Bu Virüs Şehir Efsanesi Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabudun
    karabudun's avatar
    Erkek

İlk bilgisayarımdan bu yana kesintisiz her bilgisayarıma mutlaka ilk işim deep freeze kurmaktır.  Tartışmasız en sevdiğim yazılımdır. Deep freeze nin bir antivirüs olmadığını bilgisayar açıkken giren her virüsün her haltı yiyebileceğini ancak resetten sonra her şeyin eski haline döneceğini hatırlatıp gereksiz tartışmaları engelledikten sonra diyeceğim şudur. Net ortamında pek çok kişi resete rağmen deep freeze i aşan virüsler olduğunu söylüyor. Ama bu güne kadar somut olarak işte şu virüs diyeni görmedim. Ağ veya modem üzerinden yapılacak saldırıları bir kenara koyarsak bütününde deep freeze kurulu bir bilgisaya gerçekten kalıcı olarak ulaşabilen bir virüs ismi biliyormusunuz. Veya hiç böyle bir saldırıyla karşılaştınız tesbit edebildinizmi ?

"Bugünden geru divanda, dergahta, bergahta, mecliste ve meydanda Türkçeden başka dil kullanılmayacaktır." KaramanoğluMehmet Bey - 1277 -
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

deep Frezeyi asan exe var bizzat sahit oldum botnet exe si ..

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek

var hocam internet kafedeyken bende çok gördüm. deep freeze kurulu pc bozuluyor

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    celik
    celik's avatar
    Erkek

bu soruna cevap vercek kişi, yazılım konusunda aşmış biri olması lazım..

bence deepfreeze i gecemez, bence gecer gibi sacma yorumlara bakma derim..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    meco
    meco's avatar
    Erkek

deepfreeze nihayetinde bir yazılımdır ve her yazılım gibi bir delik acılabilir birileri tarafından. ama deepfreeze islevi gören donanımlar vardır iste bu donanımları asabilecek bir virüs zor olur gibime geliyor.

PORTABLE programları tercih edin... isletim sistemi sismez, nereye atarsan orada calısır ve en önemlisi serial-key derdinden kurtulursunuz...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maximuss
    maximuss's avatar
    Erkek

meco bunu yazdı:
    -----------------------------

deepfreeze nihayetinde bir yazılımdır ve her yazılım gibi bir delik acılabilir birileri tarafından. ama deepfreeze islevi gören donanımlar vardır iste bu donanımları asabilecek bir virüs zor olur gibime geliyor.

-----------------------------

ps3 u bile madara ettiler bu alemde :)

daha krali varmidir ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

cafede deepfreeze vardı ama virüs yemiştik :W sonra deepfreeze in üstüne bide antivirüs kurduk iyice cılkını çıkardık :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

deepfreeze asilamayacak bir sey olsaydi unfreezer diye program olmazdi.

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Keyr00t
    Keyr00t's avatar
    Erkek

Unfreezlerin çalışma mantığı aşma değil sadece deepfreeze şifresini geçip programın kendisi aracılığıyla devre dışı bırakmaktır.
    Benim bildiğim deepfreeze seçtiğiniz sürücünün imajını alıyor ve her sistem açılışında bunu yeniden yüklüyor.Eğer bir virüs aşmak istiyorsa deepfreezin imaj dosyasına kendisini yerleştirmesi yeterli olacaktır diye düşünüyorum.Zamanında deepfreezle çok uğraştım ama böyle birşey kodlamak aklıma gelmemişti nihayetinde deepfreezin hemen hemen tüm versyonları pasif hale getirilebiliniyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

deepfreez makinenin her açıldıgında hdd bir key atar invisible key atıp senin kullanmış oldugun sistemi sadece fotokobisini çeker yani sen aslında fotokopi işletim sistemi ile çalışırsın makinen resetlenince fotokobi de çöp olur

ama bu sistemi aşan rat + keyloger +botnet kodları public olmasada bazı örnek kodlar mevcut piyasada.

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Mevzu enteresan evet...

Fakat, kafede, deepfreeze kapalı iken, sistemin sesini kapatan bir virüs ile daha önce karşılaştık...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
Toplam Hit: 3774 Toplam Mesaj: 16