C Öğrenmek?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaZeR
    RaZeR's avatar
    Erkek
    C hakkında çok şey duydum. arkadaşlarım direk C ye geçersem zorlanacağımı söyledi.önce delphi öğrenmem gerekiyormuş.

direk C ye dalsam öğrenmekte zorluk çekermiyim?
    bide C# ile hangi kitapları önerirsiniz?

Dalımızı Kıranın Ağacını Kökten Sökeriz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ubermensch
    ubermensch's avatar
    Erkek
    Valla C ilk programınsa çok zorlanacağın kesin. ben de programlamaya c ile başladım ve hala c öğreniyorum. kaan aslanın bir kitabı a'dan z'ye c klavuzu diye o kitap baya teorik bilgi veriyor fakat pratik açısından çok kötü kitap. ben sana yabancı bi kitap tavsiye edebilirim: c: how to program baya güzel bir kitap eğer temin edebilirsen baya işine yarar kitap hem teorik hem de pratik açısından baya güzel.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    james
    james's avatar
    Erkek
    internetten indirebileceğimiz kaynaklar yok mu
    tabii bedava olacak

kn
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    didi
    didi's avatar
    Dişi
    bizede direk c verildi okulda ama öyle onu ögrenmeden sunu ögrenırsem dıye bır zorlugu yok ubermensch dedıgı kıtap ancak baslangıc olur sana
    bana sorarsan bir http://www.programersheaven.com/ diye bir sayfa var oraya bir gir bak orada birsürü bilgi ve kitap olması gerekti indirebilecigin.birde www.internet.com a gir ordada işe yarar bişeyler bulabilirsin ama inan yok onu bılmeden bunu bılmek dıye bısey yok sen basla kardes sana kolay gelsın bakalım

didi©
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Deer_Skull
    Deer_Skull's avatar
    Erkek
    walla sölediklerine göre ileri sewiyede bi C ciymişim :) bence c netten öğrenilmez.kitap alıp okumaklada öğrenilmez. netten yada kitapdan öğrenicek arkadaşların algoritmasının ve programlama bilgisinin iiyi olması gerekli.
    Tavsiem werin 300-400 millyon C ve Sistem Programcıları derneğine gidin.6 ay C dersi alın ondan sonra kitap takılıcak sewiyeye ulaşırsınız.Hee illla da kitap istiyosan bende başlangıcı dernek kurusucu Kaan Aslan - A'dan Z'ye Ckitabıyla yaptım. Ama kral kitap dennis ritchie-ken thomson ın yazdığı Ansi C'dir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal2
    Criminal2's avatar
    Erkek
    yok arkadaşlar gözünüzde büyütmeyin,,,
    zaten DOS'ta çalışıan C Comp. bile bulmak zor...
    C++'dana başlatyın dil olarak arada çok az fark var.

Öyle uzun zor birşey değil..
    "Başlamak bitirmenin yarısıdır"(Alman Atasözü)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Deer_Skull
    Deer_Skull's avatar
    Erkek
    Criminal2 bunu yazdı:
    -----------------------------
    yok arkadaşlar gözünüzde büyütmeyin.
    Öyle uzun zor birşey değil..
    -----------------------------

Criminal2 sen aşmışsın heralde olayı öle gözüküyo. Ben 6 senedir C öğrenme çabasındayım hala daha öğreniyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal2
    Criminal2's avatar
    Erkek
    Deer_Skull bence konun çözümü ing. ve kaliteli programlama kitapları bulmaktan geçiyor.. çünkü piyasadaki kitapların(tükçe) %70'i(C++ kitapları) C++'dan başka her şeyden biraz katılmış "yamalı bohça" gibi şeyler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acizmendi
    acizmendi's avatar
    Erkek
    Cyi bulan sahir olan dennis ritchienin kitabi ansi c azcik programlama bilgisi olan adam icin ideal hatta superdir uzerine kitap tanimam; cunku cok basit ve genel rogramlama konularina deginilmez bu kitapta. compiler icinse linux derim baska bisey demem cunku diyemem:)

birde ben cyi komple ogrenicem arkadas derseniz c bir omur boyu ogrenilmez. der skull vakasi. o nedenledir ki herkes isine yarayan kadarini ogrenir. criminal2 vakasi.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal2
    Criminal2's avatar
    Erkek
    ya senini gibi bi halt bilmeyipte konuşan kişilere nasıl sinir oluyorum bilemezsin !
    Sin Dil ile, programladığınız işletim sistemini özelliklerini birbirine karıştıryorsunuz !

Özellikler sabit dil değişkendir. Yani siz Assembly da öğrenmeye çalışsanız yine winAPI'ler karşınıza çıkacak...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acizmendi
    acizmendi's avatar
    Erkek
    aferin:)
Toplam Hit: 10095 Toplam Mesaj: 34