folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Buz Dolabı Soğutmuyor - Buz Dolabından Anlayan Müritler?

Buz Dolabı Soğutmuyor - Buz Dolabından Anlayan Müritler?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Hotpoint-Ariston STM 1711 (TK)/HA buz dolabı.

Hacular buz dolabı normal çalışıyordu. Öğrencilik halleri buz dolabı kirli temizledim. Kapatırken fişten çektim başka birşey yapmadım. Süngerle temizledim. Zarar da vermedim. Makinenin fişini taktım. Bir gün geçti ama soğutmadı. Bir forumda 2 gün bekletin demiş beklettim. 1 gün geçti yine soğutmuyor. Temizlemeden önce buz gibi yapıyordu hatta içinde ki ayar yeri 3 te bile olsa soğutuyordu, şimdi saatlerce durmadan çalışıyor ama ayar yeri 5 te olsa bile yine de soğutmuyor. Sanırım hep çalıştığı için de bir problem. Bu içerde ki ayar yeri ne anlama geliyor onu da bilmiyorum. Bir tuş var on/off şeklinde, ilk açtığımda off modunda hafifçe soğutma yaptı. en son çalıştırdığımda on daydı hiççç soğutmadı. Bunun ne işe yaradığını bilmiyorum. Hatta içerde ki seviyenin de ne anlama geldiğini bilmiyorum. Sorun nerde olabilir hacılar.

Ne yapmalıyım hacılar öğrenciyim servisler çok para alıyor :) 

ride or die..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    banneduser bunu yazdı

Hotpoint-Ariston STM 1711 (TK)/HA buz dolabı.

Hacular buz dolabı normal çalışıyordu. Öğrencilik halleri buz dolabı kirli temizledim. Kapatırken fişten çektim başka birşey yapmadım. Süngerle temizledim. Zarar da vermedim. Makinenin fişini taktım. Bir gün geçti ama soğutmadı. Bir forumda 2 gün bekletin demiş beklettim. 1 gün geçti yine soğutmuyor. Temizlemeden önce buz gibi yapıyordu hatta içinde ki ayar yeri 3 te bile olsa soğutuyordu, şimdi saatlerce durmadan çalışıyor ama ayar yeri 5 te olsa bile yine de soğutmuyor. Sanırım hep çalıştığı için de bir problem. Bu içerde ki ayar yeri ne anlama geliyor onu da bilmiyorum. Bir tuş var on/off şeklinde, ilk açtığımda off modunda hafifçe soğutma yaptı. en son çalıştırdığımda on daydı hiççç soğutmadı. Bunun ne işe yaradığını bilmiyorum. Hatta içerde ki seviyenin de ne anlama geldiğini bilmiyorum. Sorun nerde olabilir hacılar.

Ne yapmalıyım hacılar öğrenciyim servisler çok para alıyor :) 

1e getirmeyi dener misin?

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Gazı bitince soğutmaz diye bişey kalmış aklımda. Saçma da olabilir.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    Florenzi bunu yazdı

Gazı bitince soğutmaz diye bişey kalmış aklımda. Saçma da olabilir.

yok yok öyle hocam. Bunların içinde rezalet kokan bir gaz var. İçlerindeki bir pompa sayesinde gazı sıkıştırıp radyatör benzeri bir yapıya salıyorlar. o sırada sıkışan gaz soğuyor filan öyle çalışma prensipleri :D yada o tarz birşeydi :D

Ama senin içini temizlemenle gaz kaçar mı diye sorarsan cevabım -> Hayır asla kaçmaz.

Yapmanı istediğim birşey var. Eğer dolabının arkasından bakabilirim diyorsan Alt bölmeyi bir kokla. Motorun olduğu kısmı. muhtemelen 4 adet vida ile tutturulmuş bir kapak vardır. Onu sök bi kokla bakalım kötü bir koku var mı.

Eğer yoksa sorun motordadır. Gazı sıkıştırmadığı için randıman vermiyordur.

Eğer koku varsa hortumlarından birinde bir kaçak oluşmuştur ve gaz kaçmıştır

2. Durumla ilgili bir olay söz konusu. Eğer gazı kaçtıysa ve bu "REZALET" derecedeki gaz kokusunu almadıysanız bi kulak burun boğaz şart.

Uzun oldu biraz ama kusura bakmayın :D

Ek açıklama --> Bizimde buzdolabının motoru bozulmuştu. 3 hafta oldu yaptıralı ve 500 lira masraf çıkardılar. Sıfır orjinal motor getirip taktılar 1 yılda garanti verdiler motora. Teknik servis olarak Bekoyu çağırdık.

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

bizim üniversite de bi manyak vardı buzdolabı gazı çekiyordu, kafa yapıyormuş. Bu kadar kötü kokan bir meretse nasıl çekiyormuştu acaba. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

hava kanallarına su kaçırdı isen onlar tekrar donup soğutmayı engeller. fişi çekip kapakları açık tutarak birkaç gün bekletirsen sorun çözülür gibi.

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seyhzade
    seyhzade's avatar
    Erkek

2 hafta önce bizim dolap da böyle olmuştu. Açık ama soğutmuyor. Siemens servisi geldi. Baktı. İçindeki fan bozulmuş. Fanı değiştirdi. Tekrar soğutmaya başladı. Not. Dolaptan gram anlamam. 

Önce hayaller ölür sonra insanlar...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

düğmeye bastıysan o durduruyor. buzlar tamamen eriyince tekrar çalışıyor sanırım. ben de buzlar kapağı kırdı diye basmıştım düğmeye . buzlar eriyene dek durdu sonra ne ara tekrar çalıştı bilmiyorum :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=ewWR6GoJElw

http://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/buzdolabi-%C3%87ali%C5%9Eiyor-ama-so%C4%9Eutmuyor.24598/

http://www.hayatkolay.com/hayat/buzdolabim-sogutmuyor-ne-yapabilirim/

fikir verebilir.

Biz de öğrenci iken temizleyelim dedik falan temizledik. Buzlukta baya buz birikmişti çıkartmaya çalıştık olmadı bıçakla kazıyalım dedik faan kazıtık son 1 parça buz kaldı arkadaş bıçağı bi sapladı gaz dışarıya çıtı dolap pert :D Çöp :D  Öğrenciliğime dair en maceralı konu da bu  idi asdlkşfaksjf

dcpromo tarafından 28/Tem/17 10:34 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Soru ile alakalı değil de  dolapla alakalı bir sorum olacaktı yeni konu açmayayım dedim, konu sahibi arkadaş için de konu yukarı çıksın- benim mesajı gören olursa da bildikleri varsa karalasınlar artıkın :)

Arçelik 5840 no-frost buz dolabı var.

Dolap terleme, su damlacıkları yaptırıyor hani terleme dediğim yaz günü soğuk su alırsın dolaptan dışarıda durmaya başlayınca şişenin dışında oluşan durum oluşuyor.

Bu durum sıvı, katı, meyve, sebze hepsinde oluşuyor. İnternette baktım ama bir çözüm bulmadım.

Acaba bunu neyden dolayı yapar? Bunun çözümü nedir?

Şunu da ekleyeyim eski dolabımızda böyle bir durum söz konusu değildi.

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek

muhtemelen buzdolabının termostadı arızalanmış. 1-2-3 konumunu yaptığın düğme. onun değişmesi gerekir gibi duruyor.

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
Toplam Hit: 3336 Toplam Mesaj: 27
buzdolabı