folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Büyük Deneye 1 Günden Az Kaldı

Büyük Deneye 1 Günden Az Kaldı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabuCe
    kabuCe's avatar
    Erkek

Deneyi şu sorulara muhtemel cevaplar bulabilmek için yapıyorlar, olayın yaratıcıyla alakası yok, parçacıklar işte, sadece Fizikte yeni bir dönemin başlangıcı olabilir...

Çevirmeye üşendim, ilgilenen birisi el atabilir.

• Is the popular Higgs mechanism for generating elementary particle masses  in the Standard Model  realised in nature? If so, how many Higg bosons  are there, and what are their masses?
    • Will the more precise measurements of the masses of the  quarks continue to be mutually consistent within the Standard Model?
    • Do particles have supersymmetric  ("SUSY") partners?
    • Why are there apparent violations of the symmetry between matter and antimatter ?
    • Are there extra dimensions indicated by theoretical gravitons, as predicted by various models inspired by string theory, and can we "see" them?
    • What is the nature of dark matter and dark energy?
    • Why is gravity so many orders of magnitude weaker than the other three fundamental forces?
    Ayrıca deneyin sonucuyla alakalı  "kesin başaramazlar, yada Tanrı olacaklar, yada evren yok olacak" gibi yorumlar cok sacma, sonucu kestirmek böyle basit olsa milyonluk o yatırıma ne gerek var !

...Orada Olmayan Adam...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Peki Ya Deney Sonucu Minnacık Bir Karadelik Oluşursa Ve Yuttukça Büyüyor ve Dünyayı Ve Güneş Sisteminin Tamanını Yutarsa Ne olacak. :(

Bu Deney Tehlikeli Değilmi yahu. ?

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    brK
    brK's avatar
    Erkek
    Sonn 2 saat 10 dk http://img377.imageshack.us/img377/4554/wow1dh4.jpg
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kivanchh
    kivanchh's avatar
    Erkek
    shockman bunu yazdı:
    -----------------------------

Peki Ya Deney Sonucu Minnacık Bir Karadelik Oluşursa Ve Yuttukça Büyüyor ve Dünyayı Ve Güneş Sisteminin Tamanını Yutarsa Ne olacak. :(

Bu kadar niye kafa yorup stres oluyosunuz yaw.Ben sen biz evimizden şu saatten sonra ne yapabilirzki.Sonuç iyi veya kötü şu saatten sonra ne olursa olur ki bence iyi olucaktır:)

(Forum, Hikaye gibi bölümlerde opsiyonel olarak her yazdığınızın sonuna eklenen yazı)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    la sanki sadece sen ölcen öle bişey olsa bile.. hepimiz ölcez hocam relax,relax :)

kaldı ki boylesi bir deneyin tüm hesaplamalar yapılmadan yapılacağına inanmıyorum bence birşey olmaycak hee ama keşke olsa.. sıkıldım bu hayattanz aten artık mutlu olmak isiyorum amq ! Hee bir de yinede kontrolun baskalarının elınde olması benı rahatsız etmıyor değil...

Troubles'll come & they'll pass
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

kivanchh bunu yazdı:
    shockman bunu yazdı:

Bu kadar niye kafa yorup stres oluyosunuz yaw.Ben sen biz evimizden şu saatten sonra ne yapabilirzki.Sonuç iyi veya kötü şu saatten sonra ne olursa olur ki bence iyi olucaktır:)

Bu Gecey, atlatırsak Sanırım Rahat bir Nefes Alacamda Hani Tv lerde Bir Bahsi Geçmiyor, 2 Saat Kalmış Amma Bişey Yok Hangi Kanalda Görürseniz İlgili Haberi Bilgi verirmisiniz. Eyvah eyvah 2 Saat Kalmış. :(

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

arkadaslar bu gece deney falan yok, geri sayim olan sayfa su an down. ayrica google cache te olan goruntunun ustunde "It is a snapshot of the page as it appeared on 30 Jul 2008 11:26:27 GMT" gecen ayin 30 unda alinmis bir goruntu oldugu yaziyor... ve bir onceki sayfada verilen linkte (cernin basin aciklamasi bugunku) ilk deneyin 10 eylul:)de yapilacagi yaziyor...

cekilmeyeninsan bunu yazdı:
     http://press.web.cern.ch/press/PressReleases/Releases2008/PR06.08E.html

bilginize, bu gecelik heyecan yok.

anca gidersin...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NighT-7
    NighT-7's avatar
    Erkek
    Abizittin bunu yazdı:
    oh banyomu yaptım rahatım :D
    ahahahaaa :D

bilimselden hariç en güzel yorum bu :F

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

umarım böyle birşey gerçekleşir. insanlık belki kurtulur. birazdan yatacağım. zannetmiyorum amacın gerçekleşeceğini.

ha geçen ay tuvalette 2 amca konuşuyor:) bende dinliyordum. şöyle:

ulan elin amerikası rusyası uzaya çıkarken bizimkilerde toprak altında cennet arıyor :)))

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    Hoca verdiğiniz sitede yazanları okudumda yüzeysel olarak söyleyeyim. Bu ay bazı testler başlayacakmış bugün değil 9 Ağustos'ta ilk test yapılacakmış. Ve sonraki haftalarda testler devam edecekmiş. Alet ilk ışını 10 Eylül'de atacakmış. Yani son 2 saat falan değil son 816 saat :D

while (1<2)
Toplam Hit: 19309 Toplam Mesaj: 153