folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Bmw Kilometre Sıfırlama/Düşürme?

Bmw Kilometre Sıfırlama/Düşürme?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

Senin bir radyo konusu vardı ne oldu ona; karasal uzun radyo dalgası'yla Radyo yayını mi dinleyecektin, yada avrupa'dan saat ayarı mı ne yapacaktın. Profilinde bulamadım.  

Hacı o işi hallettim. Almanya dan "atomik saat" ayarı, İst. Anadolu yakasında çekiyor ama gece daha iyi çekiyor. güzel bir özellik, kendisi ayarlıyor. hele kol saatinde var. dusunsene pilotsun gittiğin ülkeye göre ayarliyor 

Türkiye'nin her yerinde çekmiyor ama bazı bölgelerde cekiyor

KONU DIŞI

Bi foto atabilir misin "atomik kol" saatinden?

Niye özellikle ,Gece daha iyi çekiyor.  Kendisi günün belirli bir saatinde mi otomatik ayarlıyor, yoksa ayarlamanın saatini kendin belirleyebiliyor musun?

Benim tahminim atomik saatler, dışarıdan saat ayarı almıyor. 

Senin dediğin, GPS'li saatlerden olmasın? Hatta Casio'nun(? yada Seiko'nun) GPS'li, Solar, analog-dijital, dual göstergeli bir kol saati vardı, aklıma onu getirdin.

http://www.bilimgenc.tubitak.gov.tr/makale/atom-saatleri

GPS uydularında hassas atom saatleri vardır. Bunun yanı sıra başta görelilik kuramı olmak üzere zamanın hassas bir biçimde ölçülmesinin gerekli olduğu bilimsel çalışmalarda da atom saatleri kullanılır. Örneğin genel görelilik kuramının en önemli sonuçlarından biri, zamanın akış hızının kütleçekiminden etkilenmesidir. Dolayısıyla yeryüzünden "farklı yüksekliklerdeki" saatler farklı hızlarla çalışır.@@,)  Dünya gibi küçük gezegenlerin etraflarındaki zayıf kütleçekim alanlarında bu etkiyi sıradan saatlerle ölçmek çok zordur. Ancak en son geliştirilen stronsiyum atom saatlerinin yüksekliğini sadece "2 santimetre" değiştirerek zamanın akış hızında meydana gelen değişiklikleri gözlemlemek mümkün."

"Atomlardaki elektronlar belirli enerji seviyelerinde bulunur, ve enerji soğurarak ya da enerji yayarak bu seviyeler arasında geçiş yapar. Atom saatleri, frekans standardı olarak atomlar tarafından yayılan fotonların frekanslarını kullanan saatlerdir. Bu saatler günümüzün en hassas zaman ölçme aletleridir."

" Atom saatlerinin gelecekte Dünya’nın şeklinde meydana gelen (jeodezik) değişiklikleri hassas bir biçimde belirlemek amacıyla da kullanılması planlanıyor "

Sanki metnin hepsini alıntılamış oldum. O.o,

https://eksisozluk.com/entry/40103168

--Konu Dışı Sonu--

RitmFarbRacourci tarafından 01/Ara/19 18:32 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Her araçta km düşürme yapılabilir.

Bmw 1 serisi almıştım bundan 1 sene önce 2013 model araç daha 26 bin de idi sahibi ötv den dolayı sıfır araç aldı satın aldığım araçta daha etiketler üzerindeydi o derece temizlikteydi servise baktırmalısın servis 2k dan aşağı bakmayabilir 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı

Senin bir radyo konusu vardı ne oldu ona; karasal uzun radyo dalgası'yla Radyo yayını mi dinleyecektin, yada avrupa'dan saat ayarı mı ne yapacaktın. Profilinde bulamadım.  

Hacı o işi hallettim. Almanya dan "atomik saat" ayarı, İst. Anadolu yakasında çekiyor ama gece daha iyi çekiyor. güzel bir özellik, kendisi ayarlıyor. hele kol saatinde var. dusunsene pilotsun gittiğin ülkeye göre ayarliyor 

Türkiye'nin her yerinde çekmiyor ama bazı bölgelerde cekiyor

KONU DIŞI

Bi foto atabilir misin "atomik kol" saatinden?

Niye özellikle ,Gece daha iyi çekiyor.  Kendisi günün belirli bir saatinde mi otomatik ayarlıyor, yoksa ayarlamanın saatini kendin belirleyebiliyor musun?

