Break Dans Yapan Bilgisi Olan Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    netsonic
    netsonic's avatar
    Erkek
    ayrıntılı ve bilgilendirici yazılarından dolayı teşekkurler dostum...

öncelikli amacım kız konusu diil...break dance yapmadan da işini bilene kızlar geliyo yani benim amacım tamamen sewdigim ve zevk aldıgım için...

mark garcia nın videosunu indirdim adım adım ogretıyo bişeyler...ona calısıyorum ewde kendi çapımda...dediğin gibi break dance kapışmaları yani battle deniyo sanırım onları falan izliyom...tahrik ediyo gercekten izlemek bile...i love this game..

dediğin gibi onemli olan denge...denge olayını çözmem gerekiyo acil şekilde...bunun öğretici güzel ve akılcı bi yolu var mı??? denge olayına hakim olabılmek için bu aralar salonda çoğu zaman karın ve bacak çalışıyorum...

ben istanbuldayım...eğer elinde öğrenmeyi,teknikleri kolaylaştırcak cd falan varsa çok iyi olur...(tüm masraflar benden tabiki
    )

icq varsa ordan konuşabılırz bı ara...benimki:85165968

ok saol gorusmek uzere...

..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    netsonic
    netsonic's avatar
    Erkek
    bu arada sen hangi türünü sorusuyosun demişsin...
    power hareketlerini yapmak için bu işe baya bi zaman ayırmak gerekiyo sanırım o yuzden o kadar aşmış hareketlerde gözüm yok...

ama senin daha ii bildigin gibi daha light hareketlerden de cok artistik olanları var....

mesela swipes ve double leg swipes,kounun uzerınde donme gibi...bunları yapabılmek bıle yeter...bunlar da cok kolay deıl zaten...

mark garcia nın videodan 2 haftadır swipes calısıyorum...olayı cozmek uzereyım...ama o kadar da kolay diil calısmam gerek daha...

ewin salonunun ortasında sehpayı çekip calısıyorum...bi gün bi kaç vazo kıracam ewde veya baska bişi....o zaman ogrenmiş olcam sanırım

..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    Baskenthack güzel anlatmış gerçekten tebrik ediyorum body yapanlar yada şişmanlar falan dahazor yapar bu işi götünü kaldırıp dengede durmaları zor oluyor çünkü...Taksimde çok sık parti olur aralarına katılman zor ama arkadaş grubunla gidip katılırsın belki herkez senle aynı zevki paylaşıcak diyede bişi yok tabiki tolgahan ın falan dans kurslarında vardı hiphop öğretiyorlardı ama para verip öğrenilcek bişi değil kendinde öğrenirsin çabayla bir arkadaşta dikkatli ol sen sokağa çıkarken annenin uyardığı çocuklar falan yazmışta bi anlam veremedim ezikmidir acaba

Kurtlar tasma takmaz....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    netsonic
    netsonic's avatar
    Erkek
    THuNDeR__ bunu yazdı:
    ----------------------------- bir arkadaşta dikkatli ol sen sokağa çıkarken annenin uyardığı çocuklar falan yazmışta bi anlam veremedim ezikmidir acaba
    -----------------------------

cevap verme gereği duymadım ama madem sen soyledin senin düşündüğün gibi biri olsa gerek...
    herkesin bi yarası var şu dünyada

herneyse konudan sapmayalım...sana da teşekkur ettim goruslerin için...

..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baskenthack
    baskenthack's avatar
    Erkek
    selam netsonıc,iyiaksamlar.
    yanıtların guzeldi.ayrıca bana katılımda bulunan arkadasada tesekkuredıyorum buradan.

