folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Borç Verme Ve Geri Vermeme

Borç Verme Ve Geri Vermeme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

okuyacağım..

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    EnerJiC bunu yazdı

walla hocam 3 ün 5 in peşine düşüyorsun bence gerçek dostluktan bahsediyorsun adam zor durumda olmasa gelmezdi sana bunu burada ifşa etmen bile büyük ayıp yaptıysan iyilik içinde kalsın şimdi sen birde iyilik yaptım iyi insanımdır diye geziyorsundurda

3-5 meselesi değil.

1- bal meselesindeki arkadaş daire yaptırıyor elektikçiye borcum çıktı sıvacıya borcum çıktı bankanın taksidi çıktı deyip oyaladı

2- 500 liranın 200 lirasını bi dahaki ay vericem diyen arkadaş hergün işe arabasıyla geliyor servis varken araba lüksü ? haftasonları istanbul yapıyor.

3- çocuk cd cide çalışıyor günlük 20 tl alıyor 2 günde bunu tamamlayıp haber edebilirdi onun durumunuda biliyorum

4-arkadaşımız 2 ylda3 defa söyledim geçiştirdi sadece sonrada unuttu. neyse canı sağolsun

5-usta zevki için adam araba alıyor birde borç istiyor. kesinlikle vermeyeceğim önemli değil bu şimdi

6-arkadaşım borçlu karısı lcd tv fotoğraf makinesi ıphone s5 vesaire düdüklüyor sonrada borç batsğına giriyor.

hacı mesele 3-5 değil eğer dostun seni düşünmüyorsa o zordayken ona yardım edip senin zor durumda para istediğinde yok diyorsa seni düşünmüyorsa bence bu dostluğa girmez sömürmeye girer. ki tekrar ederse üstüst.

burdaki anafikir borçverip verdiğin kişinin aynı şekilde senin paranı geri vermemesidir. borç değilde kendi içinden vermek istiyorsan o ayrı mesele. son zamanlarda böyle çok yaşadım ve artık iyilik niyetimin suistimal edildiğini farkettim. belki yaratıcı sınıyor ama bu adaletli bir durum değil...

kaygusuz tarafından 09/Mar/14 14:53 tarihinde düzenlenmiştir

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek

Bazı insanlar gelecekteki bazı planları için para biriktirmeye çalışırlar diğer bazı insanlar ise para biriktirmek istemezler geleceği pek düşünmezler gelecekte başlarına bir iş geldimi de geleceğine yatırım yaptığını düşünen bazı insanlardan borç isteyebilirler hayatına dair plan yapmamış adam senin planlarını ne kadar s.kler bu hayatta ya g.t olursun ya da huzursuz

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek

bu birinin imzasıydı heral Önce insanlara güvenmeyi öğrendim. Sonra bunu bir daha yapmamam gerektiğini...

valla hocam bu hayatta kimseye güvenmiceksin çok fazla borç vermiyorum verirkende hibe gibi veriyorum çok yüksek meblag vermiyorum yani hayir diyebilmeyi bilicen hocam :) Bu hayatta kime güvendiysem hep sıkıntı çektim valla artik kimseye güvenmiyorum umarım Allah karşıma güvenebilecegim birini çıkarmaz çünkü adem oglu hocam hep sıkıntı.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

en sevmediğim insanlar aldığı borç parayı ödemeyen insanlar.

öyle 1-2 kişiye para kaptırdım onların bana yazacak yüzü yok daha. Meblağ 100'er lira.

Başka borç verdiklerim bana ödeme yaptı ama.

İnsanlar gitsin bankadan borç alsın bu zamanda kimseye para felan verilmez.

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    MaTRiXe bunu yazdı

Bazı insanlar gelecekteki bazı planları için para biriktirmeye çalışırlar diğer bazı insanlar ise para biriktirmek istemezler geleceği pek düşünmezler gelecekte başlarına bir iş geldimi de geleceğine yatırım yaptığını düşünen bazı insanlardan borç isteyebilirler hayatına dair plan yapmamış adam senin planlarını ne kadar s.kler bu hayatta ya g.t olursun ya da huzursuz

işte tam  beni özetlemiş oldun

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

Bu ibnelerin aileden, akrabadan olanları var o daha kötü bir durum. Siktir edeyim desen edemezsin, geri istesen suçlu olursun.

Daha önceden borcu olduğu halde yüzsüzlük yapıp üstüne borç isteyip ikisini bir veririm diyenleri de vardır.

Daha başka başka versiyonları da vardır: Kendisi daha lüx yaşar, en kral arabaya biner yenilemek ister, ev alır, club da vipte oturmazsa rahatsız olur, nike,adidas ayakkabı alır, kuaförüne, mobilyacısına, telefoncusuna ayıracak parayı bulur vs vs, sen daha gariban yaşıyorsundur gelir borç ister :) En ibne olanı bu gruptur.

Sonuç etrafınızda istisna olarak bulunan niyetinden emin olduğunuz 3-5 kişiden başka kimseye ne borç verin ne borç alın onda da limitlerinizi göz önünde bulundurun. Ayrıca devamlı borç isteyen adamdan hayır gelmez.

Bunların alayını hayatınızdan çıkarın, emin olun daha mutlu olacaksınız.

Sizi sizden iyi başka kimse düşünmez. Saygılar, Sevgiler...

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sserkan
    Sserkan's avatar
    Erkek

Abi borç diye para veriyosan zaten gözünden çıkarıp vericen binevi kumar gibi bişey borç vermek.

Ha zamanında bende verdim alamadığımda çok oldu niye alamadım herkezi kendim gibi sandığım için alamadım adam isterken istiyor vermeye gelince vermiyor ee ben istemeye çekiniyorum o yüzsüzlüğe vuruyor derken piç oldu gitti para ama iyi oldu öylelikle kime borç verilip kime verilmemesi gerektiğini öğreniyor insan.

2-3 tane kardeş dediğim insan var onlara zaten borç diye vermem alırkende borç diye istemem o yönden sıkıntım yok.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    torf
    torf's avatar
    Erkek

borç vereceksem sevdiğim adamlara geri gelmesini beklemeden ve geri istemeden veririm.

İnsanların size karşı olması diye bir şey yoktur dostlarım, onlar sadece kendilerinden yanadırlar o kadar. bukowski
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek
    ZoRKaYa bunu yazdı

Borç verirken gözden çıkarıp vereceksin o parayı, başka bir deyişle gözden çıkarabileceğin kadarını borç ver o halde. Gelmezse de üzülmezsin.

Kesinlikle sana katılıyorum..

Yargılamak için bilmek, bilmek için anlamak, anlamak için dinlemek gerekir...
Toplam Hit: 4804 Toplam Mesaj: 50