folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bu Arıza Tahminen Kaça Mal Olur?

Bu Arıza Tahminen Kaça Mal Olur?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Bugün doğum günümdü, dört kişi ve iki yüz kilo kadar yükle yola çıktık, yol eğimliydi tırmanıyorduk araçta devir saati yok dijital gösterge sadece hızı ve benzin durumunu gösteriyor, müzik de bayağa açıktı motorun bağırmasına aldırmadan bastım gaza tırmanırken 140 ı gördük ve olan oldu. 2000 model turbo twingo aracımın motoru patladı; "güm güm güm" tüfekle ateş eder gibi ses çıkardı ve resmen patladı, pistonlar dışarı fırlamış, güç bela emniyet şeridine geçtik, ince bembeyaz pis bir duman çıkarıyordu yangın söndürücüyü bitirene kadar sıktım, kaput dışa doğru eğimli şekilde yamulmuş, üç tane delik var ve açılmıyordu, çekici ile oto sanayiye bıraktık. Moralim çok bozuktu para konusunu hiç konuşmadım yapın öderiz dedim çıktım a.q. şimdi de adamın telefonu cevap vermiyor içime bir kurt düştü astarı yüzünü geçer mi bir kaç yerden fiyat alsaydım da öyle mi yapın deseydim :( mutlaka konuya vakıf arkadaşlar vardır, öyle bir efelik ettik yapın öderiz dedik de; bu tip bir tamir tahminen kaça mal olur?

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

hoca geçmiş olsun.. sağlam bi fiyat çıkaracağı kesin.. sıkı pazarlığa yatmaya çalış bence :)

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

fiyat çıkartmasını iste senin için uygun değilse git arabanı anlaştığın yerde yaptır. illa orada yatırma gibi zorunluluğun yok. 20-30 lira ver araca sahip çıktıkları için gerisini anlaştığın yer halleder.

edit: geçmiş olsun. bende  kaza yapmıştım çekicinin götürdüğü yerden aldım arabayı başka bi yere götürdüm 20 lira verdim ilk götürdüğüm yere. araçda işlem yapılmadan git bir an önce ne yapıyosan yap. işlem yapılırsa tuzlu fiyat çıkartırlar.

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BiUyeOlamadim
    BiUyeOlamadim's avatar
    Erkek

Motor bloğu çatlamış, sibopları karıştırmış, krank mili yamulmuş, gömlekler çatlamış, piston dirseklerinde çatlama-kırılma olmuş, contalar yanmış olabilir. Tahminim ya çıkma ya da sıfır bir motor parasına mal olabilir.Yazdıklarım, daha önce başıma gelmiş ya da görmüş olduğum arızalara dayanaraktan bulunduğum tahminlerdir.

Geçmiş olsun.

The tip of the tongue taking a trip of three steps down the palate to tap, at three, on the teeth. Lo. Lee. Ta.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek
    3 bin tl masraf tutar
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

BiUyeOlamadim bunu yazdı:
    -----------------------------

Motor bloğu çatlamış, sibopları karıştırmış, krank mili yamulmuş, gömlekler çatlamış, piston dirseklerinde çatlama-kırılma olmuş, contalar yanmış olabilir. Tahminim ya çıkma ya da sıfır bir motor parasına mal olabilir.Yazdıklarım, daha önce başıma gelmiş ya da görmüş olduğum arızalara dayanaraktan bulunduğum tahminlerdir.

Geçmiş olsun.

:( galiba sıçtım.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spermen08
    spermen08's avatar
    Erkek

unutamıcan bi doğum günü olmş cidden geçmiş olsun..

"__"
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

3000-5000 arası değişir ki yeni motor demekdir buda bence sen kasko ile bişeler çözmeye çalış... yoksa cok pahalıya patlar sana mesela ust kapağı arastır kardesim istersen msnden ekle yardımcı olayım sana daha ucuza yaptırmaya calısırız oneri verebilirim bi ara sanayide calısmıslıgım var

delimiyim ben?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    badass
    badass's avatar
    Erkek

Motor bastan yapilicak, turbo motor,  kaporta boya falan derken onun icindede baska birseyler vardir mutlaka birde yapin demissin valla tam bilemem ancak 5-6 yi bulur gibi geliyor bana. Bazi kemerlerde degismesi gerekebilir. 

bu is masrafli. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeitgeist
    zeitgeist's avatar
    Erkek

hocam doğum günün kutlu olsun. küçük mavi gezegenden bir yıl daha.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

ayhun bunu yazdı:

3000-5000 arası değişir ki yeni motor demekdir buda bence sen kasko ile bişeler çözmeye çalış... yoksa cok pahalıya patlar sana mesela ust kapağı arastır kardesim istersen msnden ekle yardımcı olayım sana daha ucuza yaptırmaya calısırız oneri verebilirim bi ara sanayide calısmıslıgım var

Hocam 3 kaza yaptım bu araçla; son kazadan sonra kasko yenilemedim, ne girecekse komple bana girecek :( Tamirciye ulaşabilidim, sıfır motor fiyatı turbo motor istersem 8 bin lira, normal motor istersem 3400 lira, problem şu ki normal twingolar 820 kilogram, benim aracım 1020 kilogram, turbo olmayan normal motor bu kasayı çeker mi? Hadi çekti diyelim, jantlar da 14,5 geniş jant :( ne bok yiyeceğimi şaşırdım.

Toplam Hit: 3643 Toplam Mesaj: 21