folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Biz Osmanlıyız..!!!

Biz Osmanlıyız..!!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mertcan
    mertcan's avatar
    Erkek

RaqeStorM bunu yazdı:
    -----------------------------

Fatih Sultan Mehmet ile Yahudi

Hazret-i Padisah Fatih Sultan Mehmethan zamaninda yapilacak bir camii insaati icin bir yerde uygun gorulen araziyi fatih istimlak eder. Ve fermanida muhurleyerek istimlak kararini tasdikler. Fakat bu arazinin sahibi bir yahudidir. Bu olay uzerine Istimlak kararini kendine yediremeyen yahudi kadiya giderek koca padisahi sikayet eder.Kadi padisahi huzuruna cikarir. Her iki tarafida dinledikten sonra kadi kararini aciklar:

Padisahin muhur vurdugu sag eli kesilecek

Fatih sultan mehmet karara tepkisiz kalip bir tek cumlesine bile karsi gelmemistir.

Bu karar uzerine yahudi yahu koskoca padisahin elini kesecekler ve bunu sadece benim arazim istimlak edildi diye yapacaklar diye dusunerek kararindan vazgecer. Kadi fatih sultan mehmete donerek eger padisahligina guvenipte benim verdigim karara karsi gelseydin $u gordugun topuzla senin kafani ezer seni oracikta oldururdum der. Kadinin bu cumlelerine istinaden koca sultan fatihte Egerki sende benim padisahligima aldanip farkli bir karar verseydin bende senin kafani kilicimla koparirdim der.

Yahudiye gelince .

Bu adalet sistemine ve bu kadar insanliga yuregi ne kadar haz etmistir ki o karar verildikten sonra sikayetini geri alir ve muslumanligi kabul ederek o anda sahadet eder. Eee şimdi bi düşünün arkadaşlar:S Nerden Geldiğimizi bilmek gerekir

----------------------

ABD başkanı ile bi ABDli çöpçünün aynı mahkemede eşit olduğunu            sende  yedin  bunu  :)))

milyonlarca  amerikali  eylul  olaylarini  tekrardan incelensi  diye  baski  yapiyor  kimse  kilini incitmiyor. esitlikmi sence bu :))

bizim  yobazlar  hala  eylul  olayini binladen yapti  diye inaniyor.

he  osmanliyiz  biz

50 yasina  kadar savasacam   ha  bu cephe  ha  su  cephe 50 yasimdan  sonrada yasayacam  yasamaksa  piskoloji bozuk  bir sekilde :))

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

vahdettini hain zannedenler hala ilkokul kitabı okuyor heralde.  ona kalırsa ilkokulda Atatürk Bandırma vapuruyla Padişahın haberi olmadan gizlice Samsuna kaçtı. İlkokulda böle öğretiliyodu bizim zamanımızda şimdi de öyle büyük ihtimal.  :)

Osmanlı Cihan devletiydi. Dünyanın öbür ucundaki mazlumlar eziyet görenler Osmanlıdan yardım istiyordu. bi derdi olan Osmanlıya geliyordu.

Osmanlı dağılma dönemindeyken  İrlandada kıtlık çıkmış İngiltere irlanda halkını açlığa terketmişti. Osmanlı  2 gemi dolusu yiyecek ve para göndermişti.

Amerikayı haraca bağlayan ender devletti Osanlı ((((((((ilerde anlatacağın şanlı bi tarih olayı))))))))

İngiliz Başbakanının istifa ederken söylediği bi söz 

-Biz Türkleri Anadoludanda atamadık İşgal edemedik ama en azından Bi kalıba oturttuk. Onlar tarih boyunca ordan çıkamayacaklar. Eski Osmanlı Gücüne kavuşamayacaklar.

evet hersey ortada

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek

bi yerde padişahın kaçtığı saklandığı yazılmış.. adamın bi günahı yok ögretilen o. oda ezberinde ne varsa onu söylüyor...

padişahın yurt dışına sürgünü kanun yolu ile yapıldı ve bırakın dirisini ölüsünü dahi ülkeye sokmadılar. internet elinizin altında yalan layın.

http://www.kadirmisiroglu.com/index.php?pid=46

izleyin   yıllardır zorla ögretilen lerde yetinmeyin

http://profil.gittigidiyor.com/kady
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mertcan
    mertcan's avatar
    Erkek

Ben Hala Biz Osmanlıyız Diyebiliyorum Hamd Olsun.. Gel Görki Yurdumdaki Çakallar Nasıl Hortumlarım Derdine Düşmüşken.. 

Aslinda  cevap cok basit gormezlikten  geliniyor  o  ayri  dava :)  hortumcunun en  buyugu  osmanliydi nedenine  gelince

senin, benim, onun dedesi  cephede kan  dokecek   ganimetler  vergiler toplanacak 

toplanan vergiler ganimetlerde , kutsal toprak dedigimiz  arap ulkelerine dokulecek  ornek  filistin, arabistan 

solememe  gerek  varmi  allah  allah  deyip bizi  arkadan  kim  vurdu.

celebi gibi  bir  bulus  yapip  seytan  icati  deyip idama  gonderme 

acaba  bu  bu  osmanli kac  celebi  yemistir ?

sen hala 500 yil  geriye  gidip osmanliyim diyorsan  osman  olarak  kal.

tekrar  tekrar yaziyom ben  osmanli  degilim  ATAMIZIN kurdugu  Turkiye Cumhuriyeti Vatandasiyim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebJas
    WebJas's avatar
    Erkek

mertcan bunu yazdı:

tekrar  tekrar yaziyom ben  osmanli  degilim  ATAMIZIN kurdugu  Turkiye Cumhuriyeti Vatandasiyim.

