Bologna Süreci Nedir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Yeni fark ettiğim birşey.

araştırdım ama bilgiler ya çok tanımsal kalmış,  yada  ele avuca gelecek bir yorum yapılmamış.

çok fazla ülkede ve hatırı sayılır üniversiteler de uygulanınca iyi gibi  ancak  millet bayağı da saydırmış

ve bu süreçte alınan dersleri kimse tanımıyor. garip bir ikilem

bilen var mı neymiş ?

futurist tarafından 26/Ağu/16 16:55 tarihinde düzenlenmiştir

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

bildiğim kadarı ile geçme notu 65 demek :D

..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeLLB0y
    HeLLB0y's avatar
    Erkek

2010 yılında kocaeli üniversitesinede gelmişti nefret ettim o süreçten geçme notu arttı 65 oldu bir sürü ivir zivir şey işte hiç hos olmadı bi önceki sene girişliler ve öncesi 50 ile geçiyordu ek olarak büt var idi ama biz geldik kalkmıştı..

The End
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

sene 2014 yüksek lisans ı beykentte yapıyorum dediler bologna süreci. biz hiç bişey anlamadık ama tabi olmuşuz :)

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

tamam sevmemişsiniz :)   zaten bütün internet öyle yazmış.

ancak diğer ülke ve üniversitelerle bağlantısı ne?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalenes
    kartalenes's avatar
    Erkek

Bende merak ederiyom bu mevzuyu Kocaeliden bitirince üniversiteyi 2 tane diploma verdiler bi türkçe duvara asmalık  bir de ingiliççe avrupa birliği simgeli falan onla alakası varmı acaba

Olduğu kadar , Olmadığı kader ...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

Bizde geçme notu 60'dı.

AKTS : Avrupa Kredi Transfer Sistemi

http://aktskurumsal.sdu.edu.tr/tr/aktsde-bilgileri/akts-kredisi-nedir-2672s.html

İmza...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeLLB0y
    HeLLB0y's avatar
    Erkek
    kartalenes bunu yazdı

Bende merak ederiyom bu mevzuyu Kocaeliden bitirince üniversiteyi 2 tane diploma verdiler bi türkçe duvara asmalık  bir de ingiliççe avrupa birliği simgeli falan onla alakası varmı acaba

Yurtdışındada geçerliliği olan bi diploma imiş artık is başvurularında felan yada yüksek lisans için mi nerde nasıl kullanırsın onu tam bilmiyorum 

The End
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bende sanırım buna tabiyim ama nedir bilmiyorum. Bilsem hayatımda ne değişir.

Bizdeki yabancı hayranlığı olabilir :-) Bologna ohh yeahhh.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    HeLLB0y bunu yazdı
    kartalenes bunu yazdı

Yurtdışındada geçerliliği olan bi diploma imiş artık is başvurularında felan yada yüksek lisans için mi nerde nasıl kullanırsın onu tam bilmiyorum 

İşi bilmiyorum ama lisans ve yüksek lisans diye veriliyormuş.

Yüksek lisans yaparsan bu boligna ile doktoraya başvuramiyormuşsun.

Başvuru şartlarinda yazıyordu. Bende,  madem avrupa odaklı diploma ise niye kabul görmüyor diye merak ettim esasen

futurist tarafından 28/Ağu/16 00:30 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeLLB0y
    HeLLB0y's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    HeLLB0y bunu yazdı
    kartalenes bunu yazdı

İşi bilmiyorum ama lisans ve yüksek lisans diye veriliyormuş.

Yüksek lisans yaparsan bu boligna ile doktoraya başvuramiyormuşsun.

Başvuru şartlarinda yazıyordu. Bende,  madem avrupa odaklı diploma ise niye kabul görmüyor diye merak ettim esasen

kabul görmüyor mu? Nasıl yani bu diplomayı alan birisi mi söyledi bunu? yurtdışında geçerliliği olmasa neden verilsinki böyle bi diploma hiç bir özelliği yok o halde yada başka bi durumdan dolayı kabul görmemiştir 

Edit:doktoraya başvuruda kabul görmemesi durumunu hiç bilmiyorum ama saçma geliyor madem bu konuda bir ise yaramıyor bu diploma Nerede ise yariyacak yurtdışında doktora yapmak isteyen biri bu diplomayla hiç bir halt yiyemicek yani oku oku sonra diploman yurtdışında kagit parcasindan başka bir işe yaramasın valla çok iyi gerçekten Bologna Süreci kötü bi süreçmiş bunu anladık 

HeLLB0y tarafından 28/Ağu/16 00:39 tarihinde düzenlenmiştir

The End
Toplam Hit: 2119 Toplam Mesaj: 15
üniversite lisans yüksek lisans ülkeler bologna süreci