folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Camilerin Sesleri Bu Kadar Neden Yüksek ?

Camilerin Sesleri Bu Kadar Neden Yüksek ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek
    allah günah yazmasın ama 4-5 yıldan beridir dikkat ettiğim bir nokta var camilerin sesleri o kadar yüksek açılıyorki resmen insanı rahatsız ediyor mesela uyuyorsunuz bişeymi oldu diye kalkıyorsunuz bu biraz saçma değilmi ? zaten saat diye birşey var hem camiye gidicek adamda zaten saati biliyodur camiye gider yani hiç saat yokmuş gibi bu megafonları bu kadar bağırtmanın ne anlamı var allahınız aşkına ? tamam ben kapatılsın vs demiyorum ama biraz kısılsa iyi olmazmı sizin oralarda bu durumlar nasıl ? şimdi çıkıpta beni ateist mateist diye suçlamayın ben müslümanım diğen adamdan daha müslüman birisiyim.burada sanki diğer dinlere mensup kişileri rahatsız etme gibi bir olay seziyorum.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyReform
    HolyReform's avatar
    Erkek
    bizim evin hemen yanında cami var.bazen rahatsız ediyor ama sabah namazını dinlemek güzel oluyor uykulu uykulu hoşuma gidiyor:)

Hakkıdır nakte tapan milletimin istismar!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

benim oturdugum binanın sokagında iski boru döşüyor dozerler kamyonlar iltiler...binanın arkasında boş arazide ev yapmaya başladılar aynı manzara... aynı şekilde yan binada şimdide tadilat var çekiç sesleri geliyor...araba sesleri kornalar cabası :) günde beş kere okunan ve sadece 1 dk bile sürmeye ezan bırak nasıl okunursa okunsun..

edit:kaldıki islam ülkesiyiz çogunlugun müslüman oldugu bir ülke 

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PyramiD
    PyramiD's avatar
    Erkek
    bu cami hocaları kafayı yemiş biri bitiyo biri başlıyo herhalde benimki dinlensin diye çaba harcıyo.. bıktım dinlemekten .

Merhabaaaaa
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

hoca volume ü kıs de sende :)=

inan ezan sesi şu seçim zamanındaki zamazingolar kadar rahatsız etimiyo

Ezan dinlemekten bıktım diyenler bir zamanlar dedelerimiz ezanlar dinmesin diye savaş verdi.. 

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

volumun rahatsizliginin baslica sebebi, makam bilmeyen, ezan okumaktan anlamayan imamlar yuzundendir. 

bircok ilde tek bir merkezden ezan okunmaktadir. sesi guzel olan bir imam okuyor butun camilerden tek bir ses oluyor. 

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    ya birader senin ev camiye yakın herhalde her evin yanında sizinki gibi cami yok sesi ister istemez olabildiğince duyurması gerek.birde herkes camiye gitmiyorki %99 erkekler onlarında çoğunluğu ihtiyarlar seninde dediğin gibi onlar zaten zamanı bildiği için 10dk öncesinden yerlerini bile alıyorlar.yani evlerinde kılanları ve evine cami uzak oılanları da düşünmek gerek.birde zaten gün boyu bir çok şey bizi rahatsız ediyor(trafik,çalışmalar vs....)birçok kişi ezanın okunduğu bile fark etmiyor.hem birkaç dakikalık yüksek tonda sesten fazla bir zarar gelmez diye düşünüyorum.birde diğer din mensuplarını rahatsız etme gibi bir durum falan demişin nüfusun çok büyük bir kısmının müslüman olan(veya diyen) bir ülkede bence bu çok normal.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek
    istanbulun bazı lüks semtlerinde yaşayan sosyetikler ezanın tamamiyle susturulmasını istemişlerdi. bazı kesimlerden büyük tepki aldılar. 5 vakit namaz kılan insanlar ezan saatini bilir ama başka insanlar ezan saatini sürekli bilmeyebilir. ezan insanları uyarıcı bir çağrıdır. kimseyi rahatsız edebileceğini de düşünmüyorum. ezan makamı ile okunduğu zaman birçok insanın kalbine huzur verir. Dinlenmesi bile bir hoştur.

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adigestorm
    adigestorm's avatar
    Erkek

___

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek
    bizim burda 3 tane cami var hepsinin okuma zamanı farklı ve ezan başladığında birisi geride kalıyo kimiside ileride ve 3 tane cami olunca çok ses oluyo ayrıca ezan kapatılsın filan demedim ben.keşke sırf merkez cami okusa ve sesi güzel olan okusa belki böyle rahatsızlık vermez.hemen konuyu başka yerlere çekmeyin.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek
    bizim burada sesini kısıyolar turistler rahatsız olmasın diye... :|

l enfer c est les autres Sartre ...
Toplam Hit: 8609 Toplam Mesaj: 75