folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Bu Arabalar Arasında Kararsız Kaldım. Tavsiye?

Bu Arabalar Arasında Kararsız Kaldım. Tavsiye?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kahramann
    Kahramann's avatar
    Erkek

hocam leon da bakabilirsin bunlar vergi dilimine girmeyen boş paket leonlar. galericiler tarafından 230 bin belkide daha azına toplandı bu ay yetkili satıcılardan.

boş paket olduguna bakma seatlar diğer arabalara göre doludur.  saydıgın hyundai polo ve ibiza ya çok güzel bir alternatif bence mutlaka düşün. param olsa ben alıcam :D

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-pro-king-motors-yeni-seat-leon-2021-model-sifir-km-934125520/detay

---şimdi dikkat ettim. galiba otomatik bakıyorsun. o zaman bunu ele ama burada dursun yine belki başkalarına fikir olur.

Kahramann tarafından 25/Tem/21 11:39 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

Hocam 1.3 turbo otomatik dacia duster bu sene gelecek değerlendirmeni isterim.

Bende 2021 model dacia duster 1.0 turbo gazlı var. 1.4 egea atmosferik kullanırdım öncesinde, duster daha performanslı.

Şimdiki aklım olsa 1.3 alırdım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    esinti bunu yazdı

Hocam 1.3 turbo otomatik dacia duster bu sene gelecek değerlendirmeni isterim.

Bende 2021 model dacia duster 1.0 turbo gazlı var. 1.4 egea atmosferik kullanırdım öncesinde, duster daha performanslı.

Şimdiki aklım olsa 1.3 alırdım.

Egea 1.4 çok kötü bir motor. Hiç o kadar gitmeyen bir motor görmedim.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

ibiza, polo ve i20 göt kadar. Solo gidiyorsan 3ünden ibiza al. Aile varsa corolla.

i20 değil hyundai'nin tillahı gelse o para etmez amk.

polo desen 70 beygir 1.0 motor ve boş araba.

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xcorpix
    xcorpix's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    xcorpix bunu yazdı

toyota 3 silindirli model  lpg uyumlu değil  4 silindirli 132 hp kullandım benzinli sehir içinde 13 litreye cıkıyor ayrıca lpg uyumlu ama performansı 132 hp gibi değil tavsiye etmiyorum  turbo benzin ya da dizel araba al i20 dizeli deli gidiyor 90 hp ama  corolladan fersah fersah performanslı sürüşü keyifli 235 binliraya fabrikasyon lpgli civic alabilirsin  hem piyayası iyi hem şekil araba .

Bahsettigin civic 2.el sanirim sifiri o fiyata yok diye biliyorum ?

evet 2. el sıfır yok o fiyata bu verilen araçlar içinde en çok prim yapan ve yapacak olan da odur  onun dısında  toyota için lpg uyumlu değil dedim  uyumlu ama tam verimli değil demek daha doğrusu  2020 model kullanıcıları lpg uyumlu diyerek baslık açarak  3 silindirlinin piyasasını bayağı kötü anlamda etkiliyor  50 den fazla araç alıp satmış biri olarak tekrar söylüyorum kesinlikle civic  fabrikasyon lpg olması büyük avantaj normal benzinli civic e göre 40 parçası  lpg için güçlendirilmiş olarak geliyor.

xcorpix tarafından 25/Tem/21 12:42 tarihinde düzenlenmiştir

Oluruna bıraktıkça olmazlara düştü hep yolumuz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    xcorpix bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı
    xcorpix bunu yazdı

toyota 3 silindirli model  lpg uyumlu değil  4 silindirli 132 hp kullandım benzinli sehir içinde 13 litreye cıkıyor ayrıca lpg uyumlu ama performansı 132 hp gibi değil tavsiye etmiyorum  turbo benzin ya da dizel araba al i20 dizeli deli gidiyor 90 hp ama  corolladan fersah fersah performanslı sürüşü keyifli 235 binliraya fabrikasyon lpgli civic alabilirsin  hem piyayası iyi hem şekil araba .