Benim tahminim atomik saatler, dışarıdan saat ayarı almıyor. 

Senin dediğin, GPS'li saatlerden olmasın? Hatta Casio'nun(? yada Seiko'nun) GPS'li, Solar, analog-dijital, dual göstergeli bir kol saati vardı, aklıma onu getirdin.

http://www.bilimgenc.tubitak.gov.tr/makale/atom-saatleri

GPS uydularında hassas atom saatleri vardır. Bunun yanı sıra başta görelilik kuramı olmak üzere zamanın hassas bir biçimde ölçülmesinin gerekli olduğu bilimsel çalışmalarda da atom saatleri kullanılır. Örneğin genel görelilik kuramının en önemli sonuçlarından biri, zamanın akış hızının kütleçekiminden etkilenmesidir. Dolayısıyla yeryüzünden "farklı yüksekliklerdeki" saatler farklı hızlarla çalışır.@@,)  Dünya gibi küçük gezegenlerin etraflarındaki zayıf kütleçekim alanlarında bu etkiyi sıradan saatlerle ölçmek çok zordur. Ancak en son geliştirilen stronsiyum atom saatlerinin yüksekliğini sadece "2 santimetre" değiştirerek zamanın akış hızında meydana gelen değişiklikleri gözlemlemek mümkün."

"Atomlardaki elektronlar belirli enerji seviyelerinde bulunur, ve enerji soğurarak ya da enerji yayarak bu seviyeler arasında geçiş yapar. Atom saatleri, frekans standardı olarak atomlar tarafından yayılan fotonların frekanslarını kullanan saatlerdir. Bu saatler günümüzün en hassas zaman ölçme aletleridir."

" Atom saatlerinin gelecekte Dünya’nın şeklinde meydana gelen (jeodezik) değişiklikleri hassas bir biçimde belirlemek amacıyla da kullanılması planlanıyor "

Sanki metnin hepsini alıntılamış oldum. O.o,

https://eksisozluk.com/entry/40103168

--Konu Dışı Sonu--

Hacım şaka mısın la sen :D utanmadan konu dışı yazıyor bi de :D

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo

benim eski patronum filodan kiraladığı arabasına çok yapardı. filo da sözleşmedeki km yi geçince km başına para alıyorlar. o da biner biner bakıma gönderdiği km ye geri aldırırdı arabayı. araba 4 sene bizde kalmıştı hiç yoksa 50-100 bin km düşürtmüştü kmsini.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    noname bunu yazdı

La, ne yaptım. Bi'şeyi merak ettim, sordum. bu. başka bi'şey yok. 

Forum da, zâten bunun için değil mi? ^^/`

RitmFarbRacourci tarafından 01/Ara/19 19:36 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Bunun icin ozel mesaj diye birsey var hocam :)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    NmC bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Bunun icin Ozel Mesaj diye birsey var hocam :)

Doğru diyorsun.

Ama Tbt'de özel mesaj bildirimleri mobilde gelmiyor bende. Devamlı özel mesajları kontrol etmek de sıkıntılı. Aynen @SubZero'nun dediği gibi; Click hesabı yapıyordu. Ben de araya sıkıştırıyorum. Böyle takip etmesi dâhâ. kolay oluyor. 

Amacım kötü değil, cidden. 

Hangisi daha kolaysa, oradan yürüyorum. 

Hatta,  aktif konular içerisinde en son kimin mesaj attığını görsek, şahane olacak, gibi ama. İşte @Manitou'nun düzenleyecek vakti yok. (bu benim zararıma olacak gibi ama)

RitmFarbRacourci tarafından 01/Ara/19 20:20 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Takıldım sadece yav, alınma :))

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    noname bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Takıldım sadece yav, alınma :))

Biliom yav. Saygılar,  hürmetler.

Fırsattan istifade, kendimizi ifade ediyoruz. (bazen birinci çoğul şahıs yazıyorum. niyekine. ^^` ilginç bi bağlantı; kollarından biri bana ait değilmiş gibi, buna benziyor.)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Araç Bmw, Egea değil ki kiralamada çok km yaptığını zannetmiyorum geçen yıl Garenta'dan 2 yaşında CLA kiralamıştım mesela 30 binde filandı..

darkroques61 tarafından 01/Ara/19 22:17 tarihinde düzenlenmiştir

Kendine İyi Bak ..
Toplam Hit: 3627 Toplam Mesaj: 29
bmw kilometre düşürme