folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Bu Arabalar Arasında Kararsız Kaldım. Tavsiye?

Bu Arabalar Arasında Kararsız Kaldım. Tavsiye?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

Hocular selam,

Geçmiş bayramınız mübarek olsun. 

Kişisel kullanım için aşağıdaki 4 arabadan birini almayı düşünüyorum. Sıfır alacağım, 2.el tavsiyelerine dikkate almıyorum.

Özellikle uzun yolda beni yormayacak, konforlu ve güvenli bişey arıyorum.

1- Hyundai i20 1.4 ELITE 6 ileri otomatik (227K TL) 100 PS- 134nm Torka sahip ama uzun yolda üzer mi, sollama yaparken pasif kalır mı bilmiyorum. Şanzıman konusunda da bir bilgim yok. Fakat aşağıdakilere göre paketlerinin en dolusu + sunruff var. İçimden geçen tercih bu araç yönünde.

2- VW POLO 1.0 Comfortline 7 İleri otomatik (226K TL) 70 PS - 175nm Tork var ama 1 motor olması beni çok ama çook düşündürüyor. Güvenlik ve konfor açısından iyi olacağını düşünüyorum ama 3 silindirli bir motora sahip. Ayrıca sunruff yok. Sanırım start-stop ta yok. 

3- Toyota Corolla 1.5 vision multidrive S otomatik (229K TL) 123 PS - 153nm Tork var ama 3 silindir, ve boş paket. Ayrıca sunruff yine yok. Güvenlik açısından hiç bir fikrim yok. 

4- Seat yeni ibiza 1.0 EcoTSI (231k TL) Poloyla neredeyse herşeyi aynı, 110PS ve 200nm Tork var, motor 3 silindir ve şanzıman aynı. Araç konusunda bir bilgim yok.

Araçların tümü benzinli, açıkcası 3 silindir olayı çok içime sinmiyor. Birde sanayiye - servise çok uğramak istemiyorum. Bakımlarıın zamanı gelmeden yaptıralım, yolumuza devam edelim.  Ayrıca şuan 2.0 HDI partner var, at gibi gidiyor 2 motordan inip 1 motora binince, attan inip eşşeğe binmek gibi olmasını istemiyorum. 

Bütçe maksimum 235k, daha fazla arttırma şansım malesef yok. Özellikle sıfır bir araç almak istiyorum. Yukarıdakilerden hangisini seçeceğime henüz karar veremedim. 

Aydınlatırsanız sevinirim.

cache tarafından 25/Tem/21 04:19 tarihinde düzenlenmiştir

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Wolksvagen (seat) hayatta sevmem el arabası gibi araba hyundai japon taklitçisi safkan corolla var orada corolla nın dünya da sun roof bulamazsın nadirdir yenilerin de varsa bilemem corolla nın yenilerini ben de sevemedim daraltmışlar sanki arka koltuklarını.alırken kazanacağın aracı alman mantıklı olur. 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Ibiza ya da i20. VW o oraya sana boş araba verecek sis farı bile opsiyon düşün yani tipik VW sıkıcılığı. Her şeyi opsiyon yapam millete saplayam.

Corolla da alaşım jant bile yok kapak var o derece boş. Hatta arka camlar bile manueldir ona da bak haha =)

i20 1.4 Mpi atmosferik motor. İbiza 1.0 turbo bence makul. Ha kabalabik
    aileyim çok yük atarım dersen sadece Corolla olur diğerleri ufak kalır.

Şimdi gördüm Polo 1.0MPI motor seçeneği de sunmuş ne kafaya hizmetse artık. Hadi düşük hacim turbo tamam da atmosferik ne be abicim ya kağnı gibi araba olur o.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

2015 Corolla vardı 2 yıl kullandım. Benim Seçimim bu sebeple 3 numara Corolla diyorum... Hem en sorunsuzu hemde 1.5 motor...

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

2019 polo kullanıcısıyım. 1.0 tsi ler 95 hp dir. 70 değil. Start stopu var. Bendeki comfort paket arka frenler kampana :) 3 silindirli olması düşündürmesin  21000 km dir bende sadece bakıma gittim. Çekiş, sollama gibi derdin yok. Yakıt konusunda hyundai ve toyota seni üzer.  ötvleri de yüksek

ayrıca sıfır düşünüyorsun vw de 3-5 daha atar garantiyi 5 seneye uzatırsın olur biter. 

