Boot Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Selamunaleykum.

hdhacker adli program ile sectorlerde oynama yaptim.

youtube videosunda olduğu gibi.

https://www.youtube.com/watch?v=a8dvJfaQriE&feature=youtube_gdata_player

ancak simdi pc acilmiyor. siyah ekranda "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot drvice and press a key" seklinde bi hata alıyorum. biostan boot olarak ayarladigim halde hep bu ekrandayim. hdhacker ile yaptigim olayi nasıl duzeltebilirim?

tam da film kurgusu yaparken bu hale geldi, acilen durumu çözmem gerekiyor. simdidrn teşekkür ederim..

goo.gl/qBNZmW
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

google de arama yapinca bir cok full surum cıkıyor neden boyle oynama yaptin,olmuyormuydu ?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

acemiligimize geldi. acil lazımdı. full surum aramak yerine eldekiyle yetinelim dedik olmadı. 

goo.gl/qBNZmW
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek

boot sector muydu neydi  mbr  diye bişey  var ona zarar vermiş olabilirsin ...  hiren boot cd mini xp ile açıp Boot Ice   diye bi programı var onunla onarmayı deneyebilirsin ...

valar morghulis ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    Serdarr bunu yazdı

boot sector muydu neydi  mbr  diye bişey  var ona zarar vermiş olabilirsin ...  hiren boot cd mini xp ile açıp Boot Ice   diye bi programı var onunla onarmayı deneyebilirsin ...

hocam tam olarak nasıl onarmam gerektiğini anlatabilir misin, onaralım derken iyice bozmayayım bi de ?

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam disk vol kısmında diskler görüntüle dediğimiz zaman hdd yi hiç görmüyor. o yüzden de onaramıyorum. win7 nin ilk onarma kısmında da hdd çıkmıyor. farklı bi platformda baktım hdd sıfır durumda gözüküo, yani bölümlenmemiş durumda gibi. bu hale nasıl geldi net bilmiyorum ama düzeltilebilir diye umut ediyorum.

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

C D falan hiç bişi gözükmüyomu ya .. usb den boot edilebilen hiren boot ile sistemi açıp hdd nin durumuna bakabilir misin 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    Serdarr bunu yazdı

hocam tam olarak nasıl onarmam gerektiğini anlatabilir misin, onaralım derken iyice bozmayayım bi de ?

öğlen yemek arasında 2 dk lığına bilgisayarı açtım ordan yazmıştım ... tekrar anca kontrol edebildim  : 
    hiren boot cd nin mini xp si ile açtıktan sonra partition/boot/mbr  menüsünden  BOOTICE programını seç   orda  "Physical Disk" sekmesinde  Destination Disk kısmına bak kontrol et (mevcut diskini gösterir mesela benimkinde ATA: ST9500325AS (465.8 GB, C: D:)  yazıyor  bu açıklama işine yaramayabilirde ... yani buraya takılma )  ... 
    sol alttan ikinci buton "Process MBR"   ...  tıkla
    MBR burdan yüklüyorsun ... "Windows NT 6.x MBR"  en alttakini seç sonra install config  de ...

daha fazla bozmiim demişsin ... eğer bilgisayarının açılışında kendi ayarladığın bi boot menüsü (dual boot / grub vs tarzı bi özelleştirme) yoksa sorun olmaz ...

valar morghulis ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    Serdarr bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    Serdarr bunu yazdı

öğlen yemek arasında 2 dk lığına bilgisayarı açtım ordan yazmıştım ... tekrar anca kontrol edebildim  : 
    hiren boot cd nin mini xp si ile açtıktan sonra partition/boot/mbr  menüsünden  BOOTICE programını seç   orda  "Physical Disk" sekmesinde  Destination Disk kısmına bak kontrol et (mevcut diskini gösterir mesela benimkinde ATA: ST9500325AS (465.8 GB, C: D:)  yazıyor  bu açıklama işine yaramayabilirde ... yani buraya takılma )  ... 
    MBR burdan yüklüyorsun ... "Windows NT 6.x MBR"  en alttakini seç sonra install config  de ...

daha fazla bozmiim demişsin ... eğer bilgisayarının açılışında kendi ayarladığın bi boot menüsü (dual boot / grub vs tarzı bi özelleştirme) yoksa sorun olmaz ...

hocam bugün işletim sistemi dersine giren hocaya göstericem pc yi sonra da dediğini yapmayı denerim. bu arada bi sorun daha var. laptopun içinden çıkardığım hdd ye harici kutu alıp o şekilde kullanıyordum. dedim içinde hazır windows kurulu usb den bağlayıp pc yi öyle açayım, bu sefer açılır açılmas asus kurtarma gibi bişi geldi, tamam dedim sonra ms dos ekranında tarama yapmaya başladı, diskpart gibi bişi açtı, taradı etti felan sonra kocaman bi ERROR yazısı geldi kırmızı renkte. şimdi işyerinde harici diski taktım. hdd normalde 2 bölümdü, 3 e bölünmüş. kendisi recovery diye bi yer açmış içinde asus dosyaları felan var, diğer iki kısım, yani windows un kurulu olduğu ve programların setuplarını tuttuğun data bölümü komple silinmiş. şimdi 2. harddisk te uçtu. bunu ancak recovery programları kurtarabilir sanırım? yada başka çözümü var mdır?

goo.gl/qBNZmW
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    Serdarr bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    Serdarr bunu yazdı

hicam bu dedigin hiren bit veya mini xp hangi surum kullanmak gerek. bilgi islemdrki arkadasla bakitotuz da dedigin bootice programini bulamadık

goo.gl/qBNZmW
Toplam Hit: 2023 Toplam Mesaj: 14