folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder BU KLİMA Alınır Mı ? Klimadan Anlayanlar Yardım İstiyorum

BU KLİMA Alınır Mı ? Klimadan Anlayanlar Yardım İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jargonphp
    jargonphp's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bu klima'nın fiyatı sizce nasıl, klimanın özelliklerinden anlayan arkadaşlar ilgilenebilirse çok memnun olurum.

https://www.a101.com.tr/elektronik/hotpoint-fresh-plus-spiw318a2hp-18000-btu-klima/

“Bâkî kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş”(Gazel-i Baki)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheRunZex
    TheRunZex's avatar
    Erkek

Merhaba hocam , 

Bu cihazı alacağına Hem doğa dostu r410 gaz türüne sahip hem de İnverter olan bir cihaz almanı tavsiye ediyorum.

Bu attığın cihaz r32 gaz türüne sahip ve inverter değil. İnverter cihazlar Daha az elektrik yakıyor.

Yani bu cihaza 3100 vereceksin ama  Bu cihazı alsan LİNK elektrik tasarrufu ile aradaki fiyat farkını kapatır ve uzun yıllar sorunsuz kullanırsın.

Ve doğa için faydalı bir iş yapmış olursunuz :)

edit : Baymak marka cihazları eskiden sevmezdim ama teknolojisini eskiye göre iyileştirip soğutma ve ısıtma olarak türkiyede kaliteli işler yaptıklarını düşünüyorum.

dipnot: 5 yıl Toshiba klima servisinde çalışmışlığım var :)

TheRunZex tarafından 07/Haz/19 18:32 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jargonphp
    jargonphp's avatar
    Erkek
    TheRunZex bunu yazdı

Merhaba hocam , 

Bu cihazı alacağına Hem doğa dostu r410 gaz türüne sahip hem de İnverter olan bir cihaz almanı tavsiye ediyorum.

Bu attığın cihaz r32 gaz türüne sahip ve inverter değil. İnverter cihazlar Daha az elektrik yakıyor.

Yani bu cihaza 3100 vereceksin ama  Bu cihazı alsan LİNK elektrik tasarrufu ile aradaki fiyat farkını kapatır ve uzun yıllar sorunsuz kullanırsın.

edit : Baymak marka cihazları eskiden sevmezdim ama teknolojisini eskiye göre iyileştirip soğutma ve ısıtma olarak türkiyede kaliteli işler yaptıklarını düşünüyorum.

Bu sözünüzden sonra ürünü almaktan vazgeçiyorum o zaman.

Hocam yaz mevsimine giriyoruz ve fiyatlar aşırı derecede artmış görünüyor,  sizce nezaman klima almalıyım ? Bu klima fiyatlarının ucuzladığı dönemler nezaman oluyor ?

Tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz ?

jargonphp tarafından 07/Haz/19 18:53 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    TheRunZex bunu yazdı

Merhaba hocam , 

linkteki ürünü 2 senedir kullanıyorum. gerçekten mükemmel bir klima herşeyiyle. ev 3+1 çok büyük değil lakin buz gibi yapıyor evi.   aldığımdan beri ben de herkese tavsiye ediyorum.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

Baymak 12lik var bende memlunum. elektrikte gece gunduz calistir en fazla 70 lira fark eder

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jargonphp
    jargonphp's avatar
    Erkek
    Enquinx35 bunu yazdı

Baymak 12lik var bende memlunum. elektrikte gece gunduz calistir en fazla 70 lira fark eder

Tüm evi soğutuyor mu ? Klimanın olduğu oda kaç metrekare ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek
    jargonphp bunu yazdı
    Enquinx35 bunu yazdı

o hesap 3 oda bir salon diye yapılmaz.

klimanın olduğu yer önemli hava akışı etkili toplam m2 önemli evin cephesi önemli. baya etken var yani. evi yeterli miktarda soğutsun diyorsan kapı pencere heryer kapalı 18binlik baymak elegant plus 110m2 ye kadar olan bi evi rahatlatacaktır. evi iliklerine kadar hissedeceğin bir sıcaklığa getirmez ama serin serin dolaşacak hale getirebilir. tavsiyem baymak elegant plus. bende kullanıyorum 2 yıldır çiçek gibi. 

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jargonphp
    jargonphp's avatar
    Erkek
    TurkForces bunu yazdı
    jargonphp bunu yazdı
    Enquinx35 bunu yazdı

o hesap 3 oda bir salon diye yapılmaz.

klimanın olduğu yer önemli hava akışı etkili toplam m2 önemli evin cephesi önemli. baya etken var yani. evi yeterli miktarda soğutsun diyorsan kapı pencere heryer kapalı 18binlik baymak elegant plus 110m2 ye kadar olan bi evi rahatlatacaktır. evi iliklerine kadar hissedeceğin bir sıcaklığa getirmez ama serin serin dolaşacak hale getirebilir. tavsiyem baymak elegant plus. bende kullanıyorum 2 yıldır çiçek gibi. 

Hocam hangi dönemlerde klima almak lazım sizce ? Mesela şuanda fiyatlar gerçekten çok yüksek. Hangi dönemlerde indirim oluyor genel olarak ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek
    TheRunZex bunu yazdı

Merhaba hocam , 

hocam r32 gazı ilk defa duydum bi arama yaptım da ilk çıkan sonuç daikinin sitesiydi. orada yazdığına göre r32 r410 a göre üçte biri kadar zararlı diyor. anlamadım.

https://www.daikin.com.tr/Bizden-Size-Detay/1155/Daikin-Yeni-Nesil-Sogutucu-Akiskan-R32-Ile-Iklimlendirme-Sektorunu-Yeniden-Sekillendiriyor

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek
    TheRunZex bunu yazdı

Merhaba hocam , 

Yaptığın bilgilendirme tamamen yanlış. Bilmediğin konularda insanları yanıltma!

Bu klima inverter. Enerji sınıfı a++. R32 gazi r410 dan çok daha çevreci. Sadece yanıcı bir gaz; ancak yanması için belirli bir yoğunluğa sahip olması sebebiyle çok anormal durum olmadıkça yanmaz diye tahmin ediyorum. Keza yeni klima buzdolabı vs ürünlerde bu gaz kullanılıyor. 

Elektrik tüketimi konusunda enerji sınıfına bak. Yukarıdaki yorumu dikkate alma bu cihaz a++ seer ve scop değerlerine bakabilirsin, özetle iyi bir değer. Piyasanın geneli a++, a+++ çok nadir var ancak fiyatları yüksek. 

Cihazın dezavantajı hotpoint türkiye den çekildi. Servisi vestelde ancak ne kadar destek sürer bilemem.

Fiyatı çok makul.

https://www.gizerler.com/urun/hotpoint-spiw318a2-106295-17000-btu-a-inverter-duvar-tipi-klima?gclid=CjwKEAjwlujnBRDl2teOp_veulQSJAC5bHgtAyMFytOAP_sCi_Fczyy0SUp8hGcyUGytRS87U6CivhoCy3fw_wcB

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

hotpoint alma.vestel guzel.flora serisi

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 3338 Toplam Mesaj: 30
klima klima servisi klima tavsiyesi