Bu Zamanda İphone 6/6S Alınır Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    Khan23 bunu yazdı
    Yazilimci bunu yazdı
    Khan23 bunu yazdı

@arkinfes dediğiniz gibi hocam alışan bırakamıyor iphone'u çevremden biliorum :) 

@mkyb eyvallah hocam. bende SE'yi söyledim ama ön kamera 1.2 olduğu için eledik :D 

@tolgasen eyvallah hocam 

Peki bu yavaşlama olayı cidden oluyor mu merak ediyorum iphone kasmaz felan olayı şehir efsanesi mi ? 

Birde 16gb+icloud yeterli midir ? Yoksa 32gb mı alınmalı ? 

Ben hiç android kullanmamış biri olarak nisan ayında samsung note 8 ile androide geçtim :) . Evet Iphone güncellemelerin %90 ında bir nebzede olsa yavaşlıyor. Kaldıki apple ın kendiside kasıtlı olarak yavaşlattıklarını kabul etti. Servis olayı sıfır apple da. Şuan mahalle arasındaki tamirciler apple store daki servislerden çok daha fazla yardımcı olur durumdalar (polemiğe gerek yok bunu bizzat yaşayan biriyim). Apple özellikle bu yavaşlatma olayını kabul ettikten sonra yaptığı zararı satış sonrası desteğini keserek çıkarmaya çalıştığından eski apple servisi varmış gibi hareket etmeyin.

Note 8 i 64 GB aldım. Dedim bu bana yetmez açtım bir 64 te hafıza kartı taktım. Oldu sana 128 GB hafıza. Şayet 16 aldın yetmedi daha sonra telefonu değiştirmek zorundasın bunun başka çözümü yok iphone larda. O yüzden bir defa alırken yüksek al diyecem ama :D onuda 2 yıla kalmadan değiştireceksin zaten.

Şimdi tecrübelerimin dışında 2000 TL ye alacağınız (Xaomi hariç) hiçbir android telefondan iphone 6s ten alacağınız performansı alamazsınız. Bu da bir gerçek. Ne kadar yavaşlasada

Teşekkürler hocam. Ablamın telfonla yapacağı whatsapp'a girmek,fotoğraf çekmek,google drive birde instagram. İphone kendisine yetecektir sanırsam. Ama hala çözemediğim bir şey var neden bu kadar pahalı iphone ? Hadi diyecem servisi çok iyi ama eğer servisi dediğiniz gibi ise ondanda kaynaklanmaz. Özellekileri çok iyi desem oda değil . Sırf adına şekline ve arayüzüne mi bu kadar para isteniyor ve insanlar ödüyor ? 

millet mal çünkü. aslında iphone bu kadar pahalı bir cihaz değil. sadece türkiyede mal insanların söylediği şeyler var. aa ayfon. ooo ayfonu var. masaya koydum mu kızlar bakıyor diye uzar gider.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

iphoneların Plus olanları tasarım olarak tam bir kazma. Çerçeveler yüzünden tablet formunda. 8 Plus alacak olanlar aynı fiyata yurtdışı X kovalasın. 

16 GB alınmaz. En az 32 GB tercih edin. Zaten 16 GB sıfır iphone bulman zor üretimleri durdu. 

Güncelleme ile yavaşlatma evet var. Ben bir SE kullanıcısı olarak iOS 12 final sürümü bekliyorum ondan sonra güncellemeleri kapatacağım. Zaten beni 2 sene daha götürsün yeter. Sonrasında X'lerin fiyatı alınabilir seviyeye düşer.

@Ekerci Masaya iphone koyunca "oo iphone'u var" muhabbeti 4-4S zamanlarında yani 2012 kaldı. Şuanda Android'in amiral gemileriyle iphonelar zaten hemen hemen aynı fiyattalar. 

mkyb tarafından 06/Tem/18 17:27 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    Khan23 bunu yazdı
    Yazilimci bunu yazdı
    Khan23 bunu yazdı

@arkinfes dediğiniz gibi hocam alışan bırakamıyor iphone'u çevremden biliorum :) 

@mkyb eyvallah hocam. bende SE'yi söyledim ama ön kamera 1.2 olduğu için eledik :D 

@tolgasen eyvallah hocam 

Peki bu yavaşlama olayı cidden oluyor mu merak ediyorum iphone kasmaz felan olayı şehir efsanesi mi ? 

Birde 16gb+icloud yeterli midir ? Yoksa 32gb mı alınmalı ? 

