folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Biyoloji -Beslenme - Sağlık.

Biyoloji -Beslenme - Sağlık.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

www.iyiliksaglik.com

EnableTurk tarafından 09/Tem/21 16:36 tarihinde düzenlenmiştir

seni 4 kere döverim yarın 🤙
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek
    1. Kahvaltı yapıyor musunuz, yapıyorsanız genel gıdanız nedir? Saat kaçta yiyorsunuz?

Her zaman yapmıyorum. Yapıyorsam genelde klasik şeyler, yumurtadır peynirdir ıvır zıvır. Ama yemekte ayırt etmem. Eğer kalktığımda acıkmışsam herhangi bir şey yiyebilirim.

2. Öğle yemeği yiyor musunuz? Porsiyon gramı aşağı yukarı nesir?

Öğle yemeği yiyorum en az 250 gram et - tavuk tüketiyorum.

3. Ara öğünleriniz var mı detaylandırınız.

Ara öğünlerimde genelde günde en az 2 bira içmeye özen gösteriyorum.

4. Akşam yemeği yiyor musunuz?

Akşam yemeğide et - tavuk - balık ağırlıklı herhangi bir şey olur. 250 gramdan aşağı düşmüyorum. Arada ağır hamurişine kaçtığım oluyor. Geçen ay valide geldi dolapta sağlıklı olmayan ne varsa var. Sayesinde hayatımda ilk defa yanlarda yağ gördüm bu ay. (30 yaşındayım)

5. Gece yemek yiyor musunuz detaylandırın.

Gece gündüz ayırt etmem acıkırsam ne olursa olsun yerim. Tek yemediğim şeyler abur cubur ve tatlı türevleri. Zamanında yediğim hurmalardan ötürü dişler sıkıntı olduğundan senelerdir abur cubur ve tatlı tüketemiyorum. 

6. 24 saat içinde kaç kere def i hacet edersiniz?

Saymadım ama sorun olacak kadar az veya çok değil sanırım.

7. Günde ortalama kaç bardak su içiyorsunuz?

2 litreyi çok rahat geçiyorumdur.

8. Kilonuz nedir?

94  ( 8 9 ay öncesinde 62 kiloydum)

9. Aktif spor yapıyor musunuz?

Evet yapıyordum. 20 gün önce menisküsü yırttım. O günden beri çalışmıyorum, hayvan gibi yiyip it gibi içiyorum ama normalde haftanın 3 günü full body şeklinde çalışıyordum.

Aynı zamanda haftada 2 gün boks yapıyordum. VG dışında yağ yakımı konusunda boksun çok ciddi bir etkisi oluyor. 3 ayda 4 pack görmüştüm 6ya doğru gidiyorduk allah dur dedi. Vücudum zaten yağ tutmuyor ama diyetime gerekli proteini ve karbonhidratı sağladığım sürece asla dikkat etmem. Yok bugün 10 bira içmeyeyim, şu döner çok yağlı, bu kebabı yemeyeyim gibi bir mantığım yok. Cheat day denen saçmalıkla filan uğraşmadan hayvan gibi yiyordum hayvan gibi çalışıyordum. Ekstra olarak son 1 aya kadar olan 6 aylık bir dönemde hayvan gibi sevişiyordum. Bence bununda ciddi bir etkisi oluyor. 

Tüm bunların dışında geçtiğimiz senelere kadar oldukça zayıftım ve hatta bazı markalarda S beden giyiyordum. Şu anda xl giyiyorum. Gerçi 1 ayda anam sağolsun içimizden geçti ama geri alınamayacak bir durumda değilim. Yemekten geleni fazla hareketle her türlü yakabiliyorum. Çok çabuk kilo alıp verebiliyorum. Metabolizmayla alakalı bir durum sanırsam.

10. Oturarak mı yoksa bedenen mi çalışıyorsunuz?

Günümün büyük çoğunluğu evde geçiyor. Markete bile motosikletle giden adamım. Hareketli olduğum zamanlar sadece spor zamanları oluyor genelde. Ayrıca haftada bir dağa tepeye çıkıyorum o kadar. 

www.kriptopedi.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek

Kendim bildim bileli hep iki öğün yemek yerim sabah 9-10 gibi akşam 7-8 gibi. Asla yemek ayrımı yapmam taştan yumuşak herşeyi yiyebilirim :D

Arada acıkınca da sadece su içerim (2,5-3 Lt) .
    Gece uyumadan ufak atıştırmalık mevsimine göre ne meyve varsa onu yerim.

Rafine tuz asla kullanmam olabildiğince kaya tuzu tüketirim (yaş 43 birgün tansiyonum yükselmedi,bilakis tansiyonum hep düşük).
    Cips kola biskivü gibi atıştırmaları çok ama çok nadir tüketirim.
    Spordan ziyade kas esnetme egzersizleri yaparım malum artık bu yaştan sonra kaslar gerilmeye başlıyor.

Günde bir kere sabah gözümü açar açmaz büyük haceti yaparım. Nadiren de günde 2 kez...
    Yarı oturararak,yarı ayakta işim

20 sene önceki kilomdayım...70-72 kg arası gider gelirim

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

(1)  elim büyüklüğünde ekşi mayalı ekmekten kaşarlı tost. bir domates bir salatalık kibrit kutusu kadar tulumpeynir 3 sivri biber 15 zeytin bolca zeytinyağı ve tabiki büyük bardakta çay. gün içinde bida da çay içmem.

(2) hayır. öğle yemeği yok. 

(3)ara öğün derken işte maden suyudur türk kahvesidir yanında belki bi tek kurabiye filan denk getiririm.