şimdi asırı sekılde bady yapmış bır vucuttakı kasları gercekten gevsetmek ve breakdancea uydurmak bır haylı zor.ama senınkı sanırım zevk amaclı olacal.yanı grup kurmak yarısmalara(baddle)katılmak için degıl demi?
    anlattıgına gore bunlar cıkıyodda...tamam senın yapacagın az daha geniş bır alanda calısmak.
    mesela eskı bır depo yada bır park alanında.
    1-hafta sonları yada bos vaktın oldugunde al kendıne bı kucuk teyp koy bıtanede kendını rahat ettırecek hareketlı muzık o sekılde bı alanda calıs.park olabılır yada zemını guzel bır kaldırım parcası.heryer olur.
    ankarada beledıyenın genclere actıgı parklar bıle var.oralarda sadece danscılar dans eder ve oturur mesela.
    istanbuldada bır suru yer vardır.
    ankara bu konuda az daha onde tabıkı.cunkı beledıye kapsamında ılerler bu işler.yanı istanbul beledıyesı genclerıne sahıp cıkmıyor.bız ıstanbulda bunu gorduk.ıyı dans edenler var ama ımkanları yok.bız azcık daha sanslıyız ankaralı gencler olarak.
    -----------------------------------------
    2-dunyanın en ıyı danscısıda Hollanda kokenlı ABDlı Benny dır.bulabılsen onun cd lerınden calıs.ankarada 2 kişide vardı bu benyynın ogretıcı kasetlerı.bende cok var cd hatta Bennyde var ama ogretıcı cd yada vıdeo degıller.bızımkıler hep battle kapısmaları.
    en cokta bugı var bende.benım dalım o cünki.

sen ne yap bılıyormusun ılk once evde calısmayı bırak alanını genıslet.cunkı dans ozgurluktur zaten sınırların olmamalı yanı kendını sınırlama.genıs alanlara gıt.
    evde etrafa carpmamak için dıkatlı olacaksındır cunkı.ve belkı bu hareketlerını kısıtlayacagı için en genıs alanda bıle bu yusden hareket sıkıntısı cekeceksın.sankı yıne elını kolunu vuracakmıssın hissi kaplar içini ve hareketlerın verımlı olmaz.ıyı ogrenemessın kardes.en onemlısı alanın genıs olacak.oranı buranı vurma carpma korkun olmayacak bu en temel konulardan bırısı.
    dar alan olmayacak.oki?

bırde buyukcamıalardan korkma dans konusunda.
    kımse dans edemıyorsun dıye kızmaz sana yada horlamaz.enazından ankarada busekılde.
    hiç hareketın olmasın onemlı degıl.sen gıt partılere kapısmalara.cık aralarına kendınce ogrendıklerını yap.eger etrafındakıler gercekten ıyı danscıysa sana yardımcı olurlar.bu alemde kımse yenılerle dalga gecmez horgormez.sadece ıyıler kapısır..

bu aklına takılmasın dıye yazdım.
    mesela bende powerla basladım.ama bır zaman sonra bırı geldı(ıyı bır danscı)sen kendını harcayacaksın dedi.
    breekdanceı basaracaksın ama power senın dalın degıl dedi.bende bıraktım iyi yaptıgıma ınandıgıma dondum.
    bak unutma iyi bır grupta her daldan kişi olmalı...
    yanı powerı ıyı yapan 2-3 kişi sarttır.
    bırtanede bayanın olması gerekır grupta en az.(ankaradakı gruplarda bayanda olur kesınlıkle.

bu alem acayıp yaaa.))
    power
    teckno
    style
    grafıtı atanlar
    elektro bougi
    sende bırısını mutlaka basarırsın...
    ICQ yok emaılım var.oradan yazarsan sevınırım.
    ayrıca buyuk yarısmalardan kapısmalardanda haberdar ederım seni.
    biz artık katılmıyoruz bıraktık ama halen buyuk dans kıtlelerını elımızde tutarız.partıler duzenlerız mesela jurılık yaparız vb....
    gorusuruz....