Herşey Birbirine Bağdaşık Sebeplerden İleri Geliyor..

OSMANLI Olmasaydı İstanbul Fethi Yaşanmasaydı  Atatürk Olurmuydu ?

Herşeyde Bir Hayır Vardır ..Olaylar Kişiler Herbiri Bi Sebep Kaderde Ne Varsa O Yaşandı Senin Atan Benim Fatihim Diye Ayırmaya Gerek Yok.

bilmediklerimi ayaklarımın altına alsam başım göğe ererdi..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    calpazhan
    calpazhan's avatar
    Erkek

Osmanlıdan örnek alacağımız çok şey var ama buda bir gerçekki onlarında geçmişte çok hataları oldu. Lakin geçmisini bilemeyen gençlik geleceğini hiç göremez. Bu yüzden Osmanlıya Osmalı diyerekte bir kümeye almayalım geçmişteki bütün türk imparatorlukları, devletlerine saygımızı göstermek zorundayız. Biz böle milletin evlatlarıyız...

Hayatım Beni Bile Güldüren Bir Oyuncak...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    n2n2
    n2n2's avatar
    Erkek

Bir konuyu araştırmanın (buradaki örneğimiz Osmanlı), o konu hakkında yazılmış "bu böyleydi, şu şöyleydi, bi keresinde mesela şöyle olmuştu" türünden hikayevari yazılar okumak olmadığını anladığın zaman, gerçek bir araştırmanın nasıl olması gerektiğini de öğrenmiş olacaksın. Bunu öğrendikten sonra yaptığın araştırmayla ise (bu seferki hikayelere değil belgelere dayanacak) Osmanlı'nın da her devlet gibi çok üstün ve çok aşağılık yanları olduğuna şahit olacaksın. Özlediğiniz geçmiş şu ankinden iyi değildi beyler, bu boş hayalleri bırakın artık. Yok köylüye emekçiye saygı varmış da ulan anası ağladı o köylünün be, boşuna mı çıktı en parlak dönem dediğiniz Kanuni devrinde o kadar köylü isyanı? Karnı doyan adam neden isyan etsin? Yok hoşgörüymüş de farklı inançlara saygıymış da, yaz hikayeyi nasıl olsa inanacak koca bir türk yığını var.

Bu forumda daha önce paylaşılan bir e kitap vardı "Osmanlı Engizisyonu - Zulmün Tarihi" diye, onu okuyarak başlayabilirsin mesela gerçeklerle yüzleşmeye, burada yazanlar "şöyle olmuş sonra şu da ona şöyle demiş vaay bee" türünden şeyler değil, belgesiyle, Osmanlı'nın resmi tutanaklarıyla birlikte herkesin gözünü çevirdiği fakat ortada kabak gibi durmaya devam eden koca bir gerçek.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

osmanlının amerikayı haraca baplama muhabbetine çok gülüyorum ama bunu övünerek anlatanlara daha da gülüyorum ve acıyorum

zamanın gayet güçlü devleti osmanlı akdenizde yani kendi sularında amerikan gemilerine dokunmamak hatta korumak kaydıyla amerikadan bir çeşit vergi almaya başlamıştı. ki bu bir anlaşmadır aslında. para karşılığı gemilere dokunmama ve koruma. çünkü amerikan donanması yeniş kuruluyordu ve kendini korumaktan acizdi. bu anlaşmayı öneren de amerikadır. yani nerdeyse bizi badigard olarak kullandırlar.

ki o zamanlar amerika amerika değildi bunu da bilmek lazım.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mertcan
    mertcan's avatar
    Erkek

JaiLStyLe bunu yazdı:

mertcan bunu yazdı:

Herşey Birbirine Bağdaşık Sebeplerden İleri Geliyor..

OSMANLI Olmasaydı İstanbul Fethi Yaşanmasaydı  Atatürk Olurmuydu ?

Herşeyde Bir Hayır Vardır ..Olaylar Kişiler Herbiri Bi Sebep Kaderde Ne Varsa O Yaşandı Senin Atan Benim Fatihim Diye Ayırmaya Gerek Yok.

yazdigim yazida  bunumu cikardin hoja  iyi  o  zaman adem ile havva  olmassa insanlikta olmazdi !!!

aklima sey geldi tavuk ve yumurta :)) 

kisacasi ben diyomki yasanan iyisiyle  kotusuyle yasandi  ileriye bak  sen  dunayaya  evin salonundan  baktim  ben  tuvaletinden :))

sen  artilarini  ben  eksilerini  yazdim.    ben  diyomki 500 yil  geriye  gitmeye  gerek yok yasananlardan  ders  cikarilsin  azda  olsa

bir  arastirma  sonucu  viyana  austuria    osmanli  savasarak  alindi  orda  slovakyanin askerleri  osmanli askerleri ile  birlesip alindigini  hic  okumadim vaya  duymadim  burda  bir  slovakyali  soyledi pek  inanmadim  daha  sonra  bbc radiosunda  podcast  yaptilar  iclerinde  turkte  vardi  ordanda  duydum. ayni sekilde slovakyalilar  olmassa  belkide  gerceklesmezdi?   bazen  diyomki salonun penceresinden dunyaya  bakma  arada  bir  tuvalettende  bak  belki degisiklikleri  fark edersin?

Herşeyde Bir Hayır Vardır .   herseyide  gokten zembelekle gelmiyor  herseyde bir hayir  vardir  derken zamaninda  osmanlida  ole  diyordu gemilere  bogaza  gelinceye  kadar  :))

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

osmanlı gibisi varmı gurur duyuroum

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
Toplam Hit: 9010 Toplam Mesaj: 81