folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Cansu Bayram'ın Amerika'da Kalan Cenazesini Ülkeye Döndürmek İçin Yardım Toplanıyor

Cansu Bayram'ın Amerika'da Kalan Cenazesini Ülkeye Döndürmek İçin Yardım Toplanıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kerot
    kerot's avatar
    Erkek

İlkay'ın postunun altında şöyle bir yorum var :

"Arkadaşlar yorumlara istinaden bilgi vermek durumunda kaldım.Öncelikle İlkay abiye ve eşi Elif ablaya ilgi ve alakasından dolayı çok teşekkür ederim Allah onlardan ve sizlerden razı olsun... İşlemler başlamıştı zaten ve sonuna gelmiş bulubmaktayız cumartesi günü gelmesini umuyoruz prosedürleri bekliyoruz şu anda. Bu kampayada amerikalı türkler ve arkadaşları tarafından başlatılmış bizde bu manevi düşüncelerine karşı çıkmadık amaçları Türkiyede görev yaptığı okula yardım için açıklamasında belirtiliyor.Ailenin ve bizlerin kesinlikle taşıma vb. Hususunda herhangi bir beklentimiz yok bu konuda sıkıntımız yok Allaha şükür sadece orada bürokrasi yavaş işlediği için bulunan eyaletten dolayı onu bekliyoruz tekrardan iyi dilekleriniz ve yardım etme çabanızdan dolayı şükranlarımı sunuyorum.Allah razı olsun"

-- Ne güzel amerikan rüyası, yaşamaya gidiyorsun mis gibi, trafik kazasında ölüyorsun, var mı lan böyle şey.

Edit : Kampanyadaki hikaye kısmında şöyle diyor: Any donations exceeding her funeral expenses will be donated to the school where Cansu used to teach.

Cenaze masrafını aşan miktar , okula bağışlanacak.

kerot tarafından 30/Kas/16 00:45 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Allah rahmet eylesin ama hayatımda gördüğüm en saçma yardım fonu mesajı.

Edit: Eğer yukarıdaki arkadaşın dediği gibi okula yardım amacıyla ise güzel olabilir ama o zaman da ilkay zaman denen dallama götünden duyar kasmış demek oluyor.

torpedo_XL tarafından 30/Kas/16 00:31 tarihinde düzenlenmiştir

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thanatos
    Thanatos's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    nurulmac11 bunu yazdı

yarına ekonomik uçak bileti bin dolar, business 5 bin dolar. 10 bin dolar ne mk ? bence de bir iş var

Tabut gidecek hocam normal insan değil.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Yaw hocam bırakın allasen profil fotosu (amerika) bile çoğunuzun okuma çalışma çabalama sebebi belkide en lüks hayali

Kurtlar tasma takmaz....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

İlkay zaman pek güvenemiyorum. Geçen  bir kaç hafta önce abd 5 türk abd ava gittiler kayboldular haber alınamıyor  diye bir çok yerde haber yaptırdılar kendilerini.

Kaldı ki cenaze ve bu tür şeyler için elçilik zaten gereken herşeyi yapıyor.

Vefat eden genç arkadaşımızın ailesi zaten konuyla ilgileniyordur diye düşünüyorum. Ayrıca bu tarz şeylere bağış yaparken lütfen insanlardan doğru yere ve doğru bağışı yaptığınızdan emin olmalarını tavsiye ediyorum

Martech tarafından 30/Kas/16 02:42 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    acikistihbarat bunu yazdı

elçilik konsolosluk ne işe yarıyor bu konularla ilgilenmiyorsa ?

edit: facebook profili buysa https://www.facebook.com/cansu.bayram.353

hareket yok gibi. 

Elciliklerin mk.

Telefon aciyoruz, dil seceneginde Turkce yi sectigimizde herifler telefonu acip suratimiza kapatiyor.

Yeryuzunun en oruspu cocugu elcilikleri Turk elcilikleridir. Turk elcilikleri kadar vatandasini miken, tersleyen baska bir elcilik yoktur.

Telefonu acan kariyla Japonca konustugumuzda. "Lutfen biraz beklermisiniz" diyor.

Turkce konusunca "biraz bekle" diyor. MK oruspusu sanki benimle askerde bot baglamis.

Edit: Amerikayi bilmem ama Japonya'dan TR ye cenaze yaklasik 12000 dolara geliyor diye biliyorum.

sniperscope tarafından 30/Kas/16 03:58 tarihinde düzenlenmiştir

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Çok mu duyarsız olacak bilmiyorum da 3 gün daha bekleyiversin amerikada ölünün acelesi neymiş?

sigara değil, balık olan.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Amerika sehayat sigortası yapman vize vs vermiyor diye biliyorum. Seyahat sigortası tüm bunları kapsar.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ömer Kerem
    MuTReFT
    MuTReFT's avatar
    Erkek
    whoobay bunu yazdı

Amerika sehayat sigortası yapman vize vs vermiyor diye biliyorum. Seyahat sigortası tüm bunları kapsar.

Aynen, Çok kafa karıştırıcı bir hareket.

Mecburi not: Cahilliğin verdiği CESARET ile ettiği lafın nereye gideceğini hesap edemeyen, düşünemeyen, fikir yoksunu mahlukatlara CEVAP vermiyorum.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DNA-X
    DNA-X's avatar
    Erkek

Bu İlkay Zaman kaybolma hikayesinden sonra gözüme çok kolpa gelmeye başladı bu olayda bana pek samimiyetsiz geldi 

Hâla çömez.
Toplam Hit: 4443 Toplam Mesaj: 30
cansu bayram