folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Bu Google Ne Büyümüş Yahu!

Bu Google Ne Büyümüş Yahu!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı:
    -----------------------------

Microsoft ve google ı kıyaslamak anlamsız aslında.

bu şey gibi facebook mu büyük yoksa intel mi ? Nası yane?

Microsoft şirket eyw.Windowsu da barındırıyor onada eyw.Google ise internet alanında dünyanın en büyük şirketi.Yani bir yazılım firması dğeil şu bu değil.Google şimdiden bir tarih yazdı.

O yüzden dediğim gibi google kısmına bakarsak daha iyi olur.Google büyük bir firmamı ??Dünyanın en büyük internet şirketi.Yani internette hizmet veren başka bir şirket bu kadar büyük değil.Yahoo portal o google ile baş edemedi farklı bir yere yöneldi.İşlerini iyi yapmaları önemli.

Yaptıkları her işi iyi yapıyorlar.

son cümleye katılmıyorum hocam.sadece kendi yaptıkları ve yapması gerektikleri işi iyi yapıyorlar.oda arama motoru.Evet bu konuda tartısmasız lider,artık marka olmus sokaktaki cahil bile adını duymus.

ama onun dısında her işe el atmaları imajını zedeleyebilir.Güzel ve başarılı projeleri satın alıyorlar burası mantıklı aslında ama tek başarılı örneği youtube su an için. 

bir gtalk msn'e rakip olabildimi?hayır.gitti karizma kim tanıstıgı kıza senin msnin ne yerine gtalkun ne dicek =)

bir google chrome,firefox veya operaya rakip olabildimi? hayır(bence alternatif olabilir sonucta kendileride söylüyor ordan buldak aldık diye) gitti karizma

bir ara mobil sektöre yöneldiler oradada nokia symbian ve windows mobile lider.Orayada el atıp geride kalarak karizmayı cizdirmenin bi anlamı varmı?bence yok 

orkutu satın aldılar,orkut bir facebook'a rakip olabilirmi? hayır.tv dizilerine kadar girmiş facebook,yolda birine sorsan senin orkutun varmı o ne lan der

Amphetamine Logic.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

fenerist07 bunu yazdı:

son cümleye katılmıyorum hocam.sadece kendi yaptıkları ve yapması gerektikleri işi iyi yapıyorlar.oda arama motoru.Evet bu konuda tartısmasız lider,artık marka olmus sokaktaki cahil bile adını duymus.

ama onun dısında her işe el atmaları imajını zedeleyebilir.Güzel ve başarılı projeleri satın alıyorlar burası mantıklı aslında ama tek başarılı örneği youtube su an için. 

bir gtalk msn'e rakip olabildimi?hayır.gitti karizma kim tanıstıgı kıza senin msnin ne yerine gtalkun ne dicek =)

bir google chrome,firefox veya operaya rakip olabildimi? hayır(bence alternatif olabilir sonucta kendileride söylüyor ordan buldak aldık diye) gitti karizma

bir ara mobil sektöre yöneldiler oradada nokia symbian ve windows mobile lider.Orayada el atıp geride kalarak karizmayı cizdirmenin bi anlamı varmı?bence yok 

orkutu satın aldılar,orkut bir facebook'a rakip olabilirmi? hayır.tv dizilerine kadar girmiş facebook,yolda birine sorsan senin orkutun varmı o ne lan der

:) yanılmayın.2008-1975 = > 33 sene eder.Microsoft.Google ? 10 senelik şirket.

Chrome ? bir kaç aylık bile değil.Opera ve firefox ?bir kaç senelik alt yapı.

Chrome çok güçlü bir browser olacak.Google hayranları o akdar fazla ki!!Google kilodu alan adam google browserınıda kullanır.

gmail ! herkezin kullandığı mail.Hotmailde kullanıyorlar fakatgmail tartışılmaz lider.Blogger, youtube söylemiyorum bile.Orkutun reklamını iyi yapsalardı hallolurdu.Orda beceriksiz davrandılar.Google earth ??Google maps ???

ADamlara aramada birşey demiyicem zaten.Arama, haber arama, resim arama, e-kitap arama gibi konulara el attılar.Birde eski gazeteleri arayacaklarmış.Onun gışında gmail, google earth vs.. de tartışılmaz kral.Google talka bakacak olursak bunları yapan google sende o işe gerçekten el attı mı?

