folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Büyük Deneye 1 Günden Az Kaldı

Büyük Deneye 1 Günden Az Kaldı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    Dj_Lethal bunu yazdı:
    -----------------------------

Arkadaslar, dunyayi etkileyebilecek bir sorun cikacagini sanmiyorum. ama cikma ihtimali de var, Cok yuksek elektromanyetik alanin neler yapabilicegini herkes biliyor sanirim. daha onceki bir konuda yazmistim.... Hayirlisi :)

Ama onemli birsey bulunsa bile eminim halka aciklanmaz ;)

ben sana hesaplayayım o çemberin mekezindeki manyetik alanı :D ama önce dolaşan yüklü parçaçıkların sayısını bilmem lazım :D 

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    Karadelik kimseyi korkutmasın. Stephan Hawking "dünyada bir sürü tanecik var onlar delikanlıdır yamuğa gelmezler dengeyi korurlar." diyor.

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Avukat
    haybeci
    haybeci's avatar
    Erkek
    Hoja anlamadım ben bu olayı bana biri dalgaya vurmadan anlatırsa sevineceğim .... Yani bu deney olursa Allah yoktur mu oluyor olay nedir ? Ne teorisini gerçekleştirmeye çalışıyorlar bu deney nedir yani ? Allah yokmudur ? Off kafam karıştı anlatın a.k ?

Dünyada kendi işkence örneklerini sergilememiş ulus ve dönem hemen hemen hiç olmamıştır. Ancak ne insanlar değişmişlerdir ne de olaylar ve sonuçları.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mosquit0
    mosquit0's avatar
    Erkek
    ben bu duş alıyım :|

adaletin bu suçu önleyemiyecek olduğunu düşünüyorsan yargıçda sen ol cellad da
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek
    DkN bunu yazdı:
    Karadelik kimseyi korkutmasın. Stephan Hawking "dünyada bir sürü tanecik var onlar delikanlıdır yamuğa gelmezler dengeyi korurlar." diyor.
    Hocam, karadeliklerden bir aksilik beklemiyoruz zaten :) Uzay-zamanin bukulmesi soz konusu olabilir (Yuksek Elektromanyetik alandan kaynaklanan), boyle bir riskin oldugunu Rus bilim adamlari aciklamisti... Sayet olursa bir suri gizli kalmis askeri sirlar da ortaya cikmak zorunda kalacak... (bkz. Area51)

Shaban Interactive Pro.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek
    wert bunu yazdı:
    Dj_Lethal bunu yazdı:

Arkadaslar, dunyayi etkileyebilecek bir sorun cikacagini sanmiyorum. ama cikma ihtimali de var, Cok yuksek elektromanyetik alanin neler yapabilicegini herkes biliyor sanirim. daha onceki bir konuda yazmistim.... Hayirlisi :)

Ama onemli birsey bulunsa bile eminim halka aciklanmaz ;)

ben sana hesaplayayım o çemberin mekezindeki manyetik alanı :D ama önce dolaşan yüklü parçaçıkların sayısını bilmem lazım :D 

hocam birde parcacik saymaya kalkarsak.... :P Lem harbi heycanlandim ha :) Philadelphia deneyindeki gibi bir sonuc da ortaya cikabilir :)

Shaban Interactive Pro.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    god
    god's avatar
    Erkek

http://static.flickr.com/64/183343768_912658f576_b.jpg

bu bebek nası çalışıyo acaba :J

All is well
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek

Arkadaslar Bu deneyin risklerini ogrenmek isteyenler buradan bakabilirler... Site ingilizcedir...

http://www.nowpublic.com/technology/potential-danger-particle-collider-experiments

burada da risklerden birini ornek veriim:

1. There is a high probability that micro black holes (MBHs) will be produced in the LHC. A reasonable estimation of the probability that theories with (4+d) dimensions are valid could be more than 60%. The CERN study indicates in this case a copious production of MBHs at the LHC. [Ref. 1] One MBH could be produced every second. [Ref. 4 & Ref. 5]

Burada Mini Kara Deliklerin olusma olasiliginin yuksek oldugundan bahsediliyor.. hatta her saniye Bir mini karadelik olusma ihtimali varmis...

Shaban Interactive Pro.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek
    god bunu yazdı:

http://static.flickr.com/64/183343768_912658f576_b.jpg

bu bebek nası çalışıyo acaba :J
    hocam yaraticagi elektromanyetik alani tahmin bile edemiyorum... gordukce, dusundukce heycanlaniyorum yaw :)

Shaban Interactive Pro.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gzx
    Gzx's avatar
    Erkek

hocam ne oluo ne bitio ne yapackalar anladm bi bok a..

buraya göre

http://209.85.135.104/search?q=cache:_07zch_fzBoJ:www.lhcountdown.com/+http://www.lhcountdown.com/&hl=tr&ct=clnk&cd=1&gl=tr&client=firefox-a

9 saat 25 dakka war 

bu saatin sonunda sağ kalmama ihtimalimiz mi war:D

tüm tbt üyeleri seviorm :D

düğer taraftada bi buluşma yapam :D tbt üyeleri bi köşeye toplanalim :D

"açık mı var la" yazdı diye ban yiyen adam !
Toplam Hit: 19310 Toplam Mesaj: 153