folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Boş Beleş Yetişen Yeni Nesil

Boş Beleş Yetişen Yeni Nesil

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WALLACEs
    WALLACEs's avatar
    Erkek

harbiden yeni nesilde abdest yok, namaz yok ne bu la.

TBT'ye Mescit istiyoruz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

genelde boş beleş yetişenler maddi durumu iyi olmayanlar

diğerlerinin boş beleş yetiştiğini tam olarak söyleyemeyiz bana göre...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Homo
    c0der bunu yazdı

genelde boş beleş yetişenler maddi durumu iyi olmayanlar

diğerlerinin boş beleş yetiştiğini tam olarak söyleyemeyiz bana göre...

Bi nebze katılıyorum sana, fakat işin acı tarafı düzelmeyede çalışmıyolar

Madem bu dünyanın hem başı hem sonu hiç,Bu iki hiç arasında varlık olur mu hiç
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

aile planlaması olayı şart.

. . .. . ... .
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalenes
    kartalenes's avatar
    Erkek

Chatroulette'de Türküm diyince kaçıyor millet Türküm diyesim gelmiyor :)

Olduğu kadar , Olmadığı kader ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    Esconda bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı
    Esconda bunu yazdı

Hacı o değilde, Vietnamlılar sokakta beni görünce samimiyetten direk tekme tokat girişiyolar.

ben: yürüyorum...

lam:Aha bu omu lan

ben:Çaktırma olum ey başını çaktırma..

lam:Anam vallaha o chu soa la  dal dal dal...

ben:la stop, stop it lan stop lan...

lam:How re yoaa doing maan.

ben:Aldık yine belayı iyimi...

diyeceğim şu ki, her memlekette nesil aynı.Globalleşen dünya aldırma boşver.

yanlış düşünüyorsun hocam. ben hiç bir almanın ya da korelinin ya da japon un ya da ingilizin ... böyle yaptığını görmedim. yapanlar afrika

kökenliler, araplar, türkler,portekiz ve ispanyollardır.  portekiz ve ispanyollar biraz daha iyi diğerlerine göre. ama gözlemlemlerime göre

avrupada en gurbbet yaşayan en pis iki millet romenler ve türklerdir

hacı o insanına göre değişiyor, genellememek lazım.Anlamadığım şu neden kendi ırkınızı sürekli yerme peşindesiniz bunu anlamıyorum.

Ben kendi kültürüyle yetişmiş hiçbir Türk'ün bunu yaptığını ve yapabileceğini kabul etmiyorum.

Hacı olmayanı sölemiyoruz ki neyse o.Benim gördüğüm burda bir araplar birde Türkler saygısız insanlara karşı.

hocam arap kültürü altında ezildiğimzden yüksek bir türk kültürü inşa edemedik, mevlana gibi isimler kültürümüzü yüceltmeye çalıştı arap etkisinde olmasına rağmen ama, o kadar pislik bir kültür ki ne kadar uğraşırsan uğraş paçanı kurtaramıyorsun.

Mesela türklerde bir savaş ahlakı vardı, düşmana saygı duyulurdu ki bu ahlak çanakkale savaşlarında bile kendini gün yüzüne çıkarmayı başarmıştır, öbür tarafta ise savaşta her şey mübahtır zihniyeti var, yani adam savaşa gidince arkasından dolaşıp evini yıkmak karısına tecavüz etmek serbest. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    Benim de bir kaç kez 13-15 yaşlarındaki kızların "o.ç., am.koyum, siktir lan" gibi küfürleri erkekler gibi artık gayet doğalmış gibi kullanmarı çekti. O değil, bunları miken bir de suçlu oluyor arkadaş.

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

neden amk ön yargı var afedersinde burada bir bok olamayan eleman olmayacak eleman üniversite sınavında barajı geçemeyen adam ukraynaya giderse o oluyor giden kesim zengin kesimde değil zaten karı kız görmemiş çoğunluğu kız elini tutmamıs ukraynalı kızlar şöyle veriyor böyle veriyor diğye ekşi sözlükten araştırmış tipler başka birşey değil.

kitap  okuyun amk okumuyorsa zaten birşey olmaz o kesimden 91 den sonrasında bu ülkede cacık olmaz. her ne kadar kürt deseler vs deselerde adamlar okuyor az biraz bilinçlenen mark okuyor lenin okuyor kapitalizmin ne demek oldugunu okuyor sonra normal eleman gelir üniversiteye hoca mark dedi diye amk bu komünist der zihniyetsiz faşistlikten başka birşey değil bu ön yargı bu tamamen.