Belki microsoftla anlık iletişim konusunda rekabet etmek istemdi belki başka birşey.Fakat istese onda da harikalar yaratırdı.Orkut, üyesi yok diye kötü mü ?Bence facebook la kapışacak boyutta.

chrome vs.. için konuşmak çok erken olur.ADamlar ilk zamanlarda pagerankı yahooya satmak istemişler almadılar.Şimdi yahoo kim google kim! Çok güzel işleri var.ARada çürüklerde çıkacak fakat kafaya taktığı bütün işleri iyi yaparlar.Görürsün chrome ne kadar sğlam olacak :)

5 ay sonra unutmazsam bu konuyu uplarım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

bende su an chrome kullanıyorum zaten =)

ama pazar payı olarak cok gerilerde kalacak chrome..evet kendini cok geliştirecek ama gelde her tab için ayrı process kullandığını anlat genel kullanıcıya.İşten hiç anlamayan ie kullanıyor,biraz daha ilgili olanlar firefox,operaya geciyor.. chrome daha emekleme asamasında.Browser konusunda firefox'unda fanları cok.Ff 3 download rekoru kırdı,kendini app geliştirmeye adamıs insanlar var ff için.kısacası 3-5 ay deil belki 3-5 sene gececek chromun firefoxa kafa tutması için.

Birde piyasadaki microsoft hegemonyasını kırmak cok güç.Windows kullanan bir platformdaysan Msn,Internet explorer,office,outlook,hotmail ayrılmaz bir bütün.Google'da benzer seyler yapmaya calıstı gtalk-gmail-orkut vs vs uyumu gibi ama win kullanan bir platformda bu yemez.Google'ın fanboyları gtalk konusunda cok yetersiz kaldı.Evet Gmail hotmailden daha üstün ama ben misal msn kullanan biri olarak mail geldiğinde anlık olarak görmem avantajdır msn uzerinden.hergün 3-5 kez inbox kontrol edeceğime msndeyken direk görürüm.Ha cesitli yolları vardır tabi ama genel olarak konusuyorum.Depolama anlamında gmail daha agır basabilir ama aktif kullanım olarak hotmail öndedir bence.Söyle özetleyeyim her her gmail hesabı olanın hotmail hesabıda vardır ama her hotmail hesabı olanın gmail hesabı yoktur =)

Amphetamine Logic.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    fenerist07 bunu yazdı:

bende su an chrome kullanıyorum zaten =)

ama pazar payı olarak cok gerilerde kalacak chrome..evet kendini cok geliştirecek ama gelde her tab için ayrı process kullandığını anlat genel kullanıcıya.İşten hiç anlamayan ie kullanıyor,biraz daha ilgili olanlar firefox,operaya geciyor.. chrome daha emekleme asamasında.Browser konusunda firefox'unda fanları cok.Ff 3 download rekoru kırdı,kendini app geliştirmeye adamıs insanlar var ff için.kısacası 3-5 ay deil belki 3-5 sene gececek chromun firefoxa kafa tutması için.

Birde piyasadaki microsoft hegemonyasını kırmak cok güç.Windows kullanan bir platformdaysan Msn,Internet explorer,office,outlook,hotmail ayrılmaz bir bütün.Google'da benzer seyler yapmaya calıstı gtalk-gmail-orkut vs vs uyumu gibi ama win kullanan bir platformda bu yemez.Google'ın fanboyları gtalk konusunda cok yetersiz kaldı.Evet Gmail hotmailden daha üstün ama ben misal msn kullanan biri olarak mail geldiğinde anlık olarak görmem avantajdır msn uzerinden.hergün 3-5 kez inbox kontrol edeceğime msndeyken direk görürüm.Ha cesitli yolları vardır tabi ama genel olarak konusuyorum.Depolama anlamında gmail daha agır basabilir ama aktif kullanım olarak hotmail öndedir bence.Söyle özetleyeyim her her gmail hesabı olanın hotmail hesabıda vardır ama her hotmail hesabı olanın gmail hesabı yoktur =)

5 ay sonra mı uplarım demiştim ??

"Google Chrome 4 Günde Operayı Solladı !" 

Toplam Hit: 4923 Toplam Mesaj: 25