folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Çalışma Monitörü Tavsiyeleriniz 16:10 Ekran Nasıldır?

Çalışma Monitörü Tavsiyeleriniz 16:10 Ekran Nasıldır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

merhabalar, masaüstüne bir monitör alıp evdeyken çalışmalarımı bu ekran üzerinden yapmak istiyorum. Genelde sadece yazı yazıp makale okuyorum bir de malum exel, sunum işleri. ek olarak youtube da zaman geçiriyorum başka bir aksiyonum yok bilgisayarda. Tek ekrana 3 tane PDF sığdırmak benim için çok iyi olur diye ultra geniş ekranlara baktım ama fiyatları epey yüksek monitör piyasası da uçmuş gitmiş ikinci el fiyatları daha ulaşılabilir. 

piyasada yenileme hızı düşük olan ekranlar pek tutmuyor artık anladığım kadarıyla, 4 bin civarına çok güzel 60-75  hz lik  8-10ms lik gecikmeli ekranlar epey var.  yani tam benlikler, birinde 16:10 ekranlı bir monitör var çok 29 inch civarı bi genişliği var, uygun fiyatlı, ama nasıl olur bilemedim, daha önce kullanan var. mı tavsiye edermisiniz.

Bir de AMVA LED ve IPS arasında çok fark olur mu, malum eski bakıyorum ya QHD philipsler hep AMVA ekran olarak çıkıyor karşıma dell ler ise IPS 

var mı çalışma monitörü tavsiyeleriniz bu fiyatlara

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam sadece pdf vb yazı okuyacaksan monitör yerine 4k bi tv alırsan daha ucuza çözersin işi.

goo.gl/qBNZmW
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

hocam sadece pdf vb yazı okuyacaksan monitör yerine 4k bi tv alırsan daha ucuza çözersin işi.

oluyo mu hocam öyle pek anlamıyorumda, macbook var bende uyumda felan sorun olur mu, bir de tv zaralı diyolar yakından

erebos tarafından 13/Tem/23 11:28 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo

Ultra Wide monitör pişmanlıktır. Bir kere aldıktan sonra vazgeçemiyorsun.

...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek

hocam şöyle monitor tavsiyesi verecek olan var mı ben de photoshop ve 3d model işleri için kullancam fps önemli değil

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek

daha önce 16:10 kullanmadım ama renk vs önemli değil diyorsan görüntüyü net aktaran bir monitör tercih edilebilir dediğin özelliklerde 

salla gitsin ölecez zaten :D
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

medya tüketmek içinse: 16:9 tarzı yatay monitör

iş yapmak bişeyler okumak vs : 16:10 ya da 4:3 kare monitör

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Apple Thunderbolt Display 27" hala alınır mı sizce ? 5 bine var 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

bi ara ben de aynısını düşünmüştüm. evden çalıştığım günlerde kullanmak için bir şey alayım diyordum; sonra monitör yerine tv alayım kafasına girdim, bir gün tv olarak da değerlendiririm diyerekten.

ama 4k tv fiyatları ile monitörlerin fiyatlarını karşılaştırınca vazgeçtim. SEG marka tv bile viewsonic monitörden daha pahalıya geliyordu.. acaba var mı önerebileceğin bir ürün? 

mesajı görünce acaba ben yanlış mı baktım diye düşündüm

De genio e de louco, todos temos um pouco!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Herkesin kendi çalışma ortami ve alışkanlıkları vardır. ben kendi setup'umdaki bilgileri paylaşayım. 

3 monitör kullanıyorum. 2 normal mönitr, 1 tane 4k tv.. monitörler gereksiz zamandı diye monitör yerine tv aldım. Hemde web projelerinde ajanstan gelen referans tasarımı farkli monitorlerde görmek, farkli renk gamlarındaki sonuçlarını ve farkli çözünürlüklerdeki halini görmek cidden önemli oluyor. 1 Desktop, 1 Notebook, 1 Macbook ile calisiyorum. her monitörümün arkasında cift tarafli band ile yapışık hdmi switch var. mobil web ve backend ihtiyaçlarına göre makine değiştirebiliyorum.

1. Excell Db işleri gibi şeylerde özellik ile geniş alan cok kullanışlı oluyor. 2 exceli yan yana acik tek ekranda rahat okumak çok zaman kazandırıyor. Excel de ki gibi düşüne bilirsiniz. Ben 2 database tablosunu karşilaştirmak için yan yana aciyorum gibi düşünün. 

ürün : https://www.mi.com/tr/monitor34/ 

2. monitör olarak genelde web kodlama işlerinde uzun scriptlerde kullandığım monitörüm 27' 2k ürün, bunu arm ile bağladım. ihtiyaca göre rotate ediyorum. genelde dik kullanıyorum. 

ürün : https://www.viewsonic.com/tr/products/lcd/VA2719-2K-SMHD

3. Çalışmadiğim zaman direk televizyonun smart özelliğinden youtube netflix, calistiğim zamanlar ekranı 4 e bölüp, Mail, Webwhatsap, Slack, uptimerobot seklinde bölüp kullanıyorum. Keşke alırken ufak bi fark verip philips alsaydım diyorum. ambilight gece evde cok hoş oluyor. suan sadece kırmızı ışık veren led döşedim (mavi işik cok sinek çekiyor, anlamadim.)

ürün : https://www.mi.com/global/product/xiaomi-tv-a2-43/ 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    coLdPriNCe bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

bi ara ben de aynısını düşünmüştüm. evden çalıştığım günlerde kullanmak için bir şey alayım diyordum; sonra monitör yerine tv alayım kafasına girdim, bir gün tv olarak da değerlendiririm diyerekten.

ama 4k tv fiyatları ile monitörlerin fiyatlarını karşılaştırınca vazgeçtim. SEG marka tv bile viewsonic monitörden daha pahalıya geliyordu.. acaba var mı önerebileceğin bir ürün? 

mesajı görünce acaba ben yanlış mı baktım diye düşündüm

Hocam ayni renk gam'ına sahip bir monitör ile TV arasında fiyat karşılaştırması yaparsan, TV ler daha ucuza geliyor. Yenileme hızı vs olarak Monitor dövüyor. Renk gösterimi ve kullanım ömrü olarak TV dövüyor. Monitorler de daha ince alanda soğutma vs sıkıştırdıkları için fiyatlar bi tık yüksek oluyor. 46 inc tv 5.550 tl ye almıştım ben suan toshiba nin ki bile 7k bandında. 

https://www.hepsiburada.com/toshiba-43ul3c63dt-43-108-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-pm-HBC000040HMK1 

ayni fiyat bandinda hepsiburada dan baktiğima fhd veya qhd ürünler var. yani 2k veya 3k monitorler bu fiyat. ultra düşük kampanyalar bulabilirsin tabi ama ayni sey tv içinde geçerli.

https://www.hepsiburada.com/dell-27-se2723ds-75hz-8ms-qhd-ips-led-hdmi-dp-monitor-pm-HBC00002TH1MK

rakkoc tarafından 14/Tem/23 09:07 tarihinde düzenlenmiştir

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
Toplam Hit: 1140 Toplam Mesaj: 18
16:10 geniş monitör çalışma monitörü