Bu Virüs Şehir Efsanesi Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

geçen yıl bir internet cafe ye kurduğumuz keylogger 2 ay çalışmaya devam etti (bir kaç knight hesabını cebe indirmiştik)

ancak cafe de deepfreeze varken bunu yaptık ya aktif değildi yada o zaman kullandımız keylogger onu geçiyordu emin değilim dikkat etmedim çünki

ama yapılamaz değil. deepfreze varken bile bilgisyarı çoken bir çok kişi var.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

5yıldır internet cafe işindeyim. Son sürümleri bile aşan o kadar çok virüs gördümki. Defalarca makinelere temiz sistem kurmakla sabahladım. Sana kesin ve net cevabım: Deep frezeyi aşan virüsler kesin ve kesinlikle var. Hatta sayısıda oldukça fazla. Buna emin olabilirsin. Kendim defalarca şahit oldum ;)

Cigu bigule :(
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

renegadealien bunu yazdı:
    -----------------------------

Mevzu enteresan evet...

Fakat, kafede, deepfreeze kapalı iken, sistemin sesini kapatan bir virüs ile daha önce karşılaştık...

-----------------------------
    aynı sorunu bende yaşadım denetim masası /yönetimsel /araçlar/ hizmetler/windows ses hizmetini yeniden başlatmam gerekiyordu sorunu ben virüs yerine bütün pclerin imajı alındıgı için farklı ses sürücü versiyonlarının yüklenmesine bulmuştum imaj almak yerine tek tek işletim sistemi kurunca düzelmişti.

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoYSaL
    SoYSaL's avatar
    Erkek

Vardır.

Kasperden nod32 ye hepsi yer

ama sevgilisini gözetlemek isteyen lise öğrencilerine değil

İş yerini kontrol eden kendisini aldatan karısının yazısmalarını izleyen iş adamıveya zenginler

e sağlanır,ortalıkta dolaşmaz.Heralde resmi web sitesi de olmaz.

Ama şunu diyeyim sözle dile getirilmesi yapılması için yetiyor bazı mercilerde...

en güzeli de msnde seninle konuşurken zaman kazanıcam diye kasper ya da nod yukleyen,yüklüyse taramaya başlayan kişiye

senin kaspersky trialdi lisans nosunu tazeledim şu an demektir: ))

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek

son zamanlarda internet cafelerin başına bela olan ağ virüsü deepfreeze'i geçmekte bunun dışında özel yazılan birçok trojan ve botnetlerde özellikle crypter araçlarında deepfreeze'in bazı sürümlerini kırıcı yöntemler gördüm.Deepfreeze zaten ev kullanıcısı için ideal değildir.Deepfreeze'deki amaç internet cafe gibi toplu kullanım yerlerinde sistemleri virüsten ne kadar azda koruyabilmektir.Yani deepfreeze bir çözüm değildir.Şehir efsaneside hiç değildir.Nihayetinde deepfreeze bir yazılımdır her kırılan yazılım gibi deepfreeze'inde bazı açıkları vardır.Birde şu çok komik bazısı deepfreeze kurar hiçbir antivirüs kurmaz.Daha sonra siteleri gezerken trojan bulaşır.Bu trojan'de kullanıcı ne kadar bilgisini girerse o süre içerisinde hepsini alır sende korunduğunu zannedersin.Deepfreeze kullanıyorsanız aktif bir antivirüste kullanmanızda fayda var.

Toplam Hit: 3798 Toplam Mesaj: 16