Toyota hernekadar 5 kişilik gibi dursada uzun yokda arka 3 lünün ortasının yolculuk burnundan gelir.

Hyundai hiç kullanmadım bilmiyorum belki güzeldir ama 2.0 hdi motorun yarı performansını bile yakalayamazsın.

Edit ötv demişim mtv olacaktı. Arada neredeyse 1000 lira fark var senelik.

trooper tarafından 25/Tem/21 08:44 tarihinde düzenlenmiştir

ZzZzZzZ...!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Hocam bende 2021 Dream Corolla var. Mart ayında sıfır aldım. 

Diğer araçların nazını yapmakla bitmez. O yüzden düşünmeden Corolla derim. 

Vision biraz boş paket o yüzden ikinci el dream al derim. Hayalet ekran jant dual klima multimedya güzel hissettiriyor. 

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xcorpix
    xcorpix's avatar
    Erkek

toyota 3 silindirli model  lpg uyumlu değil  4 silindirli 132 hp kullandım benzinli sehir içinde 13 litreye cıkıyor ayrıca lpg uyumlu ama performansı 132 hp gibi değil tavsiye etmiyorum  turbo benzin ya da dizel araba al i20 dizeli deli gidiyor 90 hp ama  corolladan fersah fersah performanslı sürüşü keyifli 235 binliraya fabrikasyon lpgli civic alabilirsin  hem piyayası iyi hem şekil araba .

xcorpix tarafından 25/Tem/21 10:06 tarihinde düzenlenmiştir

Oluruna bıraktıkça olmazlara düştü hep yolumuz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    xcorpix bunu yazdı

toyota 3 silindirli model  lpg uyumlu değil  4 silindirli 132 hp kullandım benzinli sehir içinde 13 litreye cıkıyor ayrıca lpg uyumlu ama performansı 132 hp gibi değil tavsiye etmiyorum  turbo benzin ya da dizel araba al i20 dizeli deli gidiyor 90 hp ama  corolladan fersah fersah performanslı sürüşü keyifli 235 binliraya fabrikasyon lpgli civic alabilirsin  hem piyayası iyi hem şekil araba .

1.5 Motor şehir içinde 7-8 litrelerde yakıyor. 1.6 motor alırsan evet 13 litre yakıyor şehir içi. Ben de var ordan biliyorum istersen görüntüsünü de atarım. 

1.5 LPG uyumlu değil kısmı doğru değil taktıranlar var ama çok gerek yok ben düşünmüyorum. Uzun yolda full dolu araç 5.9 yakıyor zaten gerek yok. 

Gelelim performans kısmına atmosferik araçlardan performans bekleyemezsin. Bekliyorsan zaten yanlış yapıyorsun. Turbo dizel kullanan adama toyota veya atmosferik turbosuz araçlar gelmez çok üzülür.

Ben evlendikten sonra aldım işimi görüyor. 170/180 li hızlarda yol tutuşu ve verdiği güven çok çok iyi. 

Toyota yerine 1.5 Clio turbo dizel(tam emin değilim de turboluydu) alacaktım. Ama corollanın verdiği güven hissi sorunsuzluk geçmişi ve 8 airbagiyle tercihim Corolla oldu. 

zeybekustasi tarafından 25/Tem/21 10:43 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek

2020 model clio 1.3 tce cok iyi araba bence dusunulebilir ama muadillerinden bi tik fazla yakabilir 

Khan23 tarafından 25/Tem/21 11:00 tarihinde düzenlenmiştir

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    xcorpix bunu yazdı

Bahsettigin civic 2.el sanirim sifiri o fiyata yok diye biliyorum ?

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serseri_1453
    serseri_1453's avatar
    Erkek

kücvük alıcaksan kesinlikle toyota yaris al derim polodan en azından daha guzeldır bu arada partner satma derım o araban bunlardan bırıne bınersen tövbe edersin geri o arabayı almak istersin  yüksek motora ve yüksek iç hacme alışmış kişiler kesinlikle kücül arabaya binemiyor binse bile satıp gerı eskısınden yada onun yenısını alıyor Hyundai i20  bu arabanın yenısı cok güzel ben olsam bunu alırdım corolla ayrı zevktir ama az dolusunu al derim bütceyi zorlayabiliyorsan...

Toplam Hit: 5457 Toplam Mesaj: 56
araç önerisi