Browser Tercihiniz Nedir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Dahili engelleyici bazı sitelerde ve youtube da falan s*çıyor. Onu iptal edip ublock yükledim. tavsiye ederim.

Her gün formattan ziyade çift işletim sistemi kullanıyorum. Birinde yaptığım ayarı diğerine de aktarsın istiyroum chromeun yaptığı gibi. Çok şey mi istiyorum :D

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Bu biraz alışkanlık meselesi. Ben yıllardır Firefox ile birlikte demirbaş 5-6 (LastPass, ublock, user-agent, video downloadHelper, greasemonkey...) eklenti kullanıyorum.

Opera da mevcut, onuda çok seviyorum ve geyet kullanışlı ama firefox default browserim, alıştım bir kere.

chrome bir şirkete ait olduğu (google) için sevemedim, arka planda neler çeviriyor belli değil, zaten google yeterince takip ediyor, browser eksik kalsın.

cukurova tarafından 08/Oca/21 17:59 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı

Chrome daha çok kasıyor bir kaç eklenti kurduğun zaman dahada kasıyor

shift + esc tuşuna basıp en fazla hangi sekme ram kullanıyorsa onları sonlandırmak çözüm olabiliyor.

youtube kanal engelleme eklentisi operada çalışsa operaya gecicem chrome dan bıktım :D

hangi eklenti o ?

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLYSeRo
    HoLYSeRo's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı

shift + esc tuşuna basıp en fazla hangi sekme ram kullanıyorsa onları sonlandırmak çözüm olabiliyor.

youtube kanal engelleme eklentisi operada çalışsa operaya gecicem chrome dan bıktım :D

https://chrome.google.com/webstore/detail/df-tube-distraction-free/mjdepdfccjgcndkmemponafgioodelna
    youtube için ben bunu kullanıyorum hocam öneri falan gelmiyor saçma sapan yerlere gidip rehin kalmıyorum bu karanlık kuyuda bayağı işlevli.
    operada ''videoblocker'' kullanılıyordu sanırım onunla kanal engelleyebilirsin.

ben edgeye geçtikten sonra aşırı memnunum hız konusunda , içe aktarma vs de var chrome eklentilerinin hepsinide kullanabılıyorsunuz.

https://open.spotify.com/playlist/23XNoEDF9D23pojmlqnUWV?si=BiCIFFwARDW4egNxtWCSNw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Yıllardır Opera.

Chrome, Google'a ait olduğu için bir o alanda eksik kalsın istedim hayatımızda. Ayrıca tekelleşmesin mümkünse yoksa piyasada kuralları kendine göre belirliyor. 

O nedenle çeşitlilik güzeldir. Eklenti kısmına gelince Opera'ya Chorome eklentilerini yükleme şeysi var onunla da birkaç eklentiyi ekliyorum.

Arada sırada Firefox kullanırım.

Hayatım web geliştirmeyle geçiyor neredeyse ama gel gör ki Chrome yüklü bile değil çalıştığım bilgisayarlarda.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Firefox kullanan bir tek ben varım galiba :) Senelerdir vazgeçemedim. Noscript eklentisi çok iyi diğer tarayıcılardaki alternatiflerine baktım hiçbirini beğenmedim. Antivirüs kullanmadığım için noscript şart gibi.

Format olayına niye o kadar takılıyorsunuz ben format atarken yedek falan almadan her şeyimi eski haline getiriyorum. Masaüstü, belgeler vs klasörlerinin hepsi d'ye ayarlı. Tarayıcı profil klasörü de d'de. Formattan sonra klasörleri gösteriyorum olay bitiyor tek bir ayar bile yapmıyorum.

Firefox: Kısayol özelliklerine -p ekleyip çalıştırın profil klasörü ayarlayın. Kısayoldan -p'yi kaldırın.

Opera, chrome: Kısayolun sonuna --user-data-dir=ProfilKlasörYolu ekleyin.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

çok tarayıcı denedim kromun alternatifi malesef yok.

tam gaz devam . pc değiştirince herşeyi getiriyor daha ne olsun

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı
    do_som bunu yazdı

hangi eklenti o ?

Blocktube 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo
    noname bunu yazdı

Safari nasıl windowsta/androidde?  

hem windows da, hem de androidde Safari yok ki...

---
    Chrome a alternarif olsa olsa EDGE olabilir bana göre.

Çünkü sayfa dili otomatik çevirme özelliği sadece bu 2 tarayıcıda var..

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Chrome devtools muptelasi olmadan once bende operaciydim. sonra bir aralar tekrar baktim chromium alt yapisina gecmis gorununu degismis ruhunu kaybetmis diye tekrar gecmedim. Full sync olsa tekrar bakabilirdim.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
Toplam Hit: 4246 Toplam Mesaj: 37
browser chrome opera gx tarayıcı opera