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    netsonic
    netsonic's avatar
    Erkek
    cevapların ıcın tekrar tesekkur...
    anlattıklarınla benim dusunduklerimi ve yaptıklarımı karsılastırırsan dogru yolda oldugum kesin....The way i am

fakat ewde salonda calısmaya dewam etmeye mecburum cunku istanbulda pek oyle imkan yok..

hoşçakal şimdilik

..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    takla_atan_imam
    takla_atan_imam's avatar
    Erkek
    break dance dedigin nedirki ben damda takla atmis adamim:)

Girmeden tefrika bir millete, dusman giremez.Toplu vurdukca yurekler, onu top sindiremez.Enbiya yurdu bu toprak suheda burcu bu yer, Bir yikik turbesinin ustune Mevlana titrer.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    Baskenthack gerçekten güzel anlatmışın tekrardan tebrik ediyorum :)) bi kaç yavşak diecem artık soru soruyoz cevap vermiyor yada git partilere diip savıyor başından uyuz oluyom böle kıl adamlara ayrıyetten alçakgönüllülüğün içinde seni tebrik ediyorum elindeki cd leri bana yollayabilirmisin kargo parasını cd çoğaltma parasını falan ben çekerim şimdiden saol...Birde icq numaran olsa daha iyi olurdu ama :)

Kurtlar tasma takmaz....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    netsonic
    netsonic's avatar
    Erkek
    ewt bende o yuzden ozellıkle tesekkur ettim başkenthack"e ...

2 hareket ogrenen artis artis konusuyo...

..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baskenthack
    baskenthack's avatar
    Erkek
    THuNDeR__ bunu yazdı:
    Baskenthack gerçekten güzel anlatmışın tekrardan tebrik ediyorum :)) bi kaç yavşak diecem artık soru soruyoz cevap vermiyor yada git partilere diip savıyor başından uyuz oluyom böle kıl adamlara ayrıyetten alçakgönüllülüğün içinde seni tebrik ediyorum elindeki cd leri bana yollayabilirmisin kargo parasını cd çoğaltma parasını falan ben çekerim şimdiden saol...Birde icq numaran olsa daha iyi olurdu ama :)

THunder rıca ederım.yardımım olabılırse ne mutlu bana gercekten..
    ya kımseyı elestırmem ama sana katılıyorum.basından savmak herzaman ben bıleyım demek bızım alemde olmaz kardeş.yanlıs olur daha dogrusu.ve hiç korkma endısen olmasıl gercek bır danscı buna gonul bırısı hava yapmaz.
    sen sanıyormusunkı her kıyafetını alan uzerınde tasıyan danscıdır.
    bak cevrene biara dıyorum sana.ıyı bak hemde.en ıyı danscılar kendını bellı etmezler.kesınlıkle.
    numara yapar alcaktan alır endını ,dansı ogretırken senınle kötu harekette yapar,sevıyene ınerler yanı..bızlrın gıttıgı yerlerde bu olur hep.ve ankara sureklı ıyıdır bu konuda.(gercı gecen yıl bursalılara ve adanalılara yenıldık yarısmada ankara olarak))
    ama adana grubunun ve bursalıların dısco ve grup sahıplerı ankaralıdır hep.yanı bır tasınma var.kültur tasınması ıyı yonde.boynuz kulagı gectı yanı.buda bızı cok memnun ettı baskentlıler olarak...

ve bılgı saklamak,buyuk olarak kalmak yok bızım işte.herzaman yetiştireceksın.yanı sen eskıdıgınde devrını kapattıgında senın yetiştırdıgın elemanarla gurur duyacaksın.yıne adın kalıcak yanı o alemde sen olmasanda.

ya chatmiş ICQ mus felan hiç kullanmadım denebılır.ilgim yok ama bak lazım oldu.ama emaıl atarsan sureklı ynt gelır.yanı saatlerını nete veren bırıyım ben))))
    cd ve vıdeo işine gelınce elımden gelenı yparım.bende olmayan larıda bulmaya calısırım sana.
    oyle cokta pahalıya gelecegını sanmam.ankarada artık pahalı degıl butur yayınlar.ankara gencının %60 lık bır kesımı zaten bu işlerde.dans vb......
    artık breakdancea baslama yası 9 lara kadar indi ankarada...
    buralarda cok basıt yanı bulunamayan cd lerı bulmek felan.yeterkı cevre olsun azcık gerısı sorun olmaz..

sen bana emaıl yolla ozaman
    baskenthack@superposta.com

Toplam Hit: 8343 Toplam Mesaj: 35