folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Bulgaristan-Ukraynadaki Üniversiteler Ve Türkiye Denkliği

Bulgaristan-Ukraynadaki Üniversiteler Ve Türkiye Denkliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Selam arkadaşlar,

Bulgaristan ya da Ukraydanaki hangi üniversitelerin diplomaları Türkiyede de geçerli, bilgisi olan var mı?

Twitter: @CanKirca
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

SORU:
    Bulgaristan'da herhangi bir üniversiteden alınan diplomanın Türkiye'de denkliği varmı'dır. ? 

CEVAP:
    Bulgaristan Avrupa birliği üyesi olduğundan, herhangi üniversiteden alınan diplomanın Türkiye'de denkliği vardır.

Ancak  Yüksek öğretim kurumu ( Y.Ö.K. ) diplomanın yeterli olup olmadığını tespit etmek isterse seviye tespit sınavına girilmelidir. Sınav başarı ile geçilirse Türkiyede mesleğinizi icra edebileceksiniz.

böle bişey diyo hocam

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

hacı o konuda firmalara falan kanma.Bulgaristanı bilmiyorum ama ukrayna ünileri hakkında hemen hemen herşeyi biliyorum.Ukraynada YÖK ün denklik verdiği 3-4 tane üni var bunun dısında diğerlerinden denklik almak istiyorsan sınava girip o sekilde alman lazım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

ya da en temizi yök ün bi listesi felan yok mu denklik konusunda sürekli güncellenen?

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

u235 bunu yazdı:
    -----------------------------

hacı o konuda firmalara falan kanma.Bulgaristanı bilmiyorum ama ukrayna ünileri hakkında hemen hemen herşeyi biliyorum.Ukraynada YÖK ün denklik verdiği 3-4 tane üni var bunun dısında diğerlerinden denklik almak istiyorsan sınava girip o sekilde alman lazım.

Tıp eğitimi veren okul varmı ? Orada nasıl barınıyoruz ne kadar gider gerekiyor?

"bea"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

ExpirE bunu yazdı:

u235 bunu yazdı:

Tıp eğitimi veren okul varmı ? Orada nasıl barınıyoruz ne kadar gider gerekiyor?

üniversiteden ve şehirlerden fark eder. tıp tan tut aklına gelen her bölümü ukraynada okuyabilirsin.İlk yıl barınma işlemini yurt tercihi ederler firmalar  ukraynada verilen eğitim rusça veya ukraynaca olcuğu için yurttaki  ukraynalı öğrencilerle yada rusyadan gelen öğrencilerle iyi öğrenirsin diye tercih edilir. yurt hemde uygundur. ev kiraları değişiklik gösterebilir şehirine göre. 2 bin dolar yıllık olan bir ünide örneğin ( ukrayna sevastopol) de  yaşam giderlerinde yurt yeme içme karı kız eğlence toplamda 5-6 bin doları bulursun yıllık. Giden arkadaşlar arasında bir diyalog yaşadık. aynen iletiyorum ;

Arap bir öğrenci ukraynaya okumaya geliyor adam aylık 50 dolara geçiniyor ama bizim türkler kızı buldun mu okulu bırakıyor :D

Karar ve giderlerin sana kalmış :) merkezi büyük şehirlere gitmez,üni yıllığını düşünürsen bunlar en fazla 2 bin ila 2,500 dolar dır geriye kalan yemen içmen eğlencendir. (Yurt ücretleri max yıllık 300 dolara yurt var oda çok lüks ve yıllık 80 dolara yurt var oda çok berbat sen hesapla gerisini :)

saygılar.

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

u235 bunu yazdı:

peki hangi üniversiteler bunlar?

Twitter: @CanKirca
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

cankirca bunu yazdı:

u235 bunu yazdı:

peki hangi üniversiteler bunlar?

bu üniler her yıl değişir YÖK her yıl kendi müfredatına uygun ukraynadan 3-4 üni bulur. Bunu YÖK ü arayıp sorman lazım. U235 le bayağı araştırdık :)

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek

sana tavsiyem boşuna gitme derim. Bende senin gibi gitmek istiyodum baya bi araştırdık bizim aile ile. kesin gidicektim yani, sonra bi dekan ile konuştum boşuna gitme dedi çünkü yurtdışında okuyup binlerce diploma denkliği alamayanlar var diyor. bende geri vazgectim tabiki. ha yinede sen bilirsin ben orada okuyacam orada iş bulacam diyosan git. Ab üyeliğiymiş şuymuş buymuş farketmiyor. ancak ekonomisi çok gelişmiş ülkelerde okursan diploman her ülkede geçerli olur(almanya,ingiltere,kanada,isviçre... vb.)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    makedonya üsküp üniversite elektrok elektronik mühendisligi'ne gidicem . denkligide açıklandı yök tarafından

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Beyler orda okuyupda acıkda kalanda cok var arkadasın dediği gibi.Adam serseriliğe gidiyo ne okulu sallıyo en hayatı sallıyo parayı karı kızla yiyo.Rüşvetle şunla bunla sınıf geçiyo.Denkliği alamıyo,hadi aldı diyelim okuldan hiç bir halt kapmadığı için işi beceremiyo çalışamıyo.

Ama sen okulu cok verimli kullanır mesleğini öğrenirsen denkliğin olmasa bile Türkiyede özel sektör sana açıktır.( Tıp bölümünde bazı problemler oluyordu galiba özelde de devletde de )

Toplam Hit: 2930 Toplam Mesaj: 13