folder Tahribat.com Forumları
linefolder Kriptoparalar & Blockchain
linefolder Bitcoin Ve Diğer Kripto Paralar Geleceğin Paraları Olabilirmi?Bitcoin Ve Diğer Kripto Paralar Geleceğin Paraları Olabilirmi?

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  KarakartaL
  KarakartaL's avatar
  Kayıt Tarihi: 19/Mart/2007
  Erkek

  Merhaba dostlar.

  Hep merak ediyorum bitcoin ne diye tasarlandı? Asıl amaç ne? Başlı başına bir projemi yoksa başka büyük bir proje için testmiydi? Bu kadar büyük bir tasarının arkasında büyük insanların olduğu hiç kuşkusuz bence. Birileri dolar, euro gibi para birimlerini yok edip bütün dünyada geçebilen ortak bir para birimi yapmaya çalışıyor olabilirmi sizce? Çünkü bazı büyük devletlerin buna ılımlı tutumu beni böyle düşünmeye sevkediyor. 

  Bunun getirisi götürüsü ne olabilir mümkünmüdür? İyimidir, kötümüdür?

  Şurada Mr.Robot'tan bir sahne var. Biliyorum sadece bir dizi ama bazı konuşmalar gerçeği acı bir şekilde yansıtabiliyor. Onun için ciddiye alarak izliyorum. 

  https://youtu.be/bsw4qiU0kc0

   

  Bir de İnsanlar geçen yıllara oranla kripto paralara daha çok sempatiyle yaklaşmaya başladı mesela. Kim duysa bitcoin hakkında birşeyler anlatıyor. İnternetle alakası olmayanlar bile nasıl yatırım yapabiliriz diye araştırıyorlar. Bu da benim tuhafıma gidiyor tabi çoluk çoçuğun dilinde sakız olmuş biz hala TL de sürünüyoz. :)  

  Düzen değişiyormu Yoksa birileri cepmi dolduruyor. Ne diyorsunuz? 

 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  HanDSomE
  HanDSomE's avatar
  Kayıt Tarihi: 21/Şubat/2005
  Erkek

  Başka birşeyin ön hazırlığı. Sistemi test ediyorlar. Ederken bile para kazanıyorlar. ABD'nin gerçek sahipleri bile abden ümidi kesti. dolardan kesti. Bir yerde doları abdyi patlatıp başka yerlere göçecekler. Çoğu kişi bunun çine kayma gibi olduğunu söylüyorlar. fikir ve fantazi çok. Milyarlarca para dönüyor ve birileride cebine güzel paralar sokuyor. Bir tanıdıgım yıllar önce demişti. dolar ortadan kalacak garip bir isimle birşey gelecek. Belki tanesi 100bin dolar olacak bugünki para birimiyle. Değerli birşey getirecekler diye. Bakalım göreceğiz

 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  rappermcs
  rappermcs's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Ekim/2002
  Erkek

  Dünya evrilmeye son hızla devam ediyor.

  Yazı bulundu yaşam tarzımız değişti.
  Paradan sonra değiş tokuşlar başladı.
  İnternet yeni çağın en büyük değişimi oldu ve bir devir kapandı yeni bir devir başladı.

  Ve geldiğimiz noktada blockchain ile hiç hayal edemeyeceğimiz bir geleceğin başındayız. Bunun öncüsü de bitcoin oldu ve evet o 100 bin dolar olduğu günü iple çekiyorum :)

   

  İnsanoğlu istese de istemese de hep keşfetme duygusu yenilenmeyi zorunlu kılacaktır..


  3 Mayıs Türkçülük Günü kutlu olsun!
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  samaccc
  samaccc's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Ekim/2007
  Erkek

  Ne zaman Kraliçe Elizabeth + Trump +Putin  çıkar he kurban biz bu işe öne  veriyahhh derse .o zman olabilir . Bunun dışında . Gerekirse ev ev dolanır o ekran kartlarını toplarlar . 

  Çoluk çocuk teknoloji üretti diye bir şey yapmaları çok ama çok zor .

  Kısacası birilerinin işine gelmesi lazım .

   

  Düşünsene amerika sın  . Biri gelip doların bir işe yaramaz dostum diyor .


  Ülke işgal edilse; ''turizm patladı'' diye haber yapacak bir medya ve buna inanacak milyonlarca dangalAK var.
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  yolbulucu
  yolbulucu's avatar
  Kayıt Tarihi: 06/Nisan/2007
  Homo

  bitcoinden bu saatten sonra bir bok olacağını sanmıyorum, çıkalı 10 sene oldu ve hala günlük hayatta kullanılacak şekle gelemedi. buna karşın ethereum ve riplle güzel çalışıyor. veya TETHER gibi çok mantıklı projeler var.

  bu paralar günlük hayata inse, bankalara otta bokta komisyon ödemektense bu paraları kullanır insanlar.


  Erkek olursa Esat Oktay, kız olursa Sabiha Gökçen
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  PathfindeR00
  PathfindeR00's avatar
  Kayıt Tarihi: 03/Ocak/2006
  Erkek

  Kaydi para,ya da bir diğer ifadeyle mevduat parası temel olarak bankalar tarafından yaratılan paraya denmektedir. Bankalar ve finansal kuruluşlar nezdinde üzerine çek yazılabilen vadesiz mevduat olarak tanımlanabilir.

  Ticari ya da mevduat bankalarının en önemli özelliği mevduat ve mevduat benzeri kaynaklar toplayarak satınalma gücü yaratabilmeleridir. Kaydi para ya da mevduat parası, fiziki varlığı olmayan, sadece bankaların hesaplarına alacak ya da borç kaydı düşülerek yaratılan bir ödeme aracıdır. Bankalar üzerine çek çekilmesi, çeklerin ödeme aracı olarak kullanılması,verilen ödeme emirleri ile bankalardaki paraların bir hesaptan bir hesaba para aktarılması bankalara kaydi para yaratma olanağı vermektedir. Kaydi para yaratılmasında bankaya para yatırılması da zorunlu değildir; bankaların kredi açması ve bu kredi sınırları içinde çek çekilmesi ya da ödeme emri verilmesi gibi durumlarda da kaydi para yaratılabilmektedir

   

  Ekonomideki alım gücünün %90'ı kaydi para. Kripto para bankanın bu özelliğini ortadan kaldırdığı için ne yazık ki mümkün değil.

   

  kaynak wikipedia.


  Sekreterini diken çayını kendi alır.
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Zenker
  Zenker's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Temmuz/2018
  Erkek
  yolbulucu bunu yazdı

  bitcoinden bu saatten sonra bir bok olacağını sanmıyorum, çıkalı 10 sene oldu ve hala günlük hayatta kullanılacak şekle gelemedi. buna karşın ethereum ve riplle güzel çalışıyor. veya TETHER gibi çok mantıklı projeler var.

  bu paralar günlük hayata inse, bankalara otta bokta komisyon ödemektense bu paraları kullanır insanlar.

  Dunyada hala borusu oten bir dolar var. Dolarin boku yemesiyle(biraz zor) insanlarin yonelecegi tek para kripto paralar olacaktir sahsi gorusum. Ama nasil olur orasini bilemem. Gelecek olmasa milyarlarca dolarlik yatirim olmazdi dimi?

Toplam Hit: 602 Toplam Mesaj: 7
bitcoin kurtar bizi