o nedenle bırak kim nasıl yetişirse yetişsin herkes kendini yetiştirsin bırak onlar mal olsun sen kitap oku kendini geliştir herkes birgün farkına varıcak olanların önemli olan bunun farkına çok erken yaşta varabilmek 

Ben hiç kürtlerin kitap okuduğuna denk gelmedim hacı ne işse :|

Bu arada o Ukraynaya gelenler hakkında yaptığın genelleme kısmen doğru mesela dün bu tanıştığım elemanlar bana biz 1 aydır burdayız hala hatun s*kemedik ne yapmamız lazım diye sordular.Ama yaptığın genelleme herkez için geçerli değil tabi.

İyi ki varsın Eren.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

Norveç' te 4 yıl yaşadım genellemelerin bir çoğu doğru ama ben o kadar genelleme yapacak kadar Türk tanımadım. Norveç' te Türkleri sevmezler sebebi bizim üç kağıtçı oluşumuz zamanında Norveç' e 2 Türk aile gelip vakıf kurmuşlar cüzii bi faiz oranı vermişler ardından para toplayıp araziye uyum sağlamışlar. Türkleri sevmezler. Nüfusun %80' i semavi dinlere inanmadığı için müslümanları hiç sevmezler. Ancak Avrupa' da da gezilerim sırasında bir Türkü 500 m. öteden tanıma gibi bi kabiliyetim vardı nerde taşkınlık yapan, artistlik yapan, karıya kıza yavşayan, alkolden ebesinin *mını tersten görmüş, façalı, sarı meçli, spor atletli, yeşil dövmeli varsa hepsi Türktü :} Türk görmek istemeyen olursa Norveç' e gitsin. Onun dışında Çin' e bile gitsen karşına çıkıyor Türk :D

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Abicim insanlık 50 bin yıldır var. Koloniler, topluluklar halinde yaşardık. Muhabbet vardı, sohbet vardı, dialog vardı. Savaşırken bile adamlar kılıç, kalkan, süngü ile savaşır ; düşmanıyla yüzyüze çatışırdı.

Son 50 senedir teknoloji girdi hayatımıza. Eve gittiğimizde büyükler televizyonu açıyor, küçükler bilgisayar başında. Telefonu elimizden düşürmüyoruz (Türkiye'ye gelen yabancıların sürekli dediği şey ; telefonu çok kullanıyorsunuz). Almanlar geldi Kıbrısa organizasyon için. Evlere dağıldık. NE zaman buluşacağımızı hesaplıyoruz. Adamlar 1 saat diyor 1 saat 15 dk diyor. Yahu dedim telefonla ararız işimiz tamamlanınca sıkıntı değil. Fakat adamlar illa saat verdi. O saatte orda olduk. Telefon olayı yok.

Neyse demek istediğim, kullanılmayan şeyler körelir. Şu an bu yazıyı yazarken düşünüyorum ve yazıyorum. Fakat dialog yok. Sizi görmüyorum, beden dilinizi otomatik okumuyorum, vurgu ve ses tonu yok. Dailog yok abicim dialog bitti.

Aile ile bitti, toplum ile bitti. Kibar, nazik, birbirine güler yüzle merhaba diyen insanlar kalmadı artık. Teknoloji hayatımızın içine sıçtı. Keşke 1950-60'lı yıllarda olsaydım şu an diyorum her defasında. Belki öncesi...

Herkes "cool" olacağım derken gerim gerim geriliyor. Muhabbet etmeyi unuttuk. Konuşmayı unuttuk. 60 yaşındaki dedem çarşıya çıktığında hiç tanımadığı 5-6 kişi ile muhabbet eder. Bankada, parkta, alışverişte, pazarda. LAf atar, konuşurlar biraz. Biz ?? YEri geliyor bir gün içinde kimseyle konuşmuyor.

Bizim neslimiz siki tuttu bittik. Öldük. Ben misket oynayan son nesildim herhalde (şehirlerde). Şmdi yiğenlere falan bakıyorum ; bilgisayardan ayrılıp dışarı çıkmıyor.

Birbirini anlamayan insanlık oluyoruz. Çocuklarımız için çok daha kötü. 

Toplam Hit: 4188 Toplam Mesaj: 45