folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Boston Dynamics'in Yeni Robotu Handle

Boston Dynamics'in Yeni Robotu Handle

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Florenzi bunu yazdı

Ne zamanki bi bayan robotla sevisirim, o zaman ciddiye alirim bu teknolojiyi.

https://www.youtube.com/watch?v=R_x5MfnGwO8

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mirza Efe
    _Dert_
    _Dert_'s avatar
    Erkek

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

hareketlerini çok önemsemiyorum enerji ve verimlilik nedir. kaç dakika uyanıktır?

Şu anda servo motorların birçoğu %90 verimin üzerinde çalışıyor? Beklentin nedir ki?

Hareketlerini önemsemiyorum deyince bi gülme geldi. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

hareketlerini çok önemsemiyorum enerji ve verimlilik nedir. kaç dakika uyanıktır?

Şu anda servo motorların birçoğu %90 verimin üzerinde çalışıyor? Beklentin nedir ki?

Hareketlerini önemsemiyorum deyince bi gülme geldi. 

Bizimle paylaşılan görüntülerden çok daha atik olduklarını düşünüyorum. Taşıdığı batarya ile kaç takla atabiliyor? Sormak istediğim şey bu.

zeybekustasi tarafından 18/Kas/17 13:41 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Bostondynamics ile yapılan bir röportajda enerji ve bataryadan çok ses yaltımı ve gürültü konusunda çözüm aradıklarını söylemişlerdi.

https://www.youtube.com/watch?v=kgaO45SyaO4

Final product diyebileceğimiz bu modelde dahi halen çok fazla ses var. Özellikle askeri olarak kullanılacaklarsa ses konusu çok önemli. Çok daha sessiz çalışan ürünlere ihtiyaçları var. Boğa gibi olan ürünlerini saha operasyonlarında ağır yükleri taşımak için kullanıyordu amerikan ordusu ama gerçekten de boğa formunun hakkını verecek şekilde öküz gibi ses çıkarıyordu cihazlar. Malesef bu gürültü olayını çözmedikçe aktif olarak kullanmaya halen oldukça uzaktalar.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

birinin üretim maliyeti, işçilik, teknoloji vs 5-6 milyon dolar olursa, şarjla ancak yarım saat çalışabilirse ki ancak öyle olur büyük 500 kg akülü iş makineleri 8 saat çalışabiliyor buna 50 kg koysalar diğer aksamları da 50 olsa 100 kg. 0,8 saat ancak dayanır diye düşünüyorum. verimsiz. kısaca insan daha ucuza geliyor asker olarak :) zaten zarar ettiği için şirket satılığa çıkarılmıştı. sırf amerikalılara özenmemiz büyük görmemiz için yapılan bir proje bile olabilir. 

///______________
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    RockZs bunu yazdı

Ohaaa. Helal be. İşte bu.

Robot devri geldi..

+1 Ben Şok

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JpnTr
    JpnTr's avatar
    Erkek
    baron_27 bunu yazdı

birinin üretim maliyeti, işçilik, teknoloji vs 5-6 milyon dolar olursa, şarjla ancak yarım saat çalışabilirse ki ancak öyle olur büyük 500 kg akülü iş makineleri 8 saat çalışabiliyor buna 50 kg koysalar diğer aksamları da 50 olsa 100 kg. 0,8 saat ancak dayanır diye düşünüyorum. verimsiz. kısaca insan daha ucuza geliyor asker olarak :) zaten zarar ettiği için şirket satılığa çıkarılmıştı. sırf amerikalılara özenmemiz büyük görmemiz için yapılan bir proje bile olabilir. 

akülü iş makineleri ile bunlardaki pil teknolojisi farklı o yüzden böyle hesaplamak pek doğru olmaz. Bence 1 saatten fazla dayanıyordur robotlar tabii yaptığı işe göre değişir bu 

Bir cinayet işleniyorsa tek suçlu katil değildir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    JpnTr bunu yazdı
    baron_27 bunu yazdı

akülü iş makineleri ile bunlardaki pil teknolojisi farklı o yüzden böyle hesaplamak pek doğru olmaz. Bence 1 saatten fazla dayanıyordur robotlar tabii yaptığı işe göre değişir bu 

Ben du bu konudan bahsetmeye çalıştım. Şayet sirk robotu değilseler bir işe yaramalı :)

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spynter
    spynter's avatar
    Erkek

Ürkütücü

Indie Game Developer. Son oyunum; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SpektraGames.RealCarParkingParkingMaster
Toplam Hit: 7375 Toplam Mesaj: 68
dynamics boston