Bahsettigin civic 2.el sanirim sifiri o fiyata yok diye biliyorum ?

evet 2. el sıfır yok o fiyata bu verilen araçlar içinde en çok prim yapan ve yapacak olan da odur  onun dısında  toyota için lpg uyumlu değil dedim  uyumlu ama tam verimli değil demek daha doğrusu  2020 model kullanıcıları lpg uyumlu diyerek baslık açarak  3 silindirlinin piyasasını bayağı kötü anlamda etkiliyor  50 den fazla araç alıp satmış biri olarak tekrar söylüyorum kesinlikle civic  fabrikasyon lpg olması büyük avantaj normal benzinli civic e göre 40 parçası  lpg için güçlendirilmiş olarak geliyor.

Hocam yanlış anlamayın ama toyota tarafını pek bilmiyorsunuz sanırım. Lpg olmuyor demedim verimli değil dedim diyorsunuz da öyle bi şey yok :) Neye göre verimli değil mesela :)

1.5 motor 1.6 kadar tabiki iyi değil ama ortalama yakıtı çok daha düşük.

Piyasası yok dediniz ama ilk 6 ayda en çok satılan sedan araç Corolla 1.5 tir. 1.6 Alıp sıfır motora Lpg takıp onun problemleriyle uğraşmaya gerek yok.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

Toyota> polo/ibiza(bagaj yok arabada 3 silindire takilma bakimi yaptir yuzbin git toyota da ayni)

Hyundai hakkinda birsey diyemeyecegim getz kullanmistim birtek .ama parcalarinda segment vs var diye taksiciler cok kullaniyor

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

Hocalar aydınlatıcı yorumlar için teşekkür ederim, şimdi bendeki partner 2003 model ticari. Partikül filtresini iptal ettirdik, 2200-2500 devir arası 4. viteste bile o güçlü torku hissettiriyor. Fakat uzun yolda çok rüzgar yiyor 120den sonra araba yerinde durmuyor. rüzgar yoksa 160-170 devam. 

Sık sık uzun yola gidiyorum bu araba beni çok yoruyor. Şöyle pozantı otobanına gittiğimde yapıştırabileceğim tıkanıp kalmayacak, abi ben gitmiyorum demeyecek bişey arıyorum aslında. 

Atmosferik ve Benzin turbo motorlar konusunda bilgim yok. Bugüne kadar hep Turbo dizel kullandım. Jeneratörlerimiz bile turbodizel :)

Bu yazdıklarıma göre bir seçim yapmak istersek, sizce ne olurdu? Özellikle yol tutuşu olarak.

Not yakıt, mtv sorun değil. Partnerin 1200 mtv,1800 sigorta(şirkete aldığım için), km/50krş yakıyor.

cache tarafından 25/Tem/21 17:15 tarihinde düzenlenmiştir

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    cache bunu yazdı

Hocalar aydınlatıcı yorumlar için teşekkür ederim, şimdi bendeki partner 2003 model ticari. Partikül filtresini iptal ettirdik, 2200-2500 devir arası 4. viteste bile o güçlü torku hissettiriyor. Fakat uzun yolda çok rüzgar yiyor 120den sonra araba yerinde durmuyor. rüzgar yoksa 160-170 devam. 

Sık sık uzun yola gidiyorum bu araba beni çok yoruyor. Şöyle pozantı otobanına gittiğimde yapıştırabileceğim tıkanıp kalmayacak, abi ben gitmiyorum demeyecek bişey arıyorum aslında. 

Atmosferik ve Benzin turbo motorlar konusunda bilgim yok. Bugüne kadar hep Turbo dizel kullandım. Jeneratörlerimiz bile turbodizel :)

Bu yazdıklarıma göre bir seçim yapmak istersek, sizce ne olurdu? Özellikle yol tutuşu olarak.

Not yakıt, mtv sorun değil. Partnerin 1200 mtv,1800 sigorta(şirkete aldığım için), km/50krş yakıyor.

O fiyatlara yol arabası istiyorsan egea biraz daha çıkarsan megane

Megane 1.3tce yada 1.5 dci egea 1.3 ya da daha güzeli 1.6 multijet benzinli si çok kötü

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

4 silindir bir araçtan şaşma derim. 

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
Toplam Hit: 5528 Toplam Mesaj: 56
araç önerisi