Cafede Beyaz Sapkali Hacker Egitim Afisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    akustikelektrik bunu yazdı
    Andrei bunu yazdı
    banneduser bunu yazdı

Ve beyaz hacerlerin maaşı aylık 6-10 arasında ve bunlar en aşağı.

bunu sana kim söylediyse bok yemis.

Hacer ana (exper).

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    Andrei bunu yazdı
    banneduser bunu yazdı

banka tarzında özel büyük şirketlerde eğer senior düzeyinde ise alır bu gün sistem yöneticileri iyi yerlerde mevkisine göre çok daha fazla alanıda var.

ne diyon?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Daniel-Koo bunu yazdı
    Andrei bunu yazdı
    banneduser bunu yazdı

banka tarzında özel büyük şirketlerde eğer senior düzeyinde ise alır bu gün sistem yöneticileri iyi yerlerde mevkisine göre çok daha fazla alanıda var.

dostum zaten herhangi bir bilisim dalında "senior" sıfatına ulasan adamlar bu rakamları mutlaka alır ki belirli bir title üzerine calısan ve sektörde bir sekilde isim yapmıs insanlar oluyor bunlar.

ama "3 bin liraya egitim al, en az 6 bin lira da maas alırsın" dersen kafasını alırsın sadece. ceh egitimini aldıktan sonra sihirli degnekle dokunulmuscasına bilisim güvenligi uzmanı olacagını sanan cahiller var. beyaz sapkalı olarak sektörde calısan tanıdıklarım var, eminim ki hicbirisi de 6-10 bin lira arasında almıyor.

kaldı ki türkiye'deyiz yani. amerika'nın ortalama bir eyaletinde senior dba, senior red hat admin, senior java yazılımcısı vs. yıllık 100-140 bin dolar civarında maas alıyor.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

eğitim kafede olacaksa biraz şüpheli, ancak farklı bir kurum yapacaksa, bilen adamlar varsa tabi ki olabilir.

CEH denilen "Certificated Ethical Hacker" bir olay var. Sertifikalı hacker lar yetiştiriyolar. Şirketlerin bilgi işlem kısmında şirketin web sitesine, yerel ağına saldırı düzenleyip açıkları bulup onarmaya çalışıyolar.

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Eğitim kafedeyse masa açıp kapatmayı öğretiyorlardır.

GusFring tarafından 12/Haz/14 17:52 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 2992 Toplam Mesaj: 26