(4) evet akşam yemeği 6-7 gibi ve genelde hareket edemiycek duruma gelene kadar yerim. yemek seçmem. ekmek yemem.

(5) gece çok nadiren yemek yerim ama alkol filan içiyosam gacenin körü de olsa hiç üşenmem çok güzel mezeler hazırlarım fırında pateteste yapabilirim. zararlı olan abur cuburlara hiç engel koymam ne bulursam ağzıma tıkıştırırım. ayda bi kaç kere alkolluyken yada munchies kafası illaki pizza filanda söylerim geceleri.

eger ki kafam boşsa azıcık kuruyemişle yeme işini sonlandırırım. keşke meyve alışkanlıgım olsaydı.

(6) bilemiyorum altan. 

(7) 2 litreye yakındır. alkol içtiğim günlerin ertesi günleri 4 litre net.

(8) sadece kilo belirtmenin bi açıklayıcılığı olmaz sanıyorum boy 186 kilo 82.  15 senedir böyle.

(9) bi taraflarım tutulmasın diye iki güne bir 10 dk kardiyo. 

(10) genelde yatarak çalışıyorum. 

tabi lan
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

1. Kahvaltı yapıyor musunuz, yapıyorsanız genel gıdanız nedir? Saat kaçta yiyorsunuz?

genelde yapmıyorum yaparsamda tursu simit

2. Öğle yemeği yiyor musunuz? Porsiyon gramı aşağı yukarı nesir?

bazen sulu yemek pazen kofte ekmek

3. Ara öğünleriniz var mı detaylandırınız.

yok

4. Akşam yemeği yiyor musunuz?

evet bazen alkol alırsam yemiyorum

5. Gece yemek yiyor musunuz detaylandırın.

cok nadir

6. 24 saat içinde kaç kere def i hacet edersiniz?

cisi saymazsak 2

7. Günde ortalama kaç bardak su içiyorsunuz?

suyu cok icerim bardak olarak bilmiyorum ama sıvı cok seviyorum cay su kahve su genel su dikme vs.vs.

8. Kilonuz nedir?

75

9. Aktif spor yapıyor musunuz?

sürekli elektrik direklerine tırmanıyorum beton direklere spor sayılırmı bilmem :)

10. Oturarak mı yoksa bedenen mi çalışıyorsunuz?

fiziki de calısıyorum işim gereği yazılım tarafından oturuyorum

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Notlar: Yazılan notların tamamı konu ile ilgilidir.

Not 1: Oturmaktan kaynaklanan kan dolaşım hızının düşüklüğü, şeker ve karbonhidrat tüketimi normalde erkekte olmaması gereken göğüs yan, basen ve bacak içi bölgelerinde yağlanma başlatır, endüstriyel tavuk tüketimi, kola tüketimi, bol miktarda domates ve soya sosu tüketimi (fasülyenin her türü) yağ tabakasında östrojen üretimini artırır, normalde pek fazla etkisi olmaması gereken bu östrojen miktarı kent yaşamıyla hareketsizlikle kilo dağılımında göze hoş gelmeyen bir görünüme sebebiyet verir, sağlıklı bir erkeğin kalçası sırtından geniş veya sırtı kadar geniş olamaz! Diyet ve beslenme şekline girmeden önce size vereceğim bu altın değerindeki bilgiyi bir kernara koyun. yağda östrojen üretimini bloke etmenin yolu nolvadex adlı bir ilaçtır, kilo vermeye başlamadan önce kilonun yakılacağı bölge seçimi için göğüs yan kısımları, göğüsler, basen kalça, bacak içi ve karın bölgesi için günde 15 gün boyunca yarım adet, daha sonra 15 gün boyunca 1 adet nolvadex kullanabilirsiniz. Diyetiniz sporunuz başladığında yağ kütlenizi indirdiğinizde kullanımı sonlandırmalısınız.  kadın müridler kullanmasın!!

Sorulara cevap ekleyebilirsiniz biraz daha fazla data derlememiz gerekiyor.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Headhunterz bunu yazdı

https://www.facebook.com/groups/selametibulanlar/?ref=share

Bu grubu uzun zamandır takip ediyorum, çok akla yatkın bir kademeli diyet ve özellikle karaciğer temizliği için detaylı her soruya sabırla cevabı olan bir platform var. İncelemelisiniz

0.o

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

0.o

iyi yakalamışsın. iksir olayı benimde dikkatimi çekti. 500 bin de üyesi var. Ahh bizim salak kafamız böyle şeylere yönelemedik genç ken :))

alektamovikmovik
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

1. Hayır

2. Hayır

3.  Hayır (Çok nadir tahıllı bar falan)

4. Akşam mı bilmiyorum 22:00 - 23:00 bana göre akşam yemeği. Ekmek yemiyorum, yağlı ve şekerli tüketimini minimumda tutuyorum. Bol sebze ve et.

5. 1 aydır Hayır

6. 3 

7. 6-7

8. 84

9. Hayır

10. Oturarak

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

1- evet- bir dilim peynir-iki dilim ekmek ballı tereyagı- 2 bardak çay , sabah 10-11 gibi

2-hayır

3- öğleden sonra 16 gibi yarım ekmekarası seyler , yanında bir su bardagı ayran yada şalgam (döner, kokoreç yada hamburger)

4- evet 

5- hayır

6- günde iki su birakirim, büyük hacet iki günde bir genelde.

7- 6 bardak

8-79 kg

9- hayır

10- ayakta ve bedenen

Toplam Hit: 1828 Toplam Mesaj: 21
biyoloji sağlık beslenme şeker diet dehidraston