son 3 gün önce bakmış telefona. haftasonunu bekletebilir.

düşler düşünmekle tükenmez
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mxmax
    Mxmax's avatar
    Erkek
    hsyN bunu yazdı
    Mxmax bunu yazdı

http://www.salcano.com/bisiklet.php?cesit=4&sira=25      bi bak hocam buna

Bu arada 3-4 yıl bianchi kullandım tavsiye etmiyorum

hocam 2 tane 20 yıllık bianchi var hala taş gibi, tekerler mecbur değişiyo

tht hocam arkadaşa mesaj attım ama ne zaman telefonu eline alıp cevap atabilir bilmiyorum en son 3 gün önce bakmış telefona. haftasonunu bekletebilir.

hocam bence malzemesi hiç kaliteli değil bianchi aspen kullanıyordum bisikleti sürerken milden çat etti kırıldı yarı yolda bıraktı :/

üstelik bisiklet yeniydi.. 

Mxmax tarafından 05/Mar/14 20:41 tarihinde düzenlenmiştir

İfadeler sözlerden daha seslidir ve sago sessizlerin sesidir.... -----https://www.youtube.com/watch?v=bXEPvzsGu5w
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Arkadas konyadaymis sanirsam ben istanbuldayim hocam.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

hocam ben gecen sene kanuni aldım bisiklet olarak. şeytan kulağına kurşun tekeri patlamadı daha :D

edit: model: kanuni jogger (350-400 arasında)

edit2: shımano vites takımı ve V fren al disk alma (tavsiye)

serhat8102 tarafından 05/Mar/14 23:57 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

bianchi eski bianchi değil hocam 2001 yda 2003 filan sonrası tırt normal carrefour gibi marketlerde satılan bisikletlerle aynı sedona kron trek corratec gibi markalar al hocam keyfine bak

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı

bianchi eski bianchi değil hocam 2001 yda 2003 filan sonrası tırt normal carrefour gibi marketlerde satılan bisikletlerle aynı sedona kron trek corratec gibi markalar al hocam keyfine bak

valla olabilir bendekilerden başka bianchiye binmişliğim yok ama bendekiler dağ taş dere tepe demeden her türlü ortamdan sağ salim çıktı. en son bu yaz baya kötü düştüm bisiklete bişi olmadı yine :)

düşler düşünmekle tükenmez
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

dag ve sehir içi bisiklet için
    marka model değil ama birkaç bilgi paylaşayım

boyuna uygun kadro al şöyle ki , iki tekerlek göbegi arasındakı mesafe uygun olsun
    pedallarken ayakkabının ucu takılabiliyor- pedala takılan ayakkabılardan kullan mıyorsan..

ve bencede sadece ön amörtüsörlü al ama kitlene bilir olanlarından. arka amörtüsörlü alıcaksan yinebkitlenebilir sertligi ayarlanabilir olanlarınada bak. bunlarin yaylı kaucuklu havalı olanları var

fren olarak disk frenler olsun. v tipi frenrler alternatif olarak maşada bulunsunsun- ki su ile temasta ses yapıyor ve tutmuyor. hidrolik olanlari ve kablo içi telli olanları var kı bana göre telli olanları daha makbul.

direksiyonn çubugunu maşaya baglayan alyanlı oynar baglantı kolları var, büyük kolaylık. yanısıra boynuzda kullanabilirsin

ne zaman suu birikintisine girecegin belli olmaz plastik hafif enli camurluklardan bulabilirsen

koltuk olarak uzun süreler kullanacaksan, arkası geniş-arka üs jelli ve arka altı yaylı olanları var, rahat oluyor,- öne dogru incelen leri var ki sürtünmeden pişik olmasını engelliyor

arka sele olarak T şeklinde olanları var yük ve 2. kişi taşıya bilirsin. ben oturak borusuna baglanabilen bi tane aldim ama dayanıklı degil.

2..el alıcaksan vites kollarını kesinlikle kontrol et direksiyo kolu ve göbeklerdeki attırıcılar olarak.

arka tekerlekteki kaset dişlileri için vidalı olanlar ile geçmeli olan 2 tip var geçmelilerde vites ayarı kaymıyor.

jant olarak duble jantlar güzel duruyor yandan biraz kalın görünür. çukur ve tümseklerde kolayca yamulmaz.

bisiklete bindiginde bence yokuş yukarı kolay.pedallamak için, pedal ile koltuk arası mesafeyi iyi ayarlaman lazım kısaca bisiklete biniyorsun ayaginin tarak kismiyla pedala basyorsun pedal yere en yakin konumdayken dızlerini kırmadan, koltuk ile apış arası arasında 2 parmaklik boşluk kalmalı. -daha kisası pedallar en ustteyken dizin bel hizasını geçmesin

bisikletin.metal aksamlarina gelinve bu pedal kolundan kadroya yada direksiyona kadar 4 çeşit var çelik demir aluminyum ve karbona kadar. çelikler agır olup ucuz ancak dayaniklidir. karbon ise hafif olup pahalı ve kazalarda kolay kırılır.

son olarak durdugundan koltuktan ineceksin dabiatıynan koltukla direksiyon atasindaki metal çubugun biraz aşagıda olmasına dikkat et. daha detaylar var mtb.com ikiteker.com yesilbisikletmiydi neudi o sitelere bak sabit konularda güzel şeyler var.

tabi fetaylar arttıkça fiyatta tavan yapiyor.

.Rule Britannia, rule the waves; Britons newer will be slaves.. ShockAndAve. StrömAbteilung. EinVölk,EinReich,EinFührer.@@D) MoodÉtatKontrolle. Tn\[ (Xn,Yn,Zn);(Xn-,Yn-,Zn-);...] d=(-),(/) WestPhalia(?) DünyanınYüzününDeğişmesi. GrandeArmeé. Haz1815WaterLoo.
Toplam Hit: 3251 Toplam Mesaj: 41