folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Borç Verme Ve Geri Vermeme

Borç Verme Ve Geri Vermeme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

bana şu an 500lira lazım ve cüzdanımda 500lira var.

borç alabileceğim bi arkadaş arar bulurum.sözle senet yapar 20sinde vercem derim 18inde adamın parasını veririm.

bidahaki ay 300lazım cüzdanımda var ama yine gider başka arkadaştan alır aynı işlemleri uygularım

paranın insan ilşkilerini bozması hoşlanmadığım bi olay olduğundan kendimce bÖyle bi yol geliştirdim.

kolay kolay borç vermem

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Paraya sıkıştım mı gider bankadan eksi hesaptan çekerim, sonra faiziyle birlikte öderim.

Benden para istendiğinde de (1-2 kişi hariç) açık açık borç almadığımı ve vermediğimi söylerim.

En güzeli bu bence. Borç almak/vermek her zaman arkadaş kaybettirir.

İş başka arkadaşlık başka diye boşuna söylememişler.

Fakirler Ölsün...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Öğlen yemeğine küt oynadık, 4 arkadaş hesap birisine yemek te bana kaldı neyse gittik lokanyata, adam 1 patates kızartması 1 kavurma dürümü ardından 1.5 büyük boy lahmacun, 1 adet kuşbaşılı kaşarlı etli ekmek, 1 porsiyon kuşbaşı kebap yanında da 2 bardak ayran içti, :)

fakirliğin lüzumu yok masayı donat.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maldonado
    Maldonado's avatar
    Erkek
    kazasker1 bunu yazdı

Paraya sıkıştım mı gider bankadan eksi hesaptan çekerim, sonra faiziyle birlikte öderim.

Benden para istendiğinde de (1-2 kişi hariç) açık açık borç almadığımı ve vermediğimi söylerim.

En güzeli bu bence. Borç almak/vermek her zaman arkadaş kaybettirir.

İş başka arkadaşlık başka diye boşuna söylememişler.

Aynı kafadanız hocam :) 

Motoru dahi kimseye vermem acil bir durum olduğundada kendim götürüm.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

o olayları sen gel bana sor müdür.

tam tamına 5000 tl civarında heybeten gitti.

1 tanesini bile alamadım.

mal verdim bilgisayar verdim senet yaptım imza attım ne yaptyısam hiçbiri geri gelmedi.

karının birine bilgisayar verdim. 800 tl taksitle verekti. evine gidiyorum üstümü başımı yırtarım tecavuz etti derim diyor.

ıspat ta edecem hiçbirini hepsi boş  çıkar. gibbi artık yapacak bişi yok.

şimdi ise benden para mal isteynlerden ben 2 katını sitiyorum telefonunu versene 1 ay sonra verrim diyorum birdaha yaklaşmıyorlar.

onlar bana nasıl yapıyorsa aynsıısını yapıyorum.

onlara ayna tuyuorum ve birdaha tkrarrlamıyor :).

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HowL
    HowL's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Seni çok çok iyi anladım da. Şunu söylemek istiyorum dayım her zaman derdi zengin arkadaşın olsun derdi hiçbir sıkıntısı olmas seni de üzmez

batırmaz,zarar vermez dedi. Aslında haklıydı ama daha önemli şeyler vardı.

Bak ben çok zor durumdayım bu aralar bu forum da 5 dk muhabbet etmediğim 2 tane insan elini uzatmasa yerden kalkamazdım. Şimdi çalışıyorum diyorum ki hemen ay sonu gelsede kendimi düzene soksam. Ama aksilikler o kadar fazla ki şaka gibi resmen. Ama bana o abi dediki ne olursa olsun ne yaşarsan yaşa ayakta kalmayı başar dedi.

Ve ben borçlarını 1 ay sonra ödeyemeyeceğim belki 2 ay sonra belki 5 ay sonra ama inan  işteyken az birşey canım sıkılsın içimden hemen diyorum Güven başaracaksın sonrada o abilerinin yanına gideceksin sağlam bir şekilde. İnan onlar o 50nin, 100ün peşinde değiller diyorum. 

O borç verdiklerinden biri sadece bir gün çıkar seni çamurdan alır temize çıkarır o zaman dersin iyi ki vermişim. Her zaman durumun iyi olacak değil. Benim nelerim vardı nelerim.

Günlük değil bir ömürlük bekle borçlarını...

Mutluluk çatık kaşlıdır ve ciddidir. Bizim gibilerin sonu en fazla sürpriz olur :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

hacım adam sana şu gün geri dönüş yapıcam dediği zaman sende ona göre program yapıp işi ayarlayım derken aniden yamuk yapınca ne olacak?

yok hacım yok. borç işi sıkıntılı. güvenmediğim değill güvendiğim yediğin içtiğin bu yaşa kadar aynı mahallede büyüdüğün dost dediğin böyle yaparsa üstelik evli.  uzak dursun daha iyi.

50 lira alan arkadaş kirada otursa ne halt edecekti ulan karısı düdüklüyor bizden para istiyor. 20 milyar borcu var halen karısı fotoğraf makinesi al bana deyip zorluyorsa öyle karının ben....çocuğuda sakat. anasını satayım böyle işin.

kaygusuz tarafından 09/Mar/14 00:42 tarihinde düzenlenmiştir

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Benimde hiç haz etmediğim bir durum. İstemeye fırsat bırakmadan borç alan tarafın borcunu ödemesi gerekir, ödemeyeceksede ödeyebileceği bir miktarda borç alması gerekir. Bir keresinde baya bir sıkışmıştım verdiğim borcu utana sıkıla geri istedim ben suçlu çıktım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek
    GusFring bunu yazdı

Benimde hiç haz etmediğim bir durum. İstemeye fırsat bırakmadan borç alan tarafın borcunu ödemesi gerekir, ödemeyeceksede ödeyebileceği bir miktarda borç alması gerekir. Bir keresinde baya bir sıkışmıştım verdiğim borcu utana sıkıla geri istedim ben suçlu çıktım.

Iste o en buyuk karaktersizlik. Niye alacağını istiyosun ki abi. Vereceksin ve bidaha istemeyeceksin. O zaman delikanli adam gibi adam derler. Ama yarin vercem deyip de hergun arayan arkadasin 3 ay telefonlara bile bakmayinca karaktersizlik olmuyor. Yeni dunya duzeni. Getirmeyen suclu olmaz, isteyen paragoz olur.

Eve bi çocuk almistik uni de. Evsiz kalmis bizde aldik salonu verdik.  Sonra bu evi sahplenmeye baslayinca (bi sure sabrettkten sonra) cocuga donem sonu cikmasni soyledim. Bunun 3 aidat borcu vardi.vermeden gitti. Okul bitince aradim dedim apartmana borcun var biz evden cikiyoruz ev sahibi parayi istyor. Param yok sen ver dedi. E kardesm benm de param yok dedim. Napayim bi sekilde hallet diyor bana daha. En sonunda kizdim banane borc senin borcun ya efendi gibi öde yada bi sekilde alirim dedim. Ve sonunda ben kotu oldum, paragoz oldum.

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

bazı insanlar borcu varken uyuyamaz karakter meselesi sanırım, mesela eskiden fakirler yardım kabul etmezmiş, fakir olmayı gururlarına yediremezlermiş, şimdi 2 ayakkabı dağıtıyorlar izdiham oluyor, ha onları bu duruma düşürenin utanması gerekiyor evet. 

Toplam Hit: 4806 Toplam Mesaj: 50