folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Boks Yapan Var Mı?

Boks Yapan Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hacılar amatör olarak boksta takılmayı düşünüyorumda şöyle 2 sorum var.

1.Biliyorsunuz belli bir süre sonra sparringe başlanıyor.Şimdi sparring yaparken ben şu aşağıdaki kasklardan taksam bile sparring esnasında burnumun kırılma ihtimali var mı ? ve kafaya alınan darbe hissediliyor mu bunlarda?

s

2.Dişlik ağzımdayken çok sert bir yumruk yesem dişim kırılır  mı ? Bknz: Dan Henderson

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Bide "bunları düşünüyorsan başlama zaten mk" diyenler olacaktır.Ben normal de zaten düşünmüyordum boks falan.Sadece salona gidip boks torbasında çalışacaktım ama hoca "ya benim gruba katıl yada ziktir git" tarzı konuşunca bende mecbur gruba katılmak zorunda kalıyorum :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zfr321
    Zfr321's avatar
    Erkek

Antrenmanda ne kask takılır nede dişlik bence. Bu kişisel fikrimdi. Kask takarsan kafanı ve çeneni korursun, ama onu taktığında kulakların kapanıyor ve boynununda hareket kabiliyeti oldukça zorlanıyor. Açıkcası ben sadece maçlarda mecbur olduğu için takardım ve nefret ederdim. Bunun dışında burnunu kırabilecek bir boksörle antrenman yapacağınız zannetmiyorum. Ama kask burnunu korumaz. 

Dişlik dişinin kırılmasınıda, dlini ısırmanıda engeller.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kilit11
    kilit11's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Bide "bunları düşünüyorsan başlama zaten mk" diyenler olacaktır.Ben normal de zaten düşünmüyordum boks falan.Sadece salona gidip boks torbasında çalışacaktım ama hoca "ya benim gruba katıl yada ziktir git" tarzı konuşunca bende mecbur gruba katılmak zorunda kalıyorum :)

o hocanın senin kilonda şampiyonaya felan hazırlanan bir boksörü varsa onu hazırlamak için seni kullanacak olabilir.O kaskı taktığında burnun kırılmayacak diye birşey yok hele ki darbeyi hissetmeyecem diye bir şey hiç yok.Darbenin şiddetini azaltır ama canın yanar.

https://www.youtube.com/watch?v=WPVuC6ugmAw burada o kaskı takan Taaaekwondocular var. :) 

21 mayıs 1864
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

muay thai hocamız burnuna yumruk yiyen adam salak adamdır derdi herzaman . Kullandığın koruyucu darbeleri emer seni sarsar ama bir zarar gelmez merak etme az birşey hissedersin ama o kadarda olacak çelik yelek değil sonuçta (:

Ignorance is bliss.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

bunlarla kafa daha çok sarsılıyor . aynen kafana yemiş gibi oluyorsun ben bi fark göremedım acıkcası yok darbeyi azaltıo falan dısarda bakınca teknik olarak öyle görünüyorda içerde işler öyle yürümüyo hatta artısını hıc gormedım en buyuk eksisi ise görüş alanını daraltıyor hiç sevmem bu kaskı

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

3 sene amatör olarak boks ve muay thai ile uğraştım. Hiç müsabık olmadım. Bildiğim kadarı ile sorularını yanıtlayayım.

O kafaya takılan kask ve dişlik sparring yaparken takılıyor evet. Takmak zorunda değilsin aslına bakarsan bi sike de yaradığı yok.

Darbenin nokta basıncını düşürüp darbeyi alana yayıyor. Bazı klüpler zorunlu tutabilir. Ama o taktığın şeyin zaten burun kırılması ile alakası yok.

Burnun kırılabilir. İhtimaller dahilinde. Hassas bir doku. Dişlik zorunlu. Gayet de işe yarar. Dilini ısırmaman ve dişlerinin kırılmaması için. Süper ağır sikletle karşılaşmıyorsan dişlerinin kırılması milyonda bir ihtimal.

Bir de kuka var. Kasık koruyucu diye geçiyor. O müsabakalarda kullanılıyor salonda kullananı hiç görmedim. Penise, hayalara alınan darbeleri azaltıyor.

Mylitta tarafından 31/Ara/15 20:31 tarihinde düzenlenmiştir

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

Belliydi zaten senin böyle bi işe girişeceğin :D

..Morali hep bozuk olan insan..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek

Tarık başarılar diliyorum sen buraya bir video atmıştın imagehackus a upload etmiştin hatta videoyu. 

çok iyi dövüşüyodun o videoda

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iQsuz
    iQsuz's avatar
    Erkek

abi 7 yıl kick box yaptım.

ters yumruk yada tekmede kırılmıycak yerin yok gibidir.

o yüzden bu tarz dövüş sporlarında güç kadar zekada önemlidir.

bunu neden yaptığımı bilmiyorum ama sözlerimi muhammed alinin bir vecizi ile bitirmek istiyorum

"I hated every minute of training, but I said, ‘Don’t quit; suffer now and live the rest of your life as a champion."

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hacılar o zaman bu kaskla en iyisi sparringe çıkmak.

Toplam Hit: 2534 Toplam Mesaj: 14
boks