Ben hiç android kullanmamış biri olarak nisan ayında samsung note 8 ile androide geçtim :) . Evet Iphone güncellemelerin %90 ında bir nebzede olsa yavaşlıyor. Kaldıki apple ın kendiside kasıtlı olarak yavaşlattıklarını kabul etti. Servis olayı sıfır apple da. Şuan mahalle arasındaki tamirciler apple store daki servislerden çok daha fazla yardımcı olur durumdalar (polemiğe gerek yok bunu bizzat yaşayan biriyim). Apple özellikle bu yavaşlatma olayını kabul ettikten sonra yaptığı zararı satış sonrası desteğini keserek çıkarmaya çalıştığından eski apple servisi varmış gibi hareket etmeyin.

Note 8 i 64 GB aldım. Dedim bu bana yetmez açtım bir 64 te hafıza kartı taktım. Oldu sana 128 GB hafıza. Şayet 16 aldın yetmedi daha sonra telefonu değiştirmek zorundasın bunun başka çözümü yok iphone larda. O yüzden bir defa alırken yüksek al diyecem ama :D onuda 2 yıla kalmadan değiştireceksin zaten.

Şimdi tecrübelerimin dışında 2000 TL ye alacağınız (Xaomi hariç) hiçbir android telefondan iphone 6s ten alacağınız performansı alamazsınız. Bu da bir gerçek. Ne kadar yavaşlasada

Teşekkürler hocam. Ablamın telfonla yapacağı whatsapp'a girmek,fotoğraf çekmek,google drive birde instagram. İphone kendisine yetecektir sanırsam. Ama hala çözemediğim bir şey var neden bu kadar pahalı iphone ? Hadi diyecem servisi çok iyi ama eğer servisi dediğiniz gibi ise ondanda kaynaklanmaz. Özellekileri çok iyi desem oda değil . Sırf adına şekline ve arayüzüne mi bu kadar para isteniyor ve insanlar ödüyor ? 

Evet benimde eskiden tercih sebebim satış sonrası desteği idi. Ama apple bu konuda eski apple kesinlikle değil. Cihazı ücretsiz onarmamak (değiştirmekten bahsetmiyorum) için 1001 dereden su getiriyorlar. Hatta geçen sene başında açılmış case im var. En son 25 Nisan 2017 de mail attılar mühendislik ekibinden cevap dönünce sizi bilgilendireceğiz diye ben iphonu bıraktım hala dönecekler :D . Dileyene gelen maillerin ekran görüntülerini atabilirim :)

Titanyumun gücü adına!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

x sene önceki bir iphone modeline para bayılacağına Xiaomi al geç deyip sessizce gidiyorum konudan :)

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı

x sene önceki bir iphone modeline para bayılacağına Xiaomi al geç deyip sessizce gidiyorum konudan :)

kamerası nasıl:)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek

@kotominekirei hocam bizim arkadaşta 4s var kullanamıyorum diyordu :D helal olsn 3gs'yi kullanabiliyorsanız :D

@mkyb eyvallah hocam 

@mavigozludev hocam ablam büyük telefon istemiyor htc desire 820'den sonra :D bu arada kemarası nasıl xiaomi'nin ?

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kamera önemliyse amiral gemileri haricine bakmayın. Xiaomi falan tırt kamerada. Kamera konusunda en efsaneler şuan Samsung, Huawei ve Nokia'nın amiral gemilerinde.

Cihazın çıkış tarihine takılmayın. Ona bakarsak atıyorum 2009 model BMW, 2018 model Renault arabaları tokatlıyor. 

6S, 6S Plus ve SE 2020 yılı sonuna kadar güncelleme desteği alacak. Yani 2 yıl daha giderleri var. Kaç senelik iphone 5S'leri kullanıyor hala millet. O dönemki rakipleri çöp oldu şuan. Android'te şuan güncelleme işini Xiaomi yapıyor. Adamlar cihazlarıma 5 sene boyunca güncelleme vereceğim diyor. Diğer Android markalarında cihazın yeni modeli çıkınca unutuluyor. Özellikle Samsung güncelleme desteği konusunda en rezalet firma. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seminerist
    Seminerist's avatar
    Erkek

şu konunun altında biri iphone satmaya kalksa hemen satılır : )

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek
    Seminerist bunu yazdı

şu konunun altında biri iphone satmaya kalksa hemen satılır : )

temiz bişeyse kapış kapış gider :) 

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

Bizde anneme 6s 32 gb alacağız 

https://www.r10.net/alisveris-bolumu/1757797-iphone-satislarimiz-baslamistir-boyle-ucuzunu-gormediniz.html

Bu konuyu buraya bırakayım bana kalsa alırdım ama babam alma bunu dedi :D o yüzden hepsiburadadan yada tanıdık bi telefoncudan 6s alıcaz 

Babamda 6 vardı yaklaşık 4 sene bozulmadan kullandı bi batarya değişti aynı anda lg alan amcam 3. Telefonunu değişti :) bunu unutma diyip kaçıyorum

No way out
Toplam Hit: 3349 Toplam Mesaj: 37
iphone iphone